Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mārtiņš Brauns. (Foto: Publicitātes foto)

 

Miris komponists Mārtiņš Brauns

Slavenības
24. novembrī 18:43 2021. gada 24. novembrī 18:43
  Jauns.lv
Trešdien, 24. novembrī, mūžībā devies komponists Mārtiņš Brauns, Jauns.lv informē SIA "Forte Production" producents Jānis Kļaviņš.

Mārtiņš Brauns dzimis 1951. gada 17. septembrī Rīgā ārstu ģimenē. Mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā klavierklasē, kora un kordiriģēšanas klasēs, mūzikas teorijas nodaļā, kur apguvis arī kompozīciju pie Ģederta Ramaņa. 1970. gadā uzsācis studijas Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorijā Ādolfa Skultes kompozīcijas klasē, ko absolvējis 1975. gadā, iegūstot komponista un mūzikas teorētisko priekšmetu pasniedzēja kvalifikāciju. 

Mārtiņš Brauns plašākai publikai kļuva zināms kā dažādu rokmūzikas ansambļu un grupu dalībnieks un vadītājs, taču daiļrades ražīgākie gadi saistīti ar grupu “Sīpoli” – vienu no visu laiku labākajām latviešu rokgrupām.

Komponists ir bijis Latvijas Nacionālā teātra mūzikas daļas vadītājs, kamerkora “Sindi putnu dārzs” mākslinieciskais vadītājs.

Mārtiņš Brauns ir sacerējis mūziku teātra izrādēm un filmām, viņa darbus atskaņo Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos. Skaņdarbs "Saule, Pērkons, Daugava" ir iemantojis īpašu atzinību tālu aiz Latvijas robežām.

Brauns bijis Latvijas Kinematogrāfistu savienības un Komponistu savienības biedrs.

Septiņkārt saņēmis "Lielā Kristapa" balvu, kā arī vairākas reizes atzīts kā labākais teātra komponists. Par spilgtu radošo devumu Latvijas kultūras bagātināšanā (“Sapnis par Rīgu”) 2001. gadā saņēmis LR Kultūras ministrijas balvu. 

Saņēmis “Autortiesību bezgalības balvu 2017”.

2018. gada 3. maijā Mārtiņš Brauns saņēmis IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni par “Par nopelniem kultūrā un izcilu, daudzpusīgu radošo ieguldījumu Latvijas mūzikā”.

2019. gada 12. februārī komponists saņēma Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta Mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Jauns.lv jau vēstīja, ka vasarā Brauns piedzīvoja vairākas operācijas. Oktobra beigās komponistam bija infarkts, bet mediķi viņa dzīvību tobrīd izglāba. Diemžēl papildus tam Brauns inficējās arī ar Covid-19. Plašāk par komponista pēdējām gaitām iespējams lasīt šeit.

Visdziļākā līdzjūtība Mārtiņa Brauna tuviniekiem un viņa talanta cienītājiem.

Citi šobrīd lasa

Pidžamu ballīte "Ikea": sniegputeņa dēļ apmeklētāji pārlaiž nakti veikalā
"Man bija jāmācās nedusmoties uz mammu" - psihoterapeite Aina Poiša par vecāku un pieaugušo bērnu attiecībām
Aivars Lembergs cietumā saslimis ar Covid-19 3

ФОТО: Брежнева с декольте, Собчак с косой, Литвинова с проволокой на лице и другие звезды на гала-ужине Vogue

"Это же страх, а не балет!": Анастасию Волочкову подняли на смех за "деревянного кузнечика"