Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nacionālajā Rehabilitācijas centrā "Vaivari" demonstrē jauno robottehnoloģiju, kas šobrīd ir vienīgā un unikāla Baltijā. (Foto: LETA)

"Vaivaros" rehabilitācijas kursu izies 14 karā smagi cietuši Ukrainas karavīri

Par veselību
2019. gada 11. septembrī 16:35 2019. gada 11. septembrī 16:35
  Jauns.lv / LETA
Nacionālajā rehabilitācijas centrā (NRC) "Vaivari" šonedēļ ieradušies 14 Ukrainas karavīri, kuri ārstēsies pēc smagām traumām, kas gūtas Ukrainas bruņotā konflikta laikā, informē centrs.

Karavīru uzturēšanās "Vaivaros" ilgs 18 dienas, un šī ir jau trešā reize, kad "Vaivari" sniedz šādu atbalstu Ukrainas karavīru grupai. Lai turpinātu realizēt Latvijas valdības atbalsta programmu militārā konflikta laikā Ukrainā cietušo personu rehabilitācijai Latvijā, "Vaivaru" speciālisti vairākkārt ir nodrošinājuši specializētu rehabilitācijas programmu Ukrainas karavīriem ar militārajām traumām.

Šoreiz klātienes vizītē atlasītie pacienti ir ar smagām un komplicētām traumām. Vaivaru speciālistiem būs darbs ar īpaši sarežģītām traumām un sekām pēc amputācijām, šautiem un dragātiem ievainojumiem, galvas smadzeņu traumām, sekām pēc sprādzieniem ar multipliem ķermeņa ievainojumiem.

Centrs "Vaivari" ir atzīts par piemērotu ārstniecības iestādi šādiem īpaši komplicētiem gadījumiem, kad nepieciešama plaša multidisciplināra pieeja problēmu risinājumam.

Rehabilitācijas komandā, līdztekus fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstam un fizioterapeitiem , ergoterapeitiem, mākslu terapeitiem, iesaistīti arī tehniskie ortopēdi, kas ir prasmīgi speciālisti protezēšanā un ortozēšanā. Atbalstu Ukrainas pacientu rehabilitācijā arī šoreiz sniedz Nacionālo Bruņoto spēku psihologu un kapelānu dienests.

NRC Vaivari speciālisti šos smagi cietušos karavīrus iesaistīs arī sporta un rekreācijas aktivitātēs, jo daļa no viņiem nevarēs atgriezties ierindā, bet būs jāatrod spēks ar smagu invaliditāti dzīvot tālāk.

"Ieguvums ir abām pusēm, arī mums ir iespēja paplašināt savas varēšanas profesionālās un tīri cilvēciskās robežas un saprast, cik svarīgi ir palīdzēt cilvēkiem , kas aizstāv savu zemi" norāda "Vaivaru" vadītāja Anda Nulle.

Kopš 2014.gada "Vaivari" rehabilitācijas kursu ar Latvijas valsts atbalstu izgājušas 33 Ukrainas karā cietušās militārpersonas.

Citi šobrīd lasa

“Tu esi stiprāks, nekā domā,” - Hjū Džekmens nosūta spēcīgu vēstījumu 9 gadus vecam vienaudžu izsmietam zēnam, kurš gribēja padarīt sev galu
Vesela sauja ērču - sociālajos tīklos ļaudis dalās ar šim gadalaikam netipisku foto 1
Apkaunojošs misēklis: Latvijas basketbola izlases viens no līderiem spiests doties laukumā ar cita spēlētāja uzvārdu uz muguras
Tēmas: Ukraina

Возлюбленная Илона Маска певица Граймс рассказала, как справляется с беременностью

74-летний экс-супруг Памелы Андерсон обручился снова – через несколько дней после крушения их брака