Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Milzīga laime - nepazīt nevienu saslimušo" Ar emocionālu ierakstu dalās jaunākās no Covid-19 mirušās pacientes paziņa
Ilustratīvs attēls. (Foto: LETA)

"Milzīga laime - nepazīt nevienu saslimušo" Ar emocionālu ierakstu dalās jaunākās no Covid-19 mirušās pacientes paziņa

Par veselību
16. oktobrī 20:58 2020. gada 16. oktobrī 20:58 | Papildināts, 16. oktobrī 23:12
  Jauns.lv / LETA
"Jūs, kuri mēnešiem ilgi ar aizdomām vai pat bravūru mētājat frāzes par to, ka nepazīstat nevienu ar Covid-19 saslimušo! Vai aptverat, kas tā bija par milzīgu laimi - nepazīt nevienu ar Covid-19 saslimušo?!" tā ierakstu savā "Facebook" profilā sāk Elīna Lāce, kura personīgi pazina no koronavīrusa mirušo jaunāko pacienti Latvijā.

Portāls Jauns.lv sazinājās ar Elīnu un viņa atļāva mums izmantot viņas ierakstu ar mērķi brīdināt citus. Publicējam Elīnas tekstu tādu, kāds tas lasāms viņas "Facebook" profilā:

"Nē, man tomēr ir jāuzraksta. Ilgi esmu dzīvojusi ar sajūtu, ka vēroju slikti iestudētu izrādi, bet vairs nespēju klusēt. Kaut vai Lienes piemiņas dēļ.

Jūs, kuri mēnešiem ilgi ar aizdomām vai pat bravūru mētājat frāzes par to, ka nepazīstat nevienu ar COVID-19 saslimušo! Vai aptverat, kas tā bija par milzīgu laimi — nepazīt nevienu ar COVID-19 saslimušo?!

Šī ir tā diena, kad daudzi no mums, Talsos dzīvojošajiem, ne tik vien pazīst kādu saslimušo, bet pazīst arī kādu, kurš ir miris no šīs saslimšanas. Es ļoti, ļoti būtu gribējusi, lai šāda diena nekad nepienāk.

Visai paredzami, ka tagad modīsies visi tie, kuri nespēs neaizrādīt, ka šim cilvēkam jau iepriekš bijušas plaušu saslimšanas. To, ka ir jau pamodušies, var redzēt komentāros pie LTV Ziņu dienesta ieraksta. Ak, jūs, laimīgie, kuru slimības vēsture ir tik plāna kā apsveikuma kartīte!

Jūs, čaki norisi, kuriem nav jāizvairās no slimībām, jo slimības izvairās no jums! Jūs, kuriem nav vajadzības valkāt sejas maskas, jo visas slimības uzvelk sejas maskas, ieraugot jūs!…

Es Lieni pazinu pavisam maz, toties mūsu dzīves krustojās notikumā, kurā mēs burtiskā nozīmē bijām ne tik vien metru, bet pat daudzus metrus virs zemes, - lidojumā ar gaisa balonu. Gaisa balona grozā mēs ar Lieni bijām blakus. Viņa nelidoja pirmoreiz. Viņa lidoja, jo zināja, ka viņai patīk lidot ar gaisa balonu.

Es, kas sirgstu ar nepieciešamību dokumentēt dzīvi, tur, augšā, iemūžināju mūs abas. "Prieks bija kopā būt," Liene atrakstīja, kad vēlāk nosūtīju viņai šo bildi. Viņa rakstīja, ka domā lidojumu ar gaisa balonu atkārtot ziemā.

Piekritu, ka tā nav peļama ideja, un mēs smējāmies, ka iztēlē, protams, redzam baltu ziemu ar varenām kupenām, nevis dubļainu. Liene jokoja, ka der gan arī dubļaina, ja tik laimējas mīksti piezemēties kādā lielākā peļķē.

"Ja nu rudens pusē sāk komplektēties komanda uz ziemu, es piedalos!" toreiz viņai teicu. "Tātad uz saziņu!" Liene atbildēja.
Ir pienākusi rudens puse, negribēta piezemēšanās ir notikusi, un tā peļķe ir sanākusi liela un dziļa…"

Liene, ja es vēl kādreiz lidošu ar gaisa balonu (un varbūt pat ziemā…), es to darīšu Tavai piemiņai. Pat sejas masku es likšu, pieminot Tevi, un, kad man zem maskas šķitīs mazliet smacīgi, atcerēšos, ka tā ir liela laime — aizvien spēt elpot un būt.
Visdziļākā līdzjūtība piederīgajiem…"

Ar Elīnas ievietoto rakstu dažu stundu laikā dalījušies vairāki simti "Facebook" lietotāju.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, aizvadītajā diennaktī mirusī ar Covid-19 saslimusī persona ir Talsu novada Bāriņtiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja Liene Liepa, turklāt nesen viņa zaudēja tēvu, kurš arī bija inficējies ar Covid-19.

Liepa sākotnēji bijusi ievietota Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī, bet vēlāk pārvesta uz slimnīcu Rīgā, kur pagājušajā diennaktī viņa nomirusi.

Liepa par Talsu novada Bāriņtiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāju pašvaldība iecēla pēc tam, kad vasarā no amata atkāpās bāriņtiesas priekšsēdētāja Jolanta Feldmane. Liepa bija viena no trim bāriņtiesas priekšsēdētājas vietniecēm.

Kā žurnālistiem piektdien atklāja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, centram nav sīkākas šī pacienta medicīniskās dokumentācijas, tomēr ar epidemiologiem pacients runāja divas reizes un sarunā nekādas blakus saslimšanas nebija identificētas. "Vismaz pēc cilvēka vārdiem," sacīja epidemiologs. 

Viņš norādīja, ka sākotnēji pacienta slimības norise bija diezgan viegla, taču, sazinoties otro reizi, atklājās, ka situācija ir strauji pasliktinājusies. 

Citi šobrīd lasa

Eksperts pēc lūpām nolasījis prinča Viljama savādu izteikumu sievai Harija un Meganas pēdējā oficiālajā pasākumā
FOTO: bēgot no cietuma, pieķerts dāņu izgudrotājs Madsens, kurš zemūdenē noslepkavoja zviedru žurnālisti 2
Publicē vēl neredzētus kadrus ar alni Rīgas Centrālajā stacijā
Tēmas: Covid-19

Стала известна цель визита Гарри и Меган в Англию

Полностью обнаженная Настя Каменских взорвала Сеть