foto: Jessica Gow/TT/Shutterstock/ Vida Press
Eirovīziju satricina zviedru popzvaigznes izraisīts skandāls; rīkotāji spiesti atvainoties
Slavenības
2024. gada 8. maijs, 17:59

Eirovīziju satricina zviedru popzvaigznes izraisīts skandāls; rīkotāji spiesti atvainoties

Izklaides nodaļa

Jauns.lv

Eirovīzijas rīkotāji izteikuši nožēlu par to, ka viens no dziedātājiem pirmā pusfināla atklāšanā manīts ar simbolu Palestīnas atbalstam.

7. maija vakarā Malmē (Zviedrijā) notika pirmais Eirovīzijas pusfināls, kurā piedalījās 15 valstu pārstāvji. 

Uguņošana, bikšu novilkšana, citas ēverģēlības — Eirovīzijas pirmā pusfināla noskaņas Malmē; 07.05.2024.

Malmē Eirovīzijas dziesmu konkurss notiek jau trešo reizi – iepriekš 1992. un 2013. gadā –, un septītā reize, kad konkurss ...

gallery icon
51

Konkursa atklāšanā uzstājās bijušais Eirovīzijas dalībnieks Eriks Sāde, kurš 2011. gadā pārstāvēja Zviedriju, ar dziesmu "Popular" izcīnīdams trešo vietu.

Mūziķis priekšnesuma laikā šoreiz uz rokas bija uzsējis kefiju - arābu lakatiņu, kuru parasti lieto, lai izteiktu atbalstu Palestīnai saistībā ar pašlaik notiekošo Izraēlas un "Hamas" karu. Vietā atgādināt, ka Eirovīzija tiek pozicionēta kā "nepolitisks pasākums".

Zviedrs Eriks Sāde atklāj Eirovīziju ar aizliegtu simbolu - arābu lakatiņu kefiju

gallery icon
9

Eiropas raidorganizāciju apvienība (EBU) izteikusi nožēlu par šo rīcību. "Eirovīzijas dziesmu konkurss ir televīzijas pārraide, kas notiek tiešraidē. Visi mūziķi ir iepazīstināti ar konkursa noteikumiem, tāpēc mums ļoti žēl, ka Eriks Sāde nolēma pārkāpt pasākuma nepolitisko raksturu. Pirms pasākuma sākuma Malmes arēnā dalībnieki izgāja cauri "stingrai drošības pārbaudei", viņiem tika aizliegts ienest jebkādus Palestīnas karogus, simbolus vai somas."

Pēc sava priekšnesuma Eriks Sāde Instagram platformā īsajā stāstiņā publicēja tekstu: "Atgādinājums: tā ir tikai mīlestība. To vieno mūzika." 

Šogad pirms konkursa izskanēja arī aicinājumi boikotēt Eirovīziju, jo konkursā piedalās arī Izraēlas pārstāvis, savukārt Izraēlas karš ar "Hamas" joprojām nav beidzies. 

Jauns.lv jau ziņoja, ka Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmajā pusfinālā, kas notika otrdienas vakarā Zviedrijas pilsētā Malmē, tika izraudzītas pirmās 10 konkursa finālistes, tai skaitā Somija un mūsu kaimiņvalsts Lietuva.

Lietuvas pārstāvis Silvestrs Belts Eirovīzijas 2024 pirmajā pusfinālā

gallery icon
14

No pirmā pusfināla 15 dalībniecēm finālā iekļuva Serbija, Portugāle, Slovēnija, Lietuva, Ukraina, Somija, Kipra, Horvātija, Īrija un Luksemburga. Finālu nesasniedza Austrālija, Azerbaidžāna, Islande, Polija un Moldova.

Somu "Windows95man" šovs "No rules" Eirovīzijas 2024 pirmajā pusfinālā

gallery icon
12

Pirmajā pusfinālā uzstājās arī divas valstis no tā sauktā "Lielā piecnieka", kas nodrošina lielāko daļu konkursa finansējuma - Lielbritānija un Vācija, kā arī Zviedrija, kas kā pērnā gada Eirovīzijas uzvarētāja ir šīgada konkursa rīkotāja un automātiska fināliste.

Otrais pusfināls notiks ceturtdienas vakarā, kad no 16 valstīm tiks izraudzītas vēl 10 finālistes. Otrajā pusfinālā līdzās Izraēlai izskanēs arī Latvijas dziesma - Dona izpildītā "Hollow". Tajā piedalīsies arī Albānija, Armēnija, Austrija, Beļģija, Čehija, Dānija, Grieķija, Gruzija, Igaunija, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Sanmarīno un Šveice. 

Otrajā pusfinālā uzstāsies arī trīs "Lielā piecnieka" valstis - Francija, Spānija un Itālija.

Eirovīzijas fināls Malmē notiks sestdienas vakarā. 

Latviju Eirovīzijā pārstāvēs Dons

Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā Malmē, Zviedrijā, Latviju pārstāvēs Dons, kas sestdienas vakarā uzvarēja Latvijas Televīzijas rīkotajā konkursā "Supernova 2024". Dons ...

gallery icon
63