Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Valsts piešķirs vismaz 20% piemaksas mediķiem, kuri strādā "pirmajās frontes līnijās" 14

Par veselību
23. martā 17:33 2020. gada 23. martā 17:33 | Papildināts, 23. martā 18:53
  Jauns.lv / LETA
Valdību veidojošās partijas vienojušās nodrošināt piemaksas mediķiem, kuri strādā, lai ierobežotu un novērstu Covid-19 pandēmijas sekas, pirmdien pēc koalīciju partiju tikšanās sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš uzsvēra, ka otrdien, 24.martā, valdības sēdē plānots atbalstīt piemaksas mediķiem, kuri strādā "pirmajās frontes līnijās", cīnoties ar Covid-19 pandēmijas seku novēršanu.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) norādīja, ka panākta vienošanās terminētas piemaksas vismaz 20% apmērā piešķirt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologiem, laboratorijās strādājošajiem, slimnīcu uzņemšanas nodaļu personālam un Latvijas Infektoloģijas centrā strādājošajiem.

Viņķele sacīja, ka detalizētāka informācija tiks sagatavota uz rītdienas valdības sēdi.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) sacīja, ka minēto lēmumu valdību veidojošās partijas pieņēmušas lielā vienprātībā. Politiķe skaidroja, ka iepriekš Saeimā "KPV LV" neatbalstīja priekšlikumu par mediķu algu celšanu, jo nebija konkrēti definēts, kas, cik ilgi un kādā veidā saņems piemaksas.

Petraviča gan akcentēja, ka līdztekus būtu arī jāizvērtē citu profesiju pārstāvji, kas arī šajā situācijā strādā pastiprinātā spriedzē - policisti, robežsargi, tomēr prioritāte patlaban ir mediķi.

Kā ziņots, Saeima pagājušajā nedēļā ar nosacīti nelielu balsu pārsvaru noraidīja Saeimas deputāta Ivara Zariņa (S) rosinājumu par vismaz 20% palielināt mediķu algas.

Deputāta priekšlikums paredzēja no ārkārtējās situācijas izsludināšanas dienas nodrošināt finansējumu darba samaksas paaugstināšanai veselības aprūpes darbiniekiem par vismaz 20%.

Par šo priekšlikumu balsoja 36 deputāti, pret bija 27, bet atturējās 11 deputāti.

Saeima pagājušajā nedēļā galīgajā lasījumā pieņēma Finanšu ministrijas izstrādāto likumprojektu par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību. Likumā vienuviet ietverts plašu valsts atbalsta pasākumu klāsts slimības seku novēršanai, tostarp dīkstāves pabalstu izmaksa darba ņēmējiem.

Citi šobrīd lasa

Latvijas noslēpumi: neuzbūvētais Rīgas metro 3
Latvijā miris vēl viens Covid-19 slimnieks - viens no "Zilā krusta" klientiem 24
Šodien - Pūpolsvētdiena! Ticējumi un latviešu ēdieni, kas šodien jāceļ galdā
Tēmas: Koronavīruss
Skatīt visus komentārus

"Халаты шили сами": врач рассказала о ситуации в больнице, где 27 врачей на обсервации

"Нет входов никому": на новом забавном видео дочь Максима Галкина запретила отцу снимать ее