Skaistākie, dižciltīgākie un draiskākie mūsu pūkainie mīluļi vienuviet

18. un 19. decembrī Ķīpsalā notiek mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde “PetExpo 2021”, kur vienkopus varēs aplūkot četrkājainos aristokrātus – visdažādāko ...

gallery icon
Māja meklē cilvēku
2021. gada 18. decembris, 13:35

FOTO: skaistākie, krāšņākie, draiskākie suņi un kaķi vienuviet

Jauns.lv

18. un 19. decembrī Ķīpsalā notiek mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde “PetExpo 2021”, kur vienkopus varēs aplūkot četrkājainos aristokrātus – visdažādāko šķirņu suņus un kaķus no septiņām valstīm.

Abās “PetExpo 2021” izstādes dienās apmeklētājiem būs iespēja redzēt Starptautiskās Kinoloģiskās federācijas visu 10 grupu suņus. Šobrīd pasaulē oficiāli ir aptuveni 400 suņu šķirnes, no tām izstādē Ķīpsalā varēs sastapt vairāk nekā 200 garspalvainus, īsspalvainus un bezspalvainus, pavisam maziņus un lielus, medību, darba un dekoratīvo šķirņu suņus no septiņām valstīm. Vislielākā suņu pārstāvniecība būs no Latvijas un Somijas.

Arī šoreiz būs apskatāmi suņi, kuri mūsu valstī ir maz pārstāvēti un vēl tikai gaida savu patieso atzīšanu. “PetExpo” piedalīsies tādi retumi kā Maremmas-Abruco aitusuns – balts iespaidīgs milzis, kurš lieliski sargā gan savu teritoriju, gan saimnieka mazuļus. Piedalīsies arī par “mazajiem sanbernāriem” sauktie klamberspanieli, kas Latvijas izstādēs nav pārstāvēti jau piecus gadus. Tāpat apmeklētāji iepazīsies ar pavisam jaunu šķirni – Austrālijas aitusunim līdzīgo, tikai krietni mazāka auguma, miniatūro Amerikas aitusuni. Starp citu, varam lepoties, ka Latvijā jau ir reģistrēti pirmie šīs šķirnes pārstāvji. Būs arī retumi, ko varētu gaidīt tieši medību cienītāji, tostarp Norvēģijas dzinējsuns, kurš apveltīts ar spēju strādāt skaudros klimatiskajos apstākļos.

Īpaši plaši būs pārstāvētas dekoratīvās šķirnes, kur lielu konkurenci sastādīs franču buldogi – šķirne, kura pēc zināma norieta atkal atkarojusi savu popularitāti. Tāpat apmeklētājiem būs interesanti vērot un salīdzināt mazos, mīļos ausainīšus – papilonus – un visdažādāko izmēru pūdeļus, kas, starp citu, izstādei tiek gatavoti visilgāk: jebkurš pūdeļu cirpums – lauvas, modernais vai skandināvu – prasa pamatīgu darbu, rūpes un pacietību. Vēl izstādē plaši pārstāvēti būs saluki – vēja suņu šķirne ar tūkstošgadu senu vēsturi, kuras izcelsme ir Vidusjūras rajons.

Izstādes pirmajā dienā, 18. decembrī, suņi sacensas par starptautisko čempionu tituliem, bet svētdien labākie no labākajiem cīnīsies par titulu “Latvijas uzvarētājs 2021”, kuru piešķir tikai reiz gadā kādā no starptautiskajām izstādēm.

Dižciltīgie murrātāji

“Petexpo 2021” piedalīsies vairāk nekā 300 kaķu, kuri pārstāvēs visas piecas kaķu šķirņu grupas. Līdzās populārajām šķirnēm kā britu īsspalvainajiem kaķiem, meinkūniem, skotu nokareno ausu kaķiem būs arī retie Himalaju kaķi – ar lielām galvām, skaisti zilām acīm, bagātīgu un zīdainu kažoku, kāds nav nevienai citai šķirnei, arī ASV izveidotā šķirne regdoli, kuriem absolūti nepiemīt agresivitātes gēns un kopā ar asti sasniedz viena metra garumu! Tāpat kaķu mīļotāji varēs aplūkot kaķus ar sprogaino vilnu – Devonas un Kornvolas reksus – un aprunāties ar to audzētājiem.

Abās izstādes dienās notiks vairākas spraigas un interesantas sacensības, kurās noteiks labāko Kuriļu bobteilu un Menas jenotveidīgo kaķi. Apmeklētājiem tiks piedāvāts ieklausīties ekspertu stāstījumā par šīm un citām šķirnēm. Sacensībās šķirnes kvalitātē savstarpēji cīnīsies tikai runči un tikai kaķenes. Bet īpaša vieta būs atvēlēta kaķiem, kuri piedalīsies divos ringos, lai iegūtu ļoti nozīmīgos titulus – “Masters” un “Divkāršais masters”. Šādi ringi notiek reizi gadā vienā no Pasaules kaķu federācijas organizētajām izstādēm, un tajos var piedalīties tikai tie kaķi, kuri ir ieguvuši Pasaules čempiona titulu, 1. un 2. vietu parastajā ringā un ir “Best in Show” uzvarētāji. Tādēļ, lai pretendētu uz šiem tituliem, kaķi ierodas speciāli uz izstādi, un arī šis gads nav izņēmums. Kaķus vērtēs eksperti no Vācijas, Beļģijas un Nīderlandes.

Tēmas