Rīgas Starptautiskā kino festivāla desmitās sezonas atklāšanas pasākums

Ar bravūrīgās kungfu komēdijas "Neredzamā cīņa" Baltijas pirmizrādi sākas Rīgas Starptautiskā kino festivāla desmitā sezona.

gallery icon
183
Kino
2023. gada 13. oktobris, 12:28

FOTO: ar filmu “Neredzamā cīņa” atklāts Rīgas Starptautiskais kino festivāls

Jauns.lv

Ceturtdien, 12. oktobrī, ar bravūrīgās kungfu komēdijas "Neredzamā cīņa" Baltijas pirmizrādi sākās Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) desmitā sezona. Atzīmējot festivāla desmitgadi, RIGA IFF skatītājiem piedāvāja šī gada nozīmīgākos kino darbus un prestižākajos kino festivālos godalgotas filmas, kas izgaismo aktuālās kino tendences un būtiskākos laikmetīgā kino autorus, vēsta festivāla organizaroti

Profesionālu vietējo un ārvalstu kuratoru komandas veidotā programma tiks izrādīta 11 dienu garumā kinoteātros "Splendid Palace" un "Forum Cinemas" Rīgā; daļa RIGA IFF filmu būs skatāma arī tiešsaistē visā Latvijas teritorijā. Biļetes uz filmu seansiem un citām programmas norisēm var iegādāties festivāla mājaslapā rigaiff.lv un "Biļešu Serviss" tirdzniecības vietās.

RIGA IFF desmito – jubilejas – sezonu iedzīvina devīze "10 ir tikai skaitlis. Piedzīvojumi nav saskaitāmi.". Deviņās festivāla programmas sadaļās vienkopus satiksies spožākie kino darbi, drosmīgas autoru debijas, arī pilnmetrāžas un īsmetrāžas konkursu seansi. Gaidāmi gan ziemeļvalstu akcenti NORDIC HIGHLIGHTS sadaļā, gan centieni aptvert laikmetīgā vācvalodīgā kinematogrāfa garu sadaļā ZEITGEIST DEUTSCHLAND, īpašas režisoriem Džimam Džarmušam un Rojam Andersonam veltītas retrospektīvas izlases un filmas visai ģimenei sadaļā KIDS' REEL. Plašo filmu programmu papildinās muzikāli pārsteigumi, grāmatu atvēršanas svētki un nozares pārstāvju lekcijas.

Jau RIGA IFF pirmās nedēļas nogalē tiks izrādītas vairākas festivāla populārākās filmas – Vima Vendersa oda laimīgo cilvēku dzīvei "Jaukās dienas" (Perfect Days), kulta režisores Džoenas Hogas filma "Mūžīgā meita" (The Eternal Daughter) ar Tildu Svintoni gan mātes, gan meitas lomās un Sandensas kino festivāla skatītāju balvas ieguvēja, Selīnas Songas kino debija "Pagājušās dzīves" (Past Lives). Iezīmēsies arī Džimam Džārmušam veltītās retrospekcijas aprises – 14. oktobrī "Splendid Palace" tiks izrādīta autora debijas pilnmetrāžas filma "Dīvaināk nekā paradīzē" (Stranger than Paradise), savukārt dienu vēlāk norisināsies antivesterna "Mironis" (Dead Man) seanss.

Godalgotu un kritiķu atzītu filmu seansi gaidāmi visa festivāla garumā – RIGA IFF programmā iekļautas arī tādas filmas kā Kannu laureāte, tiesas drāma "Kritiena anatomija" (Anatomy of a Fall) un Toda Heinsa melodrāma "Maijs decembrī" (May December) ar Džulianu Mūru, Natāliju Portmani un Čārlzu Meltonu galvenajās lomās. Tiks izrādīts arī režijas klasiķa Pecolda triloģijas turpinājums "Liesmojošās debesis" (Afire), leģendārā britu režisora Kena Louča jaunākā filma "Vecais ozols" (The Old Oak) un citi aktuālās kino sezonas darbi.

Kino piedzīvojumiem varēs nodoties arī jaunākie kino skatītāji – jau piektdien "Splendid Palace" Mazajā zālē gaidāms ģimenes filmas "Piedzīvojumi Ašas zemē" (Adventures in the Land of Asha) seanss, bet nedēļas nogalē tiks izrādītas divas franču animācijas meistaru radītas pilnmetrāžas animācijas filmas "Nina un eža noslēpums" (Nina and Hedgehog's Secret) (14. oktobrī plkst. 13.00) un "Siroko un vēju valstība" (Sirocco and the Kingdom of Air Streams) (15. oktobrī plkst. 13.00). Sestdien, 14. oktobrī, notiks arī īpašs relaksētais animācijas īsfilmu seanss, kas piemērots kā mazāko skatītāju pirmā kino pieredze kinoteātrī un piedzīvojums bērniem ar funkcionāliem apgrūtinājumiem vai autiskā spektra traucējumiem.

Sestdienas pievakarē norisināsies viens no festivāla īpašajiem notikumiem – kultūrtelpu "Hanzas Perons" ieskandinās festivāla desmitgadei veltīts koncerts "RIGA IFF uz Perona". Tā ietvaros ar koncertu uzstāsies mākslinieks, mūziķis un kino mūzikas autors Alekss Žangs Hungtajs (Alex Zhang Hungtai / Dirty Beaches), kas piedalījies arī RIGA IFF 2022. gada sezonas laureātfilmas "Dievzeme" (Godland) skaņu celiņa tapšanā, bet nakts skanējumu turpinās elektroniskās mūzikas duets "Giant Swan".

Desmitgades programma ir plaša un daudzšķautņaina – lai palīdzētu tajā orientēties, festivāla mājvietās, kinoteātros "Splendid Palace" un "Forum Cinemas", un citur Rīgā atrodami festivāla seansu plāni, bet festivāla digitālais katalogs apkopots mājaslapā rigaiff.lv. Festivāla mājaslapā izveidota arī īpaša "Festivāla gids" sadaļa, kurā apskatāmasfilmu un citu festivāla norišu izlases. Tāpat apmeklētāju ērtībai pie kinoteātra "Splendid Palace", RIGA IFF centrālās norises vietas, pirmo reizi būs izvietots festivāla galvenā partnera "Tet" veidots informācijas centrs. 

Biļetes uz visiem programmas seansiem var iegādāties festivāla mājaslapā rigaiff.lv un "Biļešu serviss" tirdzniecības vietās.