Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

Melngalvju namā varēs apskatīt Londonas Dizaina biennālē zelta medaļu ieguvušo Artūra Analta instalāciju “Matter to Matter”

Pastaiga
2018. gada 14. novembrī 11:01 2018. gada 14. novembrī 11:01
Jauns.lv
Atzīmējot Latvijas simtgadi un izceļot Latvijas valsts Simtgades starptautiskās  programmas panākumus, Melngalvju nams sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Kultūras ministriju ir sagādājis lielisku dāvanu rīdziniekiem un Rīgas viesiem - no 17. līdz 19. novembrim Melngalvju namā būs iespēja apskatīt Eiropā un pasaulē augsti novērtētā latviešu dizainera Artūra Analta interaktīvo instalāciju “Matter to Matter”, portālu Jauns.lv informē Rīgas pašvaldībā.

Šī instalācija šogad Londonas Dizaina biennālē (London Design Biennale, LDB) pirmo reizi pārstāvēja Latviju un ieguva žūrijas Zelta medaļu kategorijā “Labākais dizains” (London Design Biennale 2018 Best Design Medal). Dalība šajā vērienīgajā dizaina nozares forumā norisinājās, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi. 

17. novembrī pulksten 17:00 aicinām apmeklēt sarunu ar mākslinieku, kuras laikā būs iespējams uzzināt par instalācijas ideju, tās tapšanas procesu, kā arī uzdot jautājumus māksliniekam. Vietu skaits uz sarunu ir ierobežots. 

Foto: Publicitātes foto

Kā norāda Artūrs Analts (Variant Studio), instalācija attēlo Latvijas mijiedarbību ar tās dabisko vidi. Radot “Matter to Matter”, mākslinieks iedvesmojies no savas dzimtās pilsētas – Rīgas. Ņemot vērā tās tuvumu Baltijas jūrai, Rīgai ir savs unikāls, pastāvīgs mitruma līmenis, kas bieži veido kondensēšanos. Instalācijā Artūrs Analts atveido gāzes pāreju šķidrumā, izmantojot lielu, zaļu stikla virsmu. 

Šis nav statisks objekts, tas aicina apmeklētājus līdzdarboties, veidojot uz virsmas savus ziņojumus un rakstus, kas pāris minūšu laikā dabiski izzūd. Caur šo procesu Analts aicina mūs aptvert dabas varenību un izceļ dizainerus un arhitektus kā radītājus atbildīgai, ilgtspējīgai nākotnei, kurā līdzās sadzīvo daba un tās iedzīvotāji.  

Saistītās ziņas

FOTO: Artūrs Analts mākslas mīļotājiem Rīgā atrāda Londonas Dizaina biennālē atzinību guvušo instalāciju
Londonas dizaina biennāles uzvarētājs Artūrs Analts: "Dizains kaut kādā ziņā var glābt pasauli" 3
Londonas Dizaina biennāles uzvarētāja Artūra Analta instalācija “Matter to Matter” būs skatāma Latvijā

Artūrs Analts:
“Es ticu emociju nozīmībai.  Emocijas ir dzīves esence un dzirkstele, un tās jāaptver caur dizainu. Ar instalāciju es vēlējos atspoguļot mijiedarbību starp cilvēkiem, dabu, tehnoloģijām un veidu, kā mēs varam sadzīvot un attīstīties. Šīs instalācijas mērķis ir vienot cilvēkus un radīt īstas, pozitīvas emocijas. Kad tās ir radītas, jāpievēršas nopietnākām tēmām – tādām kā dabiskās vides aizsardzība un globālā sasilšana.”

Pēc Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas iniciatīvas interaktīvā instalācija tiks prezentēta arī ārvalstu rezidējošiem un nerezidējošiem vēstniekiem, starptautisko organizāciju pārstāvniecību vadītājiem un sadarbības partneriem, bet, pateicoties “Rīgas nami” atbalstam, Melngalvju nams savas durvis vērs arī svētku laikā, tādējādi ļaujot Latvijas iedzīvotājiem un Rīgas viesiem apskatīt godalgoto un starptautiskās preses interesi izraisījušo instalāciju, kā arī pastāvīgo Melngalvju nama ekspozīciju.

Foto: Publicitātes foto

Aicinām izmantot ekskluzīvo iespēju tikai 3 dienas par Melngalvju nama ekspozīcijas cenu apskatīt arī interaktīvo instalāciju "Matter to Matter”. 

Instalācija būs apskatāma:
Sestdien, 17. novembrī 11:00 - 18:00, 17:00 tikšanās ar Artūru Analtu
Svētdien, 18. novembrī 11:00 - 20:00
Pirmdien, 19. novembrī 11:00 – 18:00


 

Vēl portālā

Tavs horoskops šodienai. Otrdiena, 21. maijs
Fani vairs nespēj atpazīt Mariannu no seriāla „Bagātie arī raud”. Aktrise pārāk aizrāvusies ar plastikas operācijām 31
FOTO: Kembridžas hercogu pāra atvases rotaļājas Keitas radītajā dārzā; mazais Luiss jau staigā 1
Pievienot komentāru

Максим Галкин и Алла Пугачева строят часовню рядом с замком в деревне Грязь

Герцогиня Кэтрин заслужила похвалу королевы, посетившей знаменитое цветочное шоу