Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Arvila Lindes personālizstāde "Black Sun 2" - to var aplūkot tikai ar derīgu biļeti lidojumam biznesa klasē
Ar Arvilu Lindi (Foto: Elizabeth Jane Ruben)

Arvila Lindes personālizstāde "Black Sun 2" - to var aplūkot tikai ar derīgu biļeti lidojumam biznesa klasē 1

Blogs
2017. gada 22. decembrī 17:04 2017. gada 22. decembrī 17:04
 
Liene
Stūraine
Šodien blogā piedāvāju ekskluzīvu ieskatu Arvila Lindes personālizstādes atklāšanā, kura apskatāma Rīgas starptautiskās lidostas VIP zonā. Izstādi iespējams aplūkot tikai tad, ja ir derīga iekāpšanas karte lidojumam.

Izstāde "Black sun 2"  (Melnā saule 2) ir turpinājums tāda paša nosaukuma ilustrāciju sērijai, kas šoreiz no ilustrācijām pāraug lielformāta gleznās. Darbu sērija turpina apspēlēt Melno sauli jeb saules aptumsumu kā spēkpilnu un uzlādējošu momentu, kas tāpat kā mākslas darbi ietekmē to skatītājus un maina tos ietverošo realitāti.

Mākslinieks Arvils Linde (Foto: Elizabeth Jane Ruben)
Foto: Elizabeth Jane Ruben
Foto: Elizabeth Jane Ruben

Izstādes darbu konceptuālais mērķis ir caur zoomorfoziem, abstraktu elementu cauraustiem un konfrontētiem tēliem uzdot jautājumus par zemapziņas mežu iemītniekiem, par to, vai zvērs tiešām ir gleznā, vai arī glezna ir tās vērotāja apziņas spogulis, kas eksistē vien kā katalizators domu projekcijai, kas radusies katra indivīda dzīves laikā gūtās pieredzes rezultātā. Darbus caurvij doma, ka realitāte ir subjektīvs jēdziens, un to rada tās novērotāja klātbūtne. Jautājums ir atvērts, vai skatītājs ar savu klātbūtni izmaina darbos attēlotos sižetus, vai arī sižeti maina skatītāju! 

Foto: Elizabeth Jane Ruben
Foto: Elizabeth Jane Ruben
Foto: Elizabeth Jane Ruben

"Mani vienmēr ir fascinējis fakts, ka cilvēki skatoties uz vienām un tām pašām lietām, pat, pirmajā brīdī šķietami nepārprotamām, saskata ko atšķirīgu, tādēļ darbus, ko radu, es radu ar mērķi, lai tie stimulētu asociatīvo domāšanu to skatītājos. Bieži vien figurālie elementi tiek kombinēti pēc līdzīga principa kā abstraktie, reizēm pat automātiski, kas nozīmē, ka arī atainotie sižeti ir iluzori un atvērti skatītāja interpretācijai, nosakot to, ka jebkura darba sižeta interpretācija ir vienlīdz pareiza, kā arī vienlīdz absurda, jo darbā redzamais figurālais aspekts ir kombinēts intuitīvā sajūtu līmenī, no sērijas: es jūtu, ka tas veido sižetu, rada subjektīvu asociāciju saspēli, tādēļ es to kombinēju, taču kāds tieši ir sižets, lai spriež darbu skatītāji, jo man kā autoram to avots ir zemapziņa" - tā par saviem darbiem stāsta Arvils Linde.

Foto: Elizabeth Jane Ruben
Foto: Elizabeth Jane Ruben
Foto: Elizabeth Jane Ruben

Manuprāt, Arvila Lindes gleznas ir izstrādātas ļoti smalki un estētiski, turklāt papildinātas ar sava veida melnā humora un provokācijas devu. Man patīk!

Vēl portālā

"Skaistākā meitenīte pasaulē" izaugusi: šādi viņa izskatās tagad 4
Uz tualeti normāli aiziet nevar, citi velk pamperus - Stradiņa slimnīcas ārsts par mediķu darbu karantīnas nodaļā 7
Viņķele aicina nemeklēt radošus veidus, kā apiet Covid-19 ierobežojumus 8
Tēmas: Arvils Linde
Pievienot komentāru

В люксе с пеленок: 5 звезд, которые выросли в очень обеспеченных семьях

"Стал похож на женщину!": Валерий Леонтьев на новом фото ошеломил поклонников