Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kopumā vakcinācijas devas pret Covid-19 saņēmuši 16 258 ārsti un ārstniecības iestāžu darbinieki. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Covid-19 otrās devas vakcinēšanas temps ir nedaudz lēnāks nekā pirmais 2

Esi vesels
20. janvārī 08:25 2021. gada 20. janvārī 08:25
  Jauns.lv / LETA
Salīdzinot ar vakcinācijas tempiem pirmajā posmā, kad pirmajās divās dienās vakcinācijas devas saņēma 1473 cilvēki, tad otro poti divu dienu laikā saņēmuši 1375 cilvēki, kas ir par 98 cilvēkiem mazāk, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

Kopumā vakcinācijas devas pret Covid-19 saņēmuši 16 258 ārsti un ārstniecības iestāžu darbinieki, no tiem abas potes jau saņēmuši 1375 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

Kopējais veikto vakcināciju skaits ir 17 633 devu, no tām otrdien pirmo vakcinācijas devu bija saņēmuši 72, bet jau otro 1375 cilvēki.

Saskaņā ar jaunākajiem datiem, pirmdien Latvijā otro poti pret Covid-19 saņēmis 571 cilvēks, otrdien - 804. NVD skaidro, ka iepriekš publiskotais vakcinēto cilvēku skaits dažu dienu laikā var mainīties, jo saskaņā ar normatīvajiem aktiem dati par vakcinācijas faktu "E-veselības" sistēmā tiek ievadīti vienas līdz piecu darbdienu laikā pēc vakcinācijas fakta.

Vakcīnas otro devu saņēmuši kopumā 10 ārstniecības iestādēs - Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā - otro vakcīnu saņēma 336 personas, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā - 281, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā - 42, Liepājas reģionālajā slimnīcā - 34, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā - 35, Jelgavas pilsētas slimnīcā - 17, Daugavpils reģionālajā slimnīcā - 18, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā - 17, Rēzeknes slimnīcā - 10, bet Vidzemes slimnīcā - 14. Kopumā otrdien otro poti saņēmusi 671 ārstniecības persona un 133 ārstniecības darbinieki.

Vakcīnas pirmo poti 20 personas saņēma medicīnas sabiedrībā "ARS", "Veselības centru apvienībā" - 20, "Možums-1" - 11, "Veselības centrā 4" - 10, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca - deviņi, bet Liepājas reģionālajā slimnīcā - divi. Kopumā otrdien pirmo poti saņēma 37 ārstniecības personas un 35 ārstniecības iestādes darbinieki.

Jau ziņots, ka pirmdien vakcinācijas otro devu pret Covid-19 sāka saņemt mediķi, kuri pirmo poti saņēma pagājušā gada beigās.

Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders informēja, ka šonedēļ vakcinācijas otrais aplis notiks tajās pašās slimnīcās, kur tā tika sākta, proti, trīs universitātes slimnīcās un septiņās reģionālajās slimnīcās.

Atbilstoši instrukcijai vienai personai jāievada divas vakcīnu devas. Vakcīnu devas, kas bija paredzētas pirmajai vakcinācijai, patlaban ir jau gandrīz izlietotas. Pirmreizējā vakcinācija atsāksies brīdī, kad Latvija saņems nākamās vakcīnas, ziņo Veselības ministrija.

Ja līdz 29.janvārim Eiropas Zāļu aģentūra un Eiropas Komisija apstiprinās lietošanai Eiropā "AstraZeneca" un Oksfordas universitātes izstrādātās vakcīnas pret Covid-19, februārī Latvija varētu saņemt vairāk nekā 120 000 vakcīnu devas. Tas ļaus sākt plašāku iedzīvotāju vakcināciju Latvijā.

Saskaņā ar ministrijas informāciju kopumā Latvija līdz šim ir saņēmusi 31 425 vakcīnas devas. Vēl mēneša beigās, nedēļā no 25.janvāra, plānots saņem "Moderna" vakcīnu piegādi - 2400 devas. Nedēļā no 8.februāra plānota 4800 "Moderna" vakcīnu devu piegāde. Vēl 15 600 "Moderna" vakcīnu devas gaidāmas februāra beigās. Par visām minētajām piegādēm vēl nav saņemts gala apstiprinājums no ražotāja.

Kā ziņots, no 28.decembra kā pirmos pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas.

Citi šobrīd lasa

Zviedru basketboliste, kura pat bija spiesta mainīt uzvārdu, stāsta par šausmām Krievijā 9
Ģimenes ārstes izmisuma kliedziens par vakcinācijas haosu 10
Video fiksēts, kā noziedznieki uzbrūk Bezzubovam 4
Skatīt visus komentārus

Жанна Бадоева: 7 лет страданий покинувшей Литву ведущей

Василиса Володина: "Лучше станет только в 2025 году!"