Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kamēr dzert kokakolu iesaka ierobežotā daudzumā, dabai, dzīvniekiem un ekoloģijai dzēriena izmantošana dārzkopībā nekādu kaitējumu nenodarīs.  (Foto: Unsplash)

Četras metodes, kā izmantot kokakolu savā piemājas dārziņā

Noderīgi ikdienā
3. aprīlī 05:25 2020. gada 3. aprīlī 05:25
  Mammamuntetiem.lv
Populārais saldinātais gāzētais dzēriens kokakola ir gandrīz universāls produkts, ko lieto gan kā ne visai veselīgu dzērienu, gan ārstēšanās procesā, gan saimniecībā. Un, kā izrādās, arī dārzā un lauksaimniecībā to var izmantot ļoti lietderīgi.

Sagaidot pavasari, savā dārza piederumu šķūnītī noliec arī pāris lielās pudeles ar kokakolu, jo tā palīdzēs cīnīties ar augu sēnīšinfekcijām un papildinās augsni ar trūkstošajām barības vielām.  Kamēr dzert to iesaka limitēti, dabai, dzīvniekiem un ekoloģijai dzēriena izmantošana dārzkopībā nekādu kaitējumu nenodarīs. 

Pretsēnīšu līdzeklis

Fitoftora ir pazīstamākā parazītiskā mikroskopiskā sēne, kura izraisa lakstu puvi.  Vēl to sauc arī par tomātu brūno puvi. Aplaistot augus ar speciāli gatavotu maisījumu, kuras sastāvā ir arī kokakola, uz to lapām veidojas plāna plēvīte, kas neļauj sēnītes sporām tikt dziļāk lapās.

Maisījuma recepte: 

  • 500 ml piena sūkalu
  • 250 ml Coca Cola
  • 10 litri ūdens

Augus apsmidzina reizi 10 dienās, sākot ar jūliju, un laista līdz septembrim, kad sākas aktīvais fotofloras izplatīšanās laiks.

Kokakola kā komposta sastāvdaļa

Augu un virtuves produktu ātrākai pārstrādei kompostam pievieno superfosfātu, kuru vienmērīgi pārkaisa pāri zaļajai masai. Tādiem pašiem mērķiem var izmantot Coca-Cola, kas arī satur fosforskābi. Iedarbība tā pati, tikai, izrādās, vēl ātrāka. Tie, kas šādi izmanto gāzēto dzērienu, iesaka apslacīt komposta kaudzes vai bedres katru nākamo kārtu ar Coca - Cola. Sadalīšanās process notiks ātrāk.

Cukurs ir arī laba barotne mikroorganismiem, kas iesaistās kompostēšanas procesā. Komposta masu apmaisa reizi 10 dienās, papildus aplaistot ar ūdeni. Masa gatava izmantošanai dārzā pēc 1,5 - 2 mēnešiem. 

Coca - Cola kā papildu mēslojums dārza augiem

Augiem ir nepieciešams fosfors, ko satur Coca - Cola, tāpēc laiku pa laikam ar speciāli pagatavotu šķīdumu proporcijās 2 ēdamkarotes dzēriena uz 10 litriem ūdens. Stiprāku sastāv gatavot nevajadzētu, jo tad tas var ietekmēt normālu skābes līmeni augsnē. Ūdeni ar Coca - Cola lej tieši pie auga saknēm, cenšoties nesalaistīt pārējo virsmu. 
Stiprāks šķīdums der tādiem augiem kā dārza dzērvenes, rododendri, hortenzijas, kuri mīl skābu augsni. 

Līdzeklis pret kaitēkļiem

Coca-Cola lieliski cīnās ar daudziem dārza kaitēkļiem, piemēram, laputīm, Kolorādo vabolēm un pat gliemežiem.
Lai cīnītos ar laputīm, ūdens un gāzēta dzēriena proporcija no 7 : 2. Pietiek 2 nedēļas regulāri izsmidzināt skarto augu, un laputis pazudīs.
Toties gliemežiem Coca-Cola ir piemērota ēsma. Dzērienā esošais cukurs piesaistīs kaitēkļus, bet skābe izpildīs pārējo darbu.
Ar ūdens un Coca-Cola šķīdumu var atbrīvoties no Kolorādo vabolēm. 2 litrus šķidruma atšķaida ar 4 litriem ūdens un vairākas reizes apstrādātu skartos augus.
Uzmanību! ​Šķīdums, kas satur Coca-Cola, nav piemērots skudru apkarošanai, jo skudras mīl saldu un vēl vairāk apsēdīs dārzu.  

Saistītās ziņas

Tautas metodes - par un pret. Vai tiešām kokakola var palīdzēt? 1
Trampa dēļ kokakola kļūs dārgāka 33
Lai cīnītos ar resnumu, "Coca-Cola", "Pepsi" un "Dr.Pepper" samazinās kaloriju skaitu

Citi šobrīd lasa

Grūtniece pamatīgi samulsina sociālos tīklus, sarīkojot fotosesiju ar tūkstošiem bišu uz vēdera 1
FOTO: pasaules seksīgākā sportiste pēc šīs sezonas pirmajām sacensībām atkal valdzina savus fanus 1
Pazudušais Seulas mērs atrasts miris 1
Pievienot komentāru

Петиция с требованием запретить польскую эротику «365 дней» набрала больше 70 тысяч подписей

Еще не конец: тяжелобольная Заворотнюк продолжает бороться за жизнь