Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pixabay

Vairāk nekā mēnesi pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas mirusi 30 gadus veca skolotāja, trīs bērnu mamma

Par veselību
28. jūlijā 17:26 2021. gada 28. jūlijā 17:26
  Jauns.lv
25. jūlijā mirusi Rīgas 41. vidusskolas skolotāja. Sievietei bija tikai 30 gadi, vīrs un trīs bērni. Iemesls – plaušu tromboze. Viņa saņēmusi Covid-19 vakcīnu pirms 40 dienām, vēsta portāls "Mammamuntetiem.lv".

Par šo traģisko notikumu sievietes tuvinieki pavēstījuši soctīklā "Facebook".

Mirušās sievietes radiniece paziņoja, ka jaunā sieviete nomira 25. jūlijā. "Mūsu ģimenē bija bēdas. Mana brālēna 30 gadus vecā sieva nomira 25. jūlijā. Viņa bija skaista, jauna, enerģiska trīs bērnu māte. Pēc profesijas viņa bija skolotāja. Nāve pienāca pēkšņi, neviens to negaidīja.

Jauna sieviete 30 gadu vecumā nomira no asins recekļa plaušu artērijā. Kā tas iespējams? Kāpēc pēdējā laikā tik bieži esmu dzirdējusi par šo nāves cēloni? Kāpēc jaunieši mirst no trombiem? Kas beidzot var mums paskaidrot, kas notiek? Viņa vakcinējās pirms vairāk nekā 40 dienām, jo gatavojās atgriezties darbā.

Cik vēl šādu nāves gadījumu mēs varam sagaidīt? Mazi bērni ir palikuši bez mātes un vīrs bez mīļotās sievas! Tik daudz jautājumu, bet atbilžu nav. Vai tā ir tikai sakritība?" – sociālajā tīklā "Facebook" raksta radiniece.

Tuvinieki nesaprot, kā tas varēja notikt, jo nekādu veselības problēmu priekšvēstnešu pirms tam nebija. Šobrīd tuvinieki uzskata, ka jaunās sievietes nāve varētu būt saistīta ar saņemto vakcīnu pret Covid-19.

Valsts zāļu aģentūra (ZVA) savā "Facebook" lapā informē, ka ir saņēmusi informāciju par šo gadījumu un to vērtēs ekspertu komisija, kurā būs pārstāvji no Slimību profilakses un kontroles centra, Valsts Veselības inspekcijas un Valsts Imunizācijas padomes, kā arī attiecīgās medicīnas jomas speciālisti.

Valsts Zāļu aģentūra norāda: "Ka ir saņēmusi blakusparādību ziņojumu par letālu gadījumu š.g. 25. jūlijā, kas ir noticis 40 dienas pēc vakcinācijas. Ziņojumu iesniedza ārstniecības persona.

Ziņojumu izvērtēs ZVA izveidotā multidisciplinārā ekspertu komisijā, kurā piedalīsies arī Slimību profilakses un kontroles centra, Veselības inspekcijas un Imunizācijas valsts padomes speciālisti, kā arī atbilstošās medicīnas jomas ārsti speciālisti. 

Aicinām ņemt vērā, ka šobrīd ir pāragri izdarīt jebkādus secinājumus, ka letālu gadījumu ir vai nav izraisījusi vakcīna. 

Šobrīd ZVA ir pieprasījusi papildu informāciju, lai veiktu konkrētā gadījuma izvērtēšanu.

Sniedzot informāciju par zāļu blakusparādībām, Latvijas Zāļu valsts aģentūra vienmēr ievērojusi atklātības un neatkarīgas informācijas sniegšanas principu, tāpēc aktuālā informācija par saņemtajiem blakusparādību ziņojumiem kopā ar skaidrojumu par izvērtēšanas procesu regulāri ik nedēļu tiek publicēta ZVA tīmekļvietnē."

Citi šobrīd lasa

Debesīs izsmidzināta inde un Kariņa uzsūtīts lietus: sestdienas protesta dalībnieki gatavojas episkai cīņai ar kliķi 70
Bijušais Rīgas mērs Bojārs noliek Ādažu domes deputāta mandātu, lai rūpētos par ģimenes meitenēm 8
Daļa skolotāju darba apjoma un psiholoģiskās spriedzes dēļ aiziet no darba 5

Похудевший и сделавший пластику юморист "Кривого зеркала" показал новую возлюбленную

"Бедный Ваня": подписчики Ваенги возмущены издевательствами певицы над сыном