Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Hospitalizētiem Covid-19 pacientiem ir piecreiz lielāks nāves risks nekā gripas pacientiem
UGO AMEZ/SIPA

Hospitalizētiem Covid-19 pacientiem ir piecreiz lielāks nāves risks nekā gripas pacientiem 1

Dzīvības loterija
22. oktobrī 07:15 2020. gada 22. oktobrī 07:15
  Jauns.lv / LETA
Hospitalizētiem Covid-19 pacientiem ir piecreiz lielāks risks nomirt, kā arī lielāks 17 komplikāciju risks, nekā gripas slimniekiem, konstatēts ASV Slimību kontroles un profilakses centru (CDC) publicētā pētījumā.

Pētījumā izmantoti dati par ASV Veterānu veselības pārvaldes slimnīcu 3948 pacientiem, kas no šī gada 1.marta līdz 31.maijam tikai hospitalizēti pēc saslimšanas ar Covid-19, un 5453 pacientiem, kas no 2018.gada 1.oktobra līdz 2020.gada 1.februārim tika hospitalizēti pēc saslimšanas ar gripu. Pētījumā iekļautie Covid-19 pacienti bija vidēji 70 gadus veci, bet gripas pacienti - vidēji 69 gadus veci.

No šiem Covid-19 pacientiem slimnīcā nomira 21,0%, bet no gripas pacientiem nomira 3,8%. Covid-19 pacientiem slimnīcā pavadītais laiks bija gandrīz trīs reizes ilgāks nekā gripas pacientiem.

Pētījumā salīdzinot ar Covid-19 hospitalizētos afroamerikāņus, latīņamerikāņus un citu rasu minoritāšu pārstāvjus ar baltajiem pacientiem, tika konstatēts, ka pirmajai grupai bija lielāks deviņu komplikāciju risks nekā otrajai grupai. Kā šādas komplikācijas tika minētas respiratorās, neiroloģiskās un nieru slimības un sepse.

Tika konstatēts, ka Covid-19 pacientiem bija gandrīz 19 reizes lielāks risks saslimt ar akūtu respiratoro distresa sindromu (ARDS) nekā gripas pacientiem,  divas reizes lielāks pneimonijas risks, 1,7 reizes lielāks elpas trūkuma risks, 3,5 reizes lielāks pneimotoraksa risks, kā arī vairāk nekā divas reizes lielāks miokardīta, dziļās vēnu trombozes, plaušu embolijas, galvaskausa asiņošanas, akūta hepatīta vai aknu mazspējas, bakterēmijas, un izgulējumu risks.

Covid-19 pacientiem salīdzinājumā ar gripas pacientiem tomēr bija mazāks astmas un hroniskas obstruktīvās plaušu slimības saasinājumu risks.  

Pētījumā netika iekļauti pacienti, kuriem gripa diagnosticēta pēc šī gada 1.februāra, lai izvairītos no tādu pacientu iekļaušanas, kuri varētu būt inficējušies arī ar Covid-19. 

Citi šobrīd lasa

Džilindžera mūza Samira Adgezalova iziet par sievu pie boksa trenera
Izjukusi mūziķu Gintas un Kristapa Krievkalnu laulība
Stihijas radītā drāma Vladivostokā: sala atrauta no pasaules; cilvēki steidzas cits citam palīgā
Pievienot komentāru

«Мы продали эту историю телеканалу»: Прилучный заработал на своем избиении

«Это станет ударом»: жена Ефремова подает на развод