Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Daudz kas atkarīgs no šokolādes sastāva. Piemēram, tumšo šokolādi bez piedevām var glabāt pat gadu, savukārt šokolādi ar riekstiem un rozīnēm - trīs mēnešus.

3 padomi, kā pareizi uzglabāt šokolādi

Garšīgi
2016. gada 19. decembrī 09:22 2016. gada 19. decembrī 09:22
 
Lai šokolāde sniegtu patiesu garšas baudījumu ar savu īsteno smaržu un visizsmalcinātākajām garšas niansēm, tai ir nepieciešami atbilstoši uzglabāšanas apstākļi. Lai gaisinātu mītus par šokolādes dzīves ilgumu un piemērotāko uzglabāšanas vidi, piedāvājam padomus, kā šo gardumu saglabāt baudāmu pēc iespējas ilgāk.

- Šokolādes sastāvs

1. Jo šokolādei ir mazāk piedevu un tauku un jo lielāks kakao sastāvs, jo ilgāks ir tās uzglabāšanas laiks. Tumšo šokolādi bez piedevām var glabāt pat gadu. Trīs mēnešus var glabāt šokolādi ar riekstiem un rozīnēm. Savukārt balto šokolādi neiesaka glabāt ilgāk par mēnesi, jo tā ir vistreknākā šokolāde, kuras sastāvā vispār nav kakao masas. Taču šokolādes konfektes ar pildījumu neiesaka glabāt ilgāk par 2 nedēļām.

- Uzglabāšanas temperatūra

2. Šokolādi nav ieteicams glabāt ledusskapī. Straujas temperatūras maiņas ietekmē veidojas t.s. “sarma” uz šokolādes – no tās atdalās kakao sviesta kristāli, paaugstinās ūdens saturs, un tajā izšķīdušais cukurs pēc iztvaikošanas veido cukura kristālus, kas izskatās pēc sarmas. Šāda šokolāde ir mainījusi savu garšu un smaržu, taču cilvēka organismam nav bīstama. Šokolādi nedrīkst uzglabāt ilgāk par norādīto tās derīguma termiņu. Tad gan tā var kļūt kaitīga veselībai. Tāpat šokolādi nav  ieteicams novietot blakus radiatoriem vai citiem siltuma avotiem, kā arī pakļaut tiešai saules staru ietekmei.

- Pareiza uzglabāšana

3. Vislabāk šokolāde jūtas vēsā, tumša vietā 18-20 grādos un ar mitruma līmeni zem 50 %. Šokolāde viegli uzsūc smaržas, tāpēc ieteicams to glabāt slēgtā iepakojumā un tālāk no spēcīgi smaržojošām garšvielām. Parasti uz iepakojuma ir norādīti ieteicamie uzglabāšanas apstākļi – ja tie ir ievēroti gan veikalā, gan mājās, šokolāde nemainīs ne savu garšu, ne izskatu.


Kasjauns.lv/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Atklāta saruna ar Lieni Greifāni. Kāpēc te viņu nesaprata, bet Krievijā novērtē?
Piespriež pat 1250 eiro sodu par vakcinācijas rindu apiešanu 30
"Man dreb rokas" - saimniecībā Ilūkstes novadā otrdienas rītā paviesojies brūnais lācis 4
Pievienot komentāru

Звезда фильмов для взрослых Райли Рид выходит замуж за паркуриста из Латвии

Софи Лорен: главные мужчины в жизни 86-летней актрисы