foto: Publicitātes foto
Sākusies darbu pieteikšana Latvijas Dizaina gada balvai 2019
Dzīvesstils
2019. gada 14. janvāris, 12:08

Sākusies darbu pieteikšana Latvijas Dizaina gada balvai 2019

Pastaiga

Jauns.lv

No šodienas, 14.janvāra, ir sākusies darbu pieteikšana nacionālas nozīmes dizaina apbalvojumam – Latvijas Dizaina gada balva 2019 (LDGB). Dizaineri ir aicināti bez maksas pieteikt savus darbus balvai mājaslapā www.dizainabalva.lv līdz šī gada 14. februārim plkst. 12.00. Iesniegtos darbus izvērtēs starptautiska žūrija sešu dizaina jomas ekspertu sastāvā, un 2019. gada 3. aprīlī īpašā ceremonijā tiks apbalvoti 20 labākie Latvijas dizaina darbi, Pastaiga.lv informē balvas rīkotāji.

Latvijas Dizaina gada balva norisinās trešo gadu un šogad tās vēstījums ir Dizains ir darbība, izceļot dizainu kā mērķtiecīgu radīšanas, risināšanas un uzlabošanas procesu. Šogad būtiskas izmaiņas ieviestas LDGB 2019 vērtēšanas procesā, un pirmo reizi  20 konkursa finālistiem būs iespēja prezentēt savu iesniegto darbu gan žūrijai, gan publikai.  

Ingūna Elere, H2E vadošā dizainere: “Aicinām dizainerus iesniegt savus labākos aizvadītā gada darbus, lai dalītos pieredzē, iegūtu profesionālu analīzi, kritiku no dizaina jomas starptautiskiem profesionāļiem, kā arī gūtu iedvesmu nākamajiem darbiem!

Dizaina balvas mērķis ir identificēt un runāt par labāko Latvijas dizainā, apbalvot un izcelt talantīgākos cilvēkus, komandas, kas radījuši kvalitatīvu, augstiem standartiem atbilstošu, pasaules līmeņa dizainu.”

Latvijas Dizaina gada balvai 2019 iesniegtos darbus izvērtēs industrijas profesionāļu komanda,sešu ekspertu sastāvā: Viktorijas un Alberta muzeja (Victoria and Albert Museum) Dizaina, arhitektūras un digitālās mākslas nodaļas vadītājs, kā arī 2018. gada Londonas dizaina biennāles radošais direktors Kristofers Tērners (Cristopher Turner, Londona, Lielbritānija), dizainere un zīmola TALENTED dizainere un līdzīpašniece Indra Komarova (Rīga, Latvija), starpdisciplināras dizaina studijas Dotdash direktore ar vairāk nekā trīsdesmit gadu pieredzi dizainā Despina Makris (Despina Macris, Brisbena, Austrālija), LDGB pirmā gada uzvarētāju, uzņēmuma Infogram vadošais produktu dizainers Jānis Godiņš (Rīga, Latvija), dizaina biroja Fjord un Accenture Interactive Helsinku biroja dizaina nodaļas vadītājs un radošais direktors Daniels Bošs (Daniel Bosch, Helsinki, Somija) un Londonas Dizaina biennāles 2018 uzvarētājs, dizainers Artūrs Analts (Rīga, Latvija). 2. aprīlī ikvienam interesantam būs iespējams žūrijas pārstāvjus satikt klātienē, īpašā konferencē, kur tie uzstāsies ar publiskām prezentācijām..

Šogad, 24. janvārī, no plkst. 16.00 pirmoreiz notiks arī seminārs “Kā pieteikt darbus konkursam, lai uzvarētu?”, kurā balvas organizatori izstāstīs būtiskākās lietas, lai sagatavotu kvalitatīvu, pārliecinošu pieteikumu, kā arī atbildēs uz interesējošiem jautājumiem. Pieteikties semināram var līdz 20. janvārim, sūtot pieteikumu uz info@designaward.lv.

Pagājušajā gadā LDGB pirmo vietu ieguva RIGA IFF vizuālā komunikācija un vides objekti, autors: Associates, Partners et Sons, otro – elektroiekārtas Mass Portal industriālā dizaina valoda un Mass Portal plastikāta auklas žāvētājs FD1, autors: SIA Mass Portal, savukārt trešajā vietā ierindojās mājaslapa www.liepaja.lv - Liepājas pašvaldības mājaslapa, autors: SIA Wrong Digital. Savukārt lielā partnera – IT uzņēmuma Accenture Latvia speciālo balvu Digitālais bizness ieguva mājaslapa CSDD.lv mājas lapa, autors: Wrong Digital.

Latvijas Dizaina gada balva ir ikgadējs, nacionālas nozīmes apbalvojums dizainā, kura mērķis ir apzināt un popularizēt Latvijas dizaineru labākos sniegumus un veicināt nozares augstvērtīgu attīstību.