Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes

Kādi ir populārākie kontaktlēcu veidi?

Par veselību
6. aprīlī 14:04 2021. gada 6. aprīlī 14:04
  Reklāmas projekts
Pateicoties ērtai un nemanāmai lietošanai, kontaktlēcas mūsdienās paliek arvien populārākas. Tagad redzes problēmas vairs netraucē nodarboties ar sportu, dejām vai citām aktivitātēm, ko iepriekš apgrūtināja brilles. Savukārt krāsainās lēcas ļauj paspilgtināt tēlu vai pat pilnībā mainīt Tavu skatienu. Daudzi no mums ir dzirdējuši par šīm lēcu priekšrocībām, taču ne visi zina, kā tieši izvēlēties piemērotāko veidu un kontaktlēcu ražotāju.

Labākie kontaktlēcu ražotāji

Optikas veikalos un tiešsaistes tirdzniecības vietās, tajā skaitā, interneta veikalā Manaslecas.lv, pieejams ļoti plašs un daudzveidīgs kontaktlēcu klāsts, tādēļ izvēlēties īsto lēcu ražotāju un veidu var nebūt tik viegli. Piedāvājam iepazīties ar labākajiem kontaktlēcu ražotājiem, kuru produkciju novērtē Manaslecas.lv pircēji.

 • Alcon – īpaši iecienītas ir šī ražotāja piedāvātā zīmola Air Optix kontaktlēcas, kas ir silikonhidrogela mēneša lēcas. Tām pieejami dažādi veidi, tajā skaitā, multifokālās, toriskās, kā arī krāsainās kontaktlēcas;
 • Cooper Vision – pircēju vidū augstu novērtētas ir Biofinity lēcas, kuras piedāvā šis ražotājs. Pieejamas silikonhidrogela mēneša kontaktlēcas, multifokālās, toriskās un arī īpašas mēneša lēcas tiem, kas aktīvi izmanto digitālās ierīces;
 • Johnson & Johnson – šī ražotāja piedāvājumā jāizceļ Acuvue Oasys lēcas, kuru klāstā ir dažādi veidi, tajā skaitā, gan klasiskās, gan gaismu adaptīvās silikonhidrogela lēcas pagarinātai vai individuālai lietošanai, toriskās un vienas dienas kontaktlēcas;
 • Piiloset – daudzi Manaslecas.lv klienti novērtē komfortu, ko nodrošina šī ražotāja zīmola ReFresh Eyes Smart slikonhidrogela mēneša kontaktlēcas un vienas dienas lēcas pagarinātai dienas lietošanai;
 • Clearlab – pasaulē pirmais lēcu ražotājs, kas piedāvā videi draudzīgas kontaktlēcas. Īpaši iecienītas ir zīmola Clearall-day hidrogela toriskās mēneša lēcas, inovatīvās Clear1-day dienas kontaktlēcas, kā arī, protams, pievilcīgās Clearcolor 1day, un  Clearcolor vibrant un Clearcolor viewty krāsainās mēneša kontaktlēcas, kas ļaus padarīt Tavu acu skatienu neatvairāmu!

Populārākie kontaktlēcu materiāli

Kontaktlēcu materiāliem piemīt atšķirīgas optiskās īpašības. Tām ir dažādi lietošanas ilgumi, mainīšanas biežumi, kā arī citi aspekti.

Pēc cietības lēcas iedala mīkstajās un cietajās.

Cietās kontaktlēcas mūsdienās redzes speciālisti pacientiem izraksta reti, jo ir nepieciešams ilgāks laiks, lai pie tām pierastu. Visbiežāk tās ir piemērotas tiem cilvēkiem, kuriem ir nopietnas redzes problēmas, ko nevar atrisināt ar briļļu vai mīksto kontaktlēcu lietošanu.

Pēc skābekļa caurlaidības pakāpes cietās kontaktlēcas iedala:

 • Gāzu necaurlaidīgajās jeb organiskā stikla - viens no senākajiem materiāliem.
 • Cietajās gāzu caurlaidīgajās, kuru mūsdienās izmanto cieto kontaktlēcu ražošanai.

Ērtāk lietojamās lēcas, kuras visbiežāk izraksta ārsti, ir mīkstās kontaktlēcas. Tās nodrošina ļoti labu skābekļa caurlaidību.

Pēc materiāla mīkstās kontaktlēcas iedala:

 • Hidrogela - trauslas un nav tik elastīgas, ar zemāku gāzu caurlaidību;
 • Silikonhidrogela – elastīgākas, ar augstāku gāzu caurlaidību, piemērotas ilgstošai lietošanai un ļoti labi saglabā mitrumu.

Tāpat mīkstās kontaktlēcas iedala arī pēc nēsāšanas ilguma:

 • Vienas dienas;
 • Divu nedēļu;
 • Mēneša;
 • Pagarinātās lietošanas;
 • 3 mēnešu un 6 mēnešu.

Ja vēlies uzzināt vairāk par lēcām un tās iegādāties, ienāc Manaslecas.lv!

Raksts sadarbībā ar Manaslecas.lv

Citi šobrīd lasa

Vācu kurpnieks specializējas apavu radīšanā milžiem
Neredzēja izeju no situācijas: Somijā māte nogalina savus bērnus un sevi 3
Pēc apšaudes Permas universitātē pašnāvību izdara reģiona izmeklēšanas komitejas vadītājs 1

"Как я любил…": канал НТВ обнародовал сенсационное предсмертное интервью Владимира Меньшова

Впервые услышала голос отца только по телефону: какая была жизнь новой девушки Харламова до их встречи