Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lai atvieglotu nepatīkamās sajūtas, palīdz nespecifiski pretiekaisuma līdzekļi, tautā saukti par pretsāpju līdzekļiem. (Foto: unsplash.com)

Kāpēc atkal uzrodas cistīts? Atbild urologs

Noderīgi ikdienā
25. jūlijā 07:35 2021. gada 25. jūlijā 07:35
  "100 Labi Padomi"
Atbild Juglas klīnikas urologs Edvīns Norvelis. 

Par cistītu pacienti parasti dēvē to, ko mēs, mediķi, saucam par primāru nekomplicētu apakšējo urīnceļu infekciju. Tā izraisītāja visbiežāk ir cilvēka zarnu trakta bakteriālā mikroflora, kas no zarnu trakta, kur tā dabiski atrodas, ir nonākusi urīnceļos, kur šīm baktērijām nav jābūt.

Protams, cistīti var būt arī sekundāri, piemēram, urīnpūšļa akmeņu dēļ, komplicēti, teiksim, ja ir urīnpūšļa divertikuloze, citu iegurņa orgānu (zarnu, ginekoloģiskas patoloģijas) slimību rezultātā. 

Urīnceļu infekcijas izraisītu cistītu ārstē ar antibakteriāliem līdzekļiem. Pirmreizēju cistītu sievietēm (iegurņa orgānu anatomisko atšķirību dēļ slimo biežāk nekā vīrieši) sāk ārstēt ar 5–7 dienu antibakteriālu terapiju. Pēc ārstēšanas kursa kontrolei nepieciešams veikt urīna analīzi. Par izārstētu no cistīta varam uzskatīt tikai tad, ja ir atgriezusies normāla pašsajūta un ir normālas analīzes.

Cistīti nereti atkārtojas, pat vairākas reizes gadā, un tādā gadījumā ir nepieciešama detalizēta izmeklēšana. Atkārtoti cistīti var būt sekas neatbilstošai antibakteriālajai terapijai vai nepilnīgai izārstēšanai (pašsajūta uzlabojas, bet analīzes nav kontrolētas). Mūsdienās daudzu slimību gadījumā ļoti plaši tiek lietotas antibiotikas, un nereti attīstās baktēriju rezistence pret kādu konkrētu antibiotiku. Atkārtotu cistītu gadījumā ieteicama arī urīna bakterioloģiska izmeklēšana (nosaka arī baktēriju jutību uz konkrētiem antibiotiķiem). Tomēr atkārtota cistīta gadījumā neiesaku uzreiz ķerties pie antibiotikām. Lai atvieglotu nepatīkamās sajūtas, palīdz nespecifiski pretiekaisuma līdzekļi, tautā saukti par pretsāpju līdzekļiem. Nepieciešams nodot analīzes un kopā ar ārstu meklēt recidīva iemeslu.

Ņem vērā

● Vieglākos gadījumos un arī profilaksei var lietot dabas augu produktus gan tējas, gan kapsulu, gan dražeju formā.

Citi šobrīd lasa

Vienmēr kopā: Siāmas dvīnes tika atdalītas pirms 20 gadiem, bet aizvien guļ blakus
Vulkāns Kanāriju Palmas salā turpina plūst uz okeānu: efekts varētu būt eksplozīvs
FOTO: ļaudis dodas baudīt Nacionālā teātra pirmizrādes
Pievienot komentāru

"Женщина этого не забывает": Лариса Гузеева впервые рассказала, в каком аду жила из-за домогательств

"Забирайте! Я без вас и этих наград выживу": почему Лию Ахеджакову называют "Дон-Кихотом в юбке"