Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Noklausies - kopīgu dziesmu "Bail" izdod pašmāju hiphopa zvaigznes Kurts un Gacho

Mūzika
24. novembrī 11:55 2021. gada 24. novembrī 11:55
  Jauns.lv
Neilgi pēc sava otrā soloalbuma “Laikā” nodošanas klausītāju vērtējumam reperis Kurts kvēlākajiem faniem un hipahopa mūzikas ierakstu kolekcionāriem sarūpējis īpašu pārsteigumu - ierobežotas tirāžas albuma CD. Tajā dzirdams vēl līdz šim nepubliskots skaņdarbs "Bail", kas tapis kopā ar Gacho.

"Gadiem ilgi ar Gati bijām runājuši, ka mums noteikti vajag ierakstīt kopīgu dziesmu, bet līdz šim šī iecere nebija īstenojusies. Tāpēc, uzsākot darbu pie albuma, es biju simtprocentīgi pārliecināts par to, ka tajā būs dziesma ar Gati. "Bail" faktiski ir ļoti filozofiska dziesma par sajūtām, kas nereti tirda – bailes kļūt piezemētam, pieticīgam, būt mierā ar to, kas jau ir sasniegts, un vairs nevēlēties atklāt jaunus apvāršņus. Jā, nereti vislielākās bailes ir bailes no sevis," skaidro Kurts.

Līdz ar Kurta un Gacho kopdarba “Bail” nonākšanu pie klausītājiem reperis beidzot kliedējis hiphopa mūzikas fanu neizpratni par to, kurš ir ceturtais, iepriekš neizziņotais viesmākslinieks albumā, jo 7. oktobrī publiskotajā materiālā dzirdami vien trīs (mūziķis un producents Fakts, provokatīvā repere BDM un jaunais, talantīgais izpildītājs Amanito). Kā norāda Kurts, lēmums izlaist albuma noslēdzošo dziesmu pēc albuma iznākšanas bijis apzināts, jo mākslinieks vēlējies saviem klausītājiem dāvāt pozitīvu papildu emociju lādiņu, un dziesma ar Gacho uz šādu formulējumu noteikti pretendē.

“Līdz kopīgai dziesmai ar Kurtu nonācām mazliet caur humoru. Abi vienā laikā strādājām pie saviem albumiem, viņa albums stilistiski bija vairāk ieturēts jaunās skolas stilā, bet mans – Gacho vecās skolas stilā. Kad Kurts man piedāvāja ierakstīt kopīgu dziesmu, es teicu – labi, es tavā albumā repošu uz newschool, bet tu manā – uz oldschool. Sanāca tāds kā ultimāts, jo zinu, ka Kurts, rakstot savu albumu, nevēlējās repot uz vecās skolas bītiem. Tad nu arī es ielēcu tajās modernā hiphopa kamanās un uz brīdi atcerējos savus vētrainos un bezrūpīgos jaunības gadus. Labi, ka tas viss ir aiz muguras! Nereti bailes ir mūsu skolotājs, un ir pat veselīgi baidīties, jo tas ir viens no veidiem, kas mūs piespiež racionāli domāt,” stāsta Gacho, īstajā vārdā Gatis Irbe.

Dziesma “Bail” ierakstīta "Prime Time Records" Jelgavā, to producējis, miksējis un māsterējis Fakts (Jānis Šmēdiņš), bet dziesmas muzikālo pavadījumu veidojis vācu bītmeikers NiNETY8.

Kurts. (Foto: Publicitātes)

Kurts ir viens no Latvijas hiphopa mūzikas žanra pionieriem līdzās tādiem zināmiem pašmāju repa vecmeistariem kā Ozols, Gustavo. Kurts plašāku atpazīstamību guva 2000. gadu sākumā ar grupu "S’T’A", kura mūzikas tirgu satricināja ar dziesmām "Labais puika", "Manas pilsētas skati" un citām.

2006. gadā iznāca Kurta soloalbums "Pilsētas leģendas", kas tapa sadarbībā ar DJ Krii. Kopš pirmā soloalbuma iznākšanas Kurts hiphopa žanrā ir darbojies periodiski: savulaik izveidojis starptautisku mūziķu apvienību "SEKKTA", pēc tam – izdevis vairākus singlus, apliecinot, ka mūzika joprojām ir būtiska daļa no viņa dzīves. Hiphopa mūzikas fanu sirdis Kurts iekarojis gan ar tehnisko izpildījumu, gan jēgpilnajiem vēstījumiem, kas caurauž viņa dziesmas.

Citi šobrīd lasa

Mamma mani pameta pirms 13. dzimšanas dienas. Biju zaglēns, kuru kāda ģimene tomēr pieņēma
Vakcinējās, bet bija jau par vēlu… Sandra no Jēkabpils stāsta par savu traģēdiju
Ilze Ķuzule-Skrastiņa dresē prātu, peldoties Daugavā
Tēmas: Spotify
Pievienot komentāru

Леонид Агутин раскрыл, что написал Градскому в последнем сообщении

Алла Пугачева посвятила пронзительный пост Александру Градскому