Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Bukmeikeri par favorīti uz uzvaru "Supernovā" uzskata Aminatu

Klausies ziņas sadarbībā ar:
TV
2022. gada 12. janvārī 15:15 2022. gada 12. janvārī 15:15
  Jauns.lv
5. februārī uz "Supernovas" skatuves kāps septiņpadsmit pretendenti, lai cīnītos par iespēju nokļūt Turīnā un tur pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā.

2021. gadā “Supernovas” dalībnieku atlase izpalika, bet šogad pieteikumi sasnieguši rekordaugstu skaitu un konkurence rādās būt ļoti sīva. Dalībnieku rindās manāmi vairāki sabiedrībā atpazīstami mūziķi, to starpā vairāki bijušie Eirovīzijas un arī “Supernovas” dalībnieki. Tomēr Eirovīzijā Latviju pārstāvēt varēs tikai viens - un ko prognozē bukmeikeri?

“Līdz “Supernovas” sākumam prognozes varētu arī mainīties, bet šobrīd mūsu bukmeikeru galvenie favorīti ir Aminata, "Citi zēni" un "Bermudu divstūris". Tāpat nevar par zemu novērtēt un izslēgt no favorītiem arī neatlaidīgo Marku Rivu, kurš “Supernovā” piedalās jau astoto reizi,“ dalās "Betsafe" pārstāvis Valters Rozmanis.

Markus ir viens no pieredzes bagātākajiem “Supernovas” dalībniekiem, un tieši pieredze varētu palīdzēt viņam izcelties konkurentu vidū. Kā stāsta mūziķis: “Dalība nacionālajā atlasē vienmēr ir satraucoša un laba skola man pašam. Katru gadu esmu pārdomās, vai man to vajag, jo vieglāk ir nepiedalīties, bet kāpēc izvēlēties vieglāko ceļu? Ja jūtu, ka jāpiedalās, tad ir jāiet uz visiem 100 procentiem un to es arī darīšu!”

Bukmeikeri par savu favorīti nosauc Aminatu un viņas dziesmu “I’m Letting You Go” (20%), turklāt Aminata jau pārstāvēja Latviju Eirovīzijā 2015. gadā, iekļūstot finālā un iegūstot augsto 6. vietu ar pašas sacerēto dziesmu “Love Injected”.

Tāpat favorītu grupai pieskaitāmi pašpasludinātie "repa prinči” un "21. gadsimta popmūzikas dīvas" - "Citi zēni "un viņu kompozīcija “Eat Your Salad” (12%).

Liels pārsteigums ir atraktīvo brālēnu - Bicepsa un Tricepsa grupas “Bermudu divstūris” debija uz "Supernovas" skatuves. Bukmeikeri viņu kompozīciju “Bad” novērtē ar 11% iespējamību uzvarēt.

Tāpat šogad pirmo reizi konkursā piedalās šova “X faktors” mentoru Reiņa Sējāna un Intara Busuļa duets “Bujāns” ar savu nu jau piekto kopīgi radīto dziesmu “He, She, You & Me”, kurai izredzes iekļūt finālā vērtējamas ar 8% iespēju.

“Interesanti, ka liela daļa atpazīstamu vārdu izvēlējušies tādu kā "comedy music" stratēģiju, startējot jaunizveidotos ansambļos, kuri konkurēs ar līdzīgiem un  sabiedrībā zināmākiem sastāviem, kā "Citi zēni" un "Bermudu divstūris". Grūti pateikt, vai stratēģija attaisnosies, bet pieredze rāda, ka ir bijuši gadi, kad tā ir nesusi vēlamo rezultātu. Spilgtākais pārsteigums no koeficientu viedokļa bija 2014. gads, kurā par pārliecinošu favorītu uzskatīto Donu pārspēja "Ārzemnieki" ar “Cake to Bake,” atgādina Valters Rozmanis.

Atlasē piedalīsies arī citi jau iemīļoti mūziķi - dziedātaja KATŌ, repere Zelma, šova “X faktors” uzvarētāja Elīna Gluzunova, komiķu  Kaspara Breidaka un Ralfa Eilanda apvienība “Mēs jūs mīlam”, Miks Dukurs, Raum, The COCO’NUTS, kā arī jauni vārdi mūzikas pasaulē – Linda Rušeniece, Patriks Peterson, Beatrise Heislere, grupa “Inspo”.Taču bukmeikeru ieskatā nevienam no viņiem nav izteiktas uzvarētāju dziesmas, kas dotu atbalstu gan žūrijas, gan skatītāju balsojumā.

Saistītās ziņas

"Supernovas" uzvarētāja Samanta Tīna: "Teicu, ka Eirovīzijā vairs nepiedalīšos, bet redz, kā sanāca!" 2
"Kaut kā baigi skumji sametās" - kā soctīklu lietotāji vērtē Latvijas kandidātus Eirovīzijai 6
"Man patīk sevi salauzt," - Markus Riva jau astoto reizi cierē tikt uz Eirovīziju 2

Šobrīd norisinās balsojums, kurā šova cienītājiem un mūziķu atbalstītājiem ir iespēja noteikt septiņpadsmito pusfināla dalībnieku, kas kopā ar pārējiem dalībniekiem 5. februārī sacentīsies “Supernovas” finālā.

Tāpat jāatgādina, ka Latvijas izvēlētā dziesma beidzamo reizi startējusi konkursa finālā 2016. gadā, kad Justs ar “Heartbeat” palika 15. vietā.

 

Citi šobrīd lasa

Nosauktas Eiropas pilsētas ar lētākajām viesnīcām šovasar
Latviete Dace pārsteidza norvēģus, paņemot atvaļinājumu un aizbraucot strādāt uz ziemeļiem
Dabiskās redzes atjaunošanas skolotāja Vija Buša: "Regulāri strādājot, redze ievērojami uzlabojas pusgada laikā"
Pievienot komentāru