Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: Andrejs Strokins

Ar iespaidīgu kustību performanci un autoru lasījumiem atklāts festivāls "Prozas lasījumi 2019" 1

Dzīvesstils
2019. gada 4. decembrī 15:22 2019. gada 4. decembrī 15:22
  Pastaiga
3. decembra vakarā Rīgas mākslas telpā pulcējās literāti un literatūras cienītāji, lai kopīgi atklātu starptautisko literatūras festivālu “Prozas lasījumi 2019”, kas visas nedēļas garumā piedāvās Latvijas, Baltijas un Japānas autoru lasījumus.

“Prozas lasījumu” atklāšanas vakarā “Saule aust Austrumos” ar priekšlasījumiem uzstājās rakstnieki Gundega Repše, Inga Ābele, Kristīne Želve, Andris Akmentiņš un Aivars Eipurs, kā arī ar īpaši sagatavotu priekšnesumu klātesošos pārsteidza kustību mākslinieces Simona Orinska, Laura Feldberga un mūziķis Artis Gulbis. Peformancē iezīmējās atsauces uz Japānas kultūru, tādā veidā īpaši izceļot šī gada festivāla viesu valsti – Japānu.

Foto: Andrejs Strokins

“Šī gada festivāls ir īpašs ar to, ka tas ļauj iepazīties ar japāņu mūsdienu stāstiem un sniedz dziļāku ieskatu Japānas kultūrā,” stāsta rakstniece un “Prozas lasījumu 2019” kuratore Inga Žolude, “kā arī šī gada festivālā iespējams dzirdēt tekstu lasījumus netradicionālās vietās un formās – lasījumi tramvajā, lasījums dzelzceļa stacijā, lasījums pastaigas veidā pa dažādiem Āgenskalna lokāliem, baudot japāņu dzērienus, un teksts, kas iestrādāts vizuāla mākslas darba ietvaros. Bet pāri visam, festivāls ir svētki, kuru galveno kodolu veido Latvijas autoru jaunāko darbu lasījumi pašu autoru izpildījumā.”

Foto: Andrejs Strokins

Kā jau ziņots, interesenti visas nedēļas garumā bez maksas varēs apmeklēt festivāla “Prozas lasījumi 2019” pasākumus kultūras vietās, kafejnīcās, bibliotēkās un pat tramvajā un dzelzceļa stacijā “Dubulti”.

Foto: Andrejs Strokins

Tāpat ikviens aicināts uz festivāla noslēguma vakaru svētdien, 8. decembrī, plkst. 18:00 K.K. fon Stricka villā, kur ar lasījumiem uzstāsies rakstnieki Inga Gaile, Jānis Joņevs, Dace Rukšāne, Osvalds Zebris un Sergejs Moreino, kā arī klātesošajiem tiks piedāvāts ieskats un paraugdemostrējumi japāņu samuraju zobenu kaujas mākslas tradīcijās, ko sagatavojis Samuraju parka "Katori Dojo Latvija" klubs "Katori".

Foto: Andrejs Strokins

Festivāla programmu iespējams atrast www.prozaslasijumi.lv.

Vēl portālā

Ērces īpaši piesaista cilvēki ar noteiktu asinsgrupu 8
Vai veikalā nopirktie augļi un dārzeņi ir jāmazgā ar ziepēm? 9
Romas katoļu baznīca: "Laulības Covid-19 dēļ netiek atceltas, bet kristības gan" 10
Pievienot komentāru

16-летняя дочь Крутого в микрошортах устроила танцевальный беспредел на карантине

После истории с Лещенко Лера Кудрявцева сдала тест на коронавирус