"Muzikālās bankas 2023" apbalvošanas ceremonija

Par Latvijas Radio rīkotās ikgadējās dziesmu aptaujas "Muzikālā banka 2023" uzvarētāju naktī uz svētdienu kļuva Dons ar dziesmu "Lauzto šķēpu ...

gallery icon
Mūzika
2024. gada 28. janvāris, 00:13

Spītējot tehniskām problēmām, "Muzikālajā bankā" triumfē Dons ar dziesmu "Lauzto šķēpu karaļvalsts"

Jauns.lv/LETA

Par Latvijas Radio rīkotās ikgadējās dziesmu aptaujas "Muzikālā banka 2023" uzvarētāju naktī uz svētdienu kļuva Dons ar dziesmu "Lauzto šķēpu karaļvalsts".

Otrie palika grupa "Sudden Lights" ar dziesmu "Mēs turpināmies, bet par trešo populārāko kļuva Antras Stafeckas un Ivo Grīsniņa-Grīļa izpildītā dziesma "Dzīparos".

Šogad "Muzikālās bankas" finālšova uzvarētāja noteikšana bija atstāta tikai klausītāju un skatītāju ziņā. Daugavpilī notikušā koncerta laikā par dziesmām varēja balsot, sūtot īsziņas. Sākotnēji bija plānots, ka uzvarētāju noteikšanā tiks izmantoti arī telefonzvani, tomēr tehnisku iemeslu dēļ, līnijas nedarbojās.

foto: Juris Rozenbergs
Pēc daudzu domām Dona uzvara "Muzikālajā bankā 2023" bija pamatota.

Saistībā ar šo ķibeli sociālajos tīklos satraucies bija arī "Supernova" vadītājs Lauris Reiniks, kura pasākumam jau nākamnedēļ arī paredzēts telefonbalsojums.

Par tehniskajām problēmām netrūka joku sociālajos tīklos.

Finālā bija iekļuvušas 15 dziesmas - grupas "Citi zēni" un "Labvēlīgais tips" ar dziesmu "Baļļīte", mūziķis "Chris Noah" ar dziesmu "Cik tālu vēl?", Stafecka un Grīsniņš-Grīslis ar dziesmu "Dzīparos", grupa "Triānas parks" ar "Es gaidu ziemu", grupa "Astro’n’out" ar dziesmu "Ilgošanās zvani", grupa "Prāta vētra" ar dziesmu "Karalienes valsis (Dame La Mano)", Dons ar dziesmu "Lauzto šķēpu karaļvalsts", grupa "Kautkaili" ar dziesmu "Ļauj man", grupa "Sudden Lights" ar dziesmu "Mēs turpināmies", Aija Andrejeva ar dziesmu "Pērkons pāries", mūziķis "Raum" ar dziesmu "Plēsīgi", Fiņķis un "Patrisha" ar dziesmu "Raķešu zinātne", Intars Busulis ar dziesmu "Spēlē savā burvju flautā", grupa "Bez PVN" un Diona ar dziesmu "Šaļti", kā arī "ArtifexLV", Karīna Tropa un Atis Zviedris ar dziesmu "Vēlos dzīvot".

"Muzikālā banka" ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka iecienītākās Latvijas popa un rokmūzikas dziesmas. Tradicionāli aptauja noslēdzas ar apbalvošanas ceremoniju jeb koncertu, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbus radio klausītāji un žūrija novērtējusi visaugstāk.

"Muzikālā banka 2023" finālšova ģenerālmēģinājuma aizkulises

Daugavpils Olimpiskajā centrā norisnājies "Latvijas Radio 2" rīkotās aptaujas "Muzikālā banka 2023" finālšovs, noskaidrojot radio klausītāju iecienītāko popa un roka ...

gallery icon

"Muzikālās bankas 2023" eksperti jeb žūrija šogad bija komponists Zigmars Liepiņš, komponists, pianists un aranžētājs Kristaps Krievkalns, operdziedātājs Raimonds Bramanis, diriģents Aigars Meri, dīdžejs, producents un "Latvijas Radio 5" mūzikas redaktors Uldis Cīrulis jeb "DJ Monsta", trombonists un Latvijas Radio bigbenda dalībnieks Uldis Ziediņš, dziedātāja Elza Rozentāle, diriģente un dziedātāja Laura Leontjeva, mūzikas kritiķis un žurnālists Uldis Rudaks, kā arī muzikoloģe un LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Žūrijas vērtējumā visvairāk balsu saņēma grupa "Sudden Lights" ar dziesmu "Mēs turpināmies", bet paši aptaujas dalībnieki mūziķi par labāko atzina Fiņķi un "Patrisha" ar dziesmu "Raķešu zinātne".

Šogad "Muzikālā banka" notiks jau 24.reizi. Pērn šajā dziesmu aptaujā uzvarēja grupa "Citi zēni" ar dziesmu "Lieka štuka".