Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pētījumā atklāts, cik ilgi pēc Covid-19 pārslimošanas saglabājas imunitāte, un rezultāti nav iepriecinoši
Pētījuma rezultāti liecina, ka pēc jaunā koronavīrusa pārslimošanas imunitāte nav garantēta un tā var ilgt tikai pāris mēnešus. (Foto: AFP/Scanpix)

Pētījumā atklāts, cik ilgi pēc Covid-19 pārslimošanas saglabājas imunitāte, un rezultāti nav iepriecinoši 3

Par veselību
13. jūlijā 16:29 2020. gada 13. jūlijā 16:29
  Jauns.lv / LETA
Pacienti, kas atlabuši no jaunā koronavīrusa, var zaudēt imunitāti pret atkārtotu inficēšanos pāris mēnešu laikā, liecina pirmdien publiskots pētījums.

Eksperti uzskata, ka šim atklājumam var būt nozīmīga ietekme uz to, kā valdības reaģē uz jaunā koronavīrusa pandēmiju, tostarp to, kā tiek finansēti vakcīnu pētījumi.

Pirmajā šāda veida pētījumā Londonas Karaliskā koledžas zinātnieki pētīja antivielu līmeņus vairāk nekā 90 pacientiem, kuriem bija apstiprināta inficēšanās ar jauno koronavīrusu.

Asinsanalīzes atklāja, ka pat pacienti ar pavisam viegliem simptomiem ieguva zināmu imunitāti pret vīrusu.

60% pacientu pirmajās nedēļās pēc inficēšanās tika konstatēts spēcīgs antivielu līmenis, taču trīs mēnešus vēlāk tikai aptuveni 17% pacientu bija saglabājuši augstu antivielu līmeni. Pēc 90 dienām vairākiem pacientiem asinsanalīzēs antivielas vairs vispār nebija konstatējamas.

Pētījuma rezultāti liecina, ka pēc jaunā koronavīrusa pārslimošanas imunitāte nav garantēta un tā var ilgt tikai pāris mēnešus, kā tas ir raksturīgi citiem vīrusiem, piemēram, gripai.

Varvikas medicīnas skolas lektors Džeims Džils sacīja, ka šis pētījums parāda, cik svarīgi ir pasākumi vīrusa izplatības ierobežošanai, sevišķi atpūtas sezonas sākumā.

"Tāpat kā šie pacienti bija pārsteigti par antivielām uz Covid-19, mums nevajadzētu būt pārsteigtiem, ja aizsargājošais efekts ir vājš vai vismaz pārejošs," viņš piebilda.

Saistītās ziņas

Pētījums apšauba kolektīvās imunitātes efektivitāti cīņā ar Covid-19
Vai izslimojot Covid-19 tiek iegūta imunitāte un no atkārtotas inficēšanās esam pasargāti? 3
Imunoloģe Nataļja Kurjāne: "Cilvēka organismam ir maza iespēja izveidot specifisku imunitāti pret vīrusiem" 4

"Ja jūs piedalītos loterijā un vinnētu desmit mārciņas, jūs uzreiz neiedomātos, ka esat ieguvis paaugstinātu dabisko veiksmi, un neizmantotu visus savus ietaupījumus, lai iegādātos citas loterijas biļetes," norādīja Džils.

"Pat tiem, kam ir pozitīvs antivielu tests, (..) būtu jāturpina ievērot piesardzību, sociālo distancēšanos un atbilstoši jālieto maskas," sacīja Džils.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: atsakoties lietot sejas masku, sieviete Viesītē neapmierinātību izgāž uz pārdevējām 33
Pusaudzim no mammas vajag tikai trīs lietas (un tā nav nauda) 1
Stihijas radītā drāma Vladivostokā: sala atrauta no pasaules; cilvēki steidz viens otram palīgā
Skatīt visus komentārus

Меган победила?: Гарри подставил под удар беременную внучку Елизаветы II

"Сразу позвонил Агате": избитый Павел Прилучный держит связь с бывшей женой