Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Arī kaķim var būt depresija: padomi, kā viņu iepriecināt 1

Mūsu mīluļi
12. novembrī 12:34 2020. gada 12. novembrī 12:34
  Jauns.lv
Reizēm kaķi pavada visu dienu guļot, reizēm tikai paēd, bet citkārt neizrāda nekādas aktivitātes pazīmes. Esam ieraduši to vienkārši norakstīt uz kaķu slinkumu, bet patiesībā kaķiem, gluži tāpat kā cilvēkiem, var būt depresija, nomāktība un apātija.

Dzīvnieku uzvedības pētnieki iesaka spēlēties ar kaķi pat tad, ja viņš sākumā izskatās neieinteresēts. Kaķis pamazām sāks atvērties šai pieredzei, sāks spēlēties un atraisīties. (Foto: Unsplash)

Ja paskatāmies uz saviem mājdzīvniekiem, redzam - esam viņiem nodrošinājuši ideālus apstākļus, kas nekait dzīvot siltumā, drošībā, pārtika un ūdens vienmēr ir brīvi pieejami.

Tomēr atcerieties, ka mājas kaķis ir cēlies no savvaļas kaķa, kas, līdzīgi kā tīģeris vai lauva, dienas pavadīja medījot vai bēgot no uzbrucēja. Mūsdienās vairs īsti nav iespējas to darīt, jo īpaši tad, ja kaķis dzīvo dzīvoklī, nevis lauku mājā. Un ideālie apstākļi var mīluli garlaikot, kas tad arī kalpo par cēloni nomāktībai, skaidro Tufta universitātes dzīvnieku uzvedības klīnikas direktors Nikolass Dodmans. Visbiežākā pazīme tam, ka kaķis ir bēdīgs, ir pārēšanās, apātiska uzvedība un aizdomīgi ilga gulēšana. 

Taču kaķim, tāpat kā jebkuram mājdzīvniekam, nepieciešama uzmanība. Pasauc kaķīti vārdā, paglaudi, pabužini spalvu, parotaļājies ar viņu. Dzīvnieku uzvedības pētnieki norāda, ka nav lielas atšķirības, vai mājās ir suns vai kaķis, abiem nepieciešama uzmanība. 

Rotaļājies ar kaķi pat tad, ja sākumā viņš izskatās neieinteresēts

Dzīvnieku uzvedības pētnieki iesaka spēlēties ar kaķi pat tad, ja viņš no sākuma izskatās neieinteresēts. Viņš pamazām sāks atvērties šai pieredzei, sāks spēlēties un atraisīties. Ja paša gatavotas rotaļlietas kaķi neaizrauj, varbūt ir laiks doties uz zooveikalu un meklēt ko citu.

Izaicini kaķa instinktus

Kaķim, dzīvojot noslēgtā vidē, trūkst iespējas izpaust savus instinktus. Noderīgs var būt nagu asināmais, kaķu māja, kurā viņam jārāpjas, vai kāds šķērslis, piemēram, jūras apskalots koka zars, pa kuru kāpelēt.

Atrodi draugu

Kaķi no apātijas var iztraucēt jauns draugs. Vai tas būtu suns, cits kaķis vai kāmītis (protams, ka ieslēgts būrītī) vai zīlītes aiz loga. Jauna kompānija pamodinās minča ziņkārību, liks viņam cīnīties par savu teritoriju, draudzēties un spēlēties. Nomāktībai vienkārši neatliks vairs laika!

Saistītās ziņas

Palīdzi savam sunim - atstāj viņu vienu. Kā sociālā izolācija ietekmē mājdzīvniekus
Vai kaķi mūs redz tāpat, kā mēs sevi?
Vai tu esi piemērots saimnieks savam sunim?

Citi šobrīd lasa

Viena tikšanās, septiņi saslimušie - Covid-19 ķer populārus Latvijas mūziķus
"Tas vakars bija skarbs" - "Moderna" ražotās vakcīnas saņēmējs pastāsta par blakusefektiem 5
Britnija Spīrsa un viņas draugs šokējuši fanus
Pievienot komentāru

Видео: 51-летняя Дженнифер Лопез показала себя без макияжа

Джордж Клуни гордится тем, какому жестокому розыгрышу научил детей