Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto. (Foto: LETA)

Izskan pirmās versijas, kā pansionātā "Mārsnēni" sācies Covid-19 uzliesmojums

Par veselību
29. maijā 17:35 2020. gada 29. maijā 17:35
  Jauns.lv / LETA
Pirmais Covid-19 pacients saistībā ar uzliesmojumu sociālās aprūpes centrā "Mārsnēni" sākotnēji tika izrakstīts no "Cēsu klīnikas" pēc tam, kad Covid-19 tests uzrādījis negatīvu rezultātu, pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Tiek pieļauts, ka pacients tajā brīdī bijis Covid-19 inkubācijas periodā jeb laikā, kad vīruss vēl tikai nostiprinās ķermenī. Inkubācijas perioda vidējais ilgums Covid-19 gadījumā parasti ir aptuveni piecas dienas, bet atsevišķos gadījumos tas var ilgt pat divas nedēļas.

Tomēr epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās un patlaban tiek izvērtas vairākas versijas par to, kā tieši aizsākās uzliesmojums aprūpes centrā "Mārsnēni".

Pēc SPKC pārstāves paustā, no kopumā 47 inficētajiem, astoņi ir darbinieki, bet 39 - iemītnieki, no kuriem divi ir miruši.

Ceturtdien tika ziņots, ka Priekuļu novadā reģistrēti vēl trīs sasirgušie. Pēc SPKC ziņotā, zināms, ka divi no šiem inficētajiem ir centra darbinieki, kamēr pēdējais no trim atklātajiem pacientiem ir pansionāta iemītnieks.

Inficētie darbinieki patlaban atrodas mājas karantīnā, savukārt ar katru veselo darbinieku ir pārrunāti nepieciešamie drošības pasākumi, un viņi turpina strādāt.

Pēc Arājas paustā, ir izvērtēts katra veselā darbinieka mājupceļš, un tikai tiem, kuri uz darbu nāk ar kājām vai personīgo transportlīdzekli, ir atļauts pēc darba atgriezties mājās.

Tiem darbiniekiem, kuri uz centru ierodas ar sabiedrisko transportu, ir piešķirta atsevišķa dzīvesvieta, uz kuru viņus nogādā ar atsevišķu transportu. Papildus šiem darbinieki tiek nodrošināta nepieciešamā pārtika.

Testēšana pansionātā turpināsies, tādēļ Arāja neizslēdz iespēju, ka arī turpmāk varētu atklāties jauni saslimšanas gadījumi.

Lai iespējami mazinātu infekcijas izplatīšanos, sasirgušie tiek nošķirti no pārējiem, kamēr testēti tiek gan iemītnieki, gan darbinieki. Paralēli SPKC sadarbojas ar centra vadību un tiek īstenoti profilakses pasākumi.

Neviens no pagājušajā diennaktī konstatētajiem Covid-19 pacientiem nav saistīts ar sociālās aprūpes centru "Mārsēni", atzīmēja Arāja.

Jau ziņots, ka centrā saimniekojošās biedrības "Labāka rītdiena" vadītāja Evija Jēkabsone apstiprināja, ka centrā "Mārsnēni" Priekuļu novadā ir jauni ar Covid-19 saslimušie.

"Patlaban stacionārā ārstējas četri mūsu klienti. Daži klienti jau ir atgriezušies no slimnīcas, arī centrā esošo slimo cilvēku veselības stāvoklis ir uzlabojies. Vairāk komentēt klientu veselības stāvokli es neesmu pilnvarota, jo par viņiem rūpējas ģimenes daktere Zaiga Zariņa," sacīja Jēkabsone.

Citi šobrīd lasa

Kā padomju laikos. FOTO: šādi aizvien vēl ražo lelles Krievijā 9
Mūsu pašu ļaudis var nonākt modernajā verdzībā - jaunākais ASV ziņojums atklāj skaudru ainu 1
"Viņš dzer zāles, kas neļauj naktīs sapņot" - traģēdijā cietuša jaunieša māte vēršas pie Latvijas iedzīvotājiem 3
Tēmas: Koronavīruss
Pievienot komentāru

Выяснилось, когда герцогиня Меган решила сбежать из Лондона

«Завтра может не наступить»: Как звезда сериала «Хор» предсказала свою смерть