Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tīrot māju, neaizmirsti par telpaugiem
unsplash.com

Tīrot māju, neaizmirsti par telpaugiem

Noderīgi ikdienā
8. janvārī 05:02 2021. gada 8. janvārī 05:02
  Jauns.lv
Tīrot māju, mēs dažkārt aizmirstam, ka duša vai slapja lupata nepieciešama arī mūsu telpaugiem. Augi caur savām lapām uzņem gan saules gaismu, gan gaisu, tāpēc atbrīvošana no putekļu kārtas tiem ir vitāli nepieciešama, vēsta portāls thespruce.com.

Kā zina ikviens, kurš devies prom uz divām nedēļām, nav vajadzīgs ilgs laiks, līdz mājās parādās putekļu kārta. Putekļu slānis uz telpaugu lapām bloķē saules gaismu un samazina auga spēju fotosintezēt, procesu, ar kuru augs uzņem augšanai nepieciešamās vielas. Tāpēc ziemā, kad saules gaismas jau tā ir maz, būtu nepieciešams augus atbrīvot no putekļu kārtiņas.

Foto: unsplash.com

Cik bieži? 

Augi būtu jātīra regulāri, taču to, cik bieži tas būtu nepieciešams, nosaka mājvietas apstākļi. Ja dzīvo pie lielām maģistrālēm, būvlaukumiem vai dzelzceļa tuvumā, tad rēķinies, ka tas būs jādara biežāk kā citiem. Visvienkāršākais veids, kā pateikt, vai augs būtu jātīra – paberzē ar pirktu galiem tā lapiņas. Ja jūti vai redzi putekļus, ir laiks ķerties klāt tīrīšanai!

Foto: unsplash.com

Mazi augi

Ja augs ir mazs un neaizņem daudz vietas, tad vienkāršākais veids ir to ielikt dušā. Taču pārliecinies, ka ūdens ir viegli remdens, nav ne ledains, ne vārošs.

Ja augs ir kļuvis lipīgs un putekļains, pirms dušas to var apsmidzināt ar ziepjūdeni. Uz litra ūdens, ņemot ¼ ēdamkaroti ziepju.

Ja augs ir mazs un trausls, to var iemērkt ūdens traukā. Tikai tādā gadījumā ļoti uzmanīgi ir jātur pods un augs, lai tas neizkrīt ārā. Var arī izlīdzēties ar pārtikas plēvi, aptin to apkārt podam, nosedzot augsni, un tad mērcē augu.

Lieli telpaugi

Lieliem telpaugiem, kurus ir grūti pārvietot, nāksies mazgāt lapas ar slapju lupatu. Vari pirms tam augu apsmidzināt ar ūdeni, lai atvieglotu tīrīšanu.

Foto: unsplash.com

Pūkainas lapas

Dažiem augiem ir samtainas vai pūkainas lapas, kā tas ir piemēram Āfrikas vijolītēm. Augiem ar šādām lapām nepatiks ne ūdens izsmidzināšana, ne slaucīšana ar drāniņu. Vislabākais paņēmiens šādos gadījumos ir izmantot putekļu birstītes. Var arī izlīdzēties ar mīkstu otiņu.

Foto: unsplash.com

Pie vienām sāpēm arī apgriez

Mazgājot augus, ir viegli tos atbrīvojot no viņu atmirušajām, brūnajām vai dzeltenīgajām lapām. Ja lapa viegli nokrīt, noņemiet to ar rokām. Pretējā gadījumā izmantojiet šķēres. Taču neraujiet un neplēsiet lapu ar rokām!

Ja auga lapai ir brūns galiņš, nav vajadzības griezt nost visu lapu. Pietiks, ja ar šķērēm nogrieziet tikai brūnganos lapu galus. Augs izskatīsies dabiskāk, ja, griežot, sekosiet dabiskajai lapu kontūrai.

Saistītās ziņas

Mileniāļus biedē rūpes par telpaugiem, atklāts pētījumā 2
Mitrums, mēslošana, kaitēkļu apkarošana - ekspertes padomi, kā rūpēties par telpaugiem ziemā
Divi augi, kas dāvā mieru un labsajūtu ikdienā

Citi šobrīd lasa

Vai pensionāriem ir jāsatraucas par Valsts kontroles paziņojumu? 3
Lady Gaga atguvusi nozagtos suņus; publiskots video ar laupīšanas brīdi 3
Latviešu supermodele Ginta Lapiņa paziņo, ka ir mātes cerībās 2
Pievienot komentāru

Раскрыта стоимость дворцов Пугачевой с Галкиным, Киркорова и Волочковой

Бузова, Лобода, Муцениеце и другие показали на пляже модные туники предстоящего лета