Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kembridžas hercogiene Ketrīna. (Foto: Shutterstock/ Vida Press)

Tauta vēlas Viljamu redzēt tronī. Kāds būs hercogienes Ketrīnas jaunais vārds, kad viņa kļūs karaliene?

Slavenības
8. aprīlī 15:30 2021. gada 8. aprīlī 15:30
  Jauns.lv
Kembridžas hercogiene Ketrīna saņems jaunus titulus, kad vīratēvs Velsas princis Čārlzs kļūs par karali. Tauta viņu pazīs pēc cita vārda, ja par karali kronēs viņas vīru princi Viljamu un Ketrīna kļūs karaliene.

Kembridžas hercogiene Ketrīna un princis Viljams šā gada martā. (Foto: BACKGRID/ Vida Press)

Pirms desmit gadiem – 2011. gada 29. aprīlī – Vestminsteras abatijā salaulājās princis Viljams un Ketrīna Elizabete Midltone jeb Keita Midltone, kā sabiedrība viņu pazina labāk. Ieprecoties karaliskajā ģimenē, Ketrīnai piešķīra vairākus karaliskus titulus. Pēc kāzām viņa kļuva par ne tikai par Kembridžas hercogieni, bet arī par Straternas grāfieni un Karikfergusa baronesi.

Nesen veiktā aptaujā noskaidrojies, ka tauta Lielbritānijā par savu nākamo karali vēlētos redzēt princis Viljamu, nevis princi Čārlzu, kurš ir pirmais troņmantnieku rindā.

Ja Viljams kādudien kļūs karalis, hercogieni Ketrīnu turpmāk būs jādēvē par karalieni Ketrīnu. Viņa kļūs par sesto karalieni Ketrīnu Lielbritānijā.

Ketrīnu, visticamāk, kronēs “līdzīgā, bet vienkāršākā ceremonijā… ja vien netiks pieņemts cits lēmums” – norādīts karaliskās ģimenes mājaslapā.

Hercogienes tituli mainīsies arī tad, ja par karali kļūs viņas vīratēvs princis Čārlzs.

Viljams, kas šādā situācijā kļūs par otro troņmantnieku rindā, automātiski pārņems tēva pašreizējo titulu un kļūs par jauno Velsas princi.

Saistītās ziņas

Stilīgs déjà vu: hercogiene Ketrīna atkal iziet sabiedrībā mētelī, kas redzēts jau agrāk 1
Atklājies, ar ko aizņemta hercogiene Ketrīna, kad vīrs un bērni guļ
"Burvīgi!" - hercogienes Ketrīnas un prinča Viljama bērni pirmo reizi iziet uz sarkanā paklāja

Savukārt tas nozīmē, ka hercogiene Ketrīna būs Velsas princese.

Lai gan Velsas princeses tituls pienācās arī prinča Čārlza sievai Kamillai, kad troņmantnieks 2005. gadā apņēma viņu par sievu, Kamilla šo titulu noraidīja aiz cieņas pret princesi Diānu. Pēc kāzām Kamilla Pārkere-Boulza kļuva par Kornvolas hercogieni Kamillu.

“Kamilla nebija populāra un iemīļota, taču tas tagad ir mainījies. Viņa ir uzņēmusies daudzu organizāciju patroneses lomu un arī Čārlzs ir daudz laimīgāks,” izdevumam “Town & Country” savulaik norādījusi karaļnama biogrāfe Marlēna Koeniga.

“Iedzīvotāju vidū bija jūtama zināma spriedze un dusmas, tāpēc tika nolemts – Kamilla turpmāk būs zināma kā Kornvolas hercogiene, lai gan, protams, patiesībā viņa ir Velsas princese.”

Koeniga arīdzan norādījusi, ka Kembridžas hercogiene vēlāk dzīvē varētu mantot Karalienes Mātes titulu, ja izrādītos, ka viņai atvēlēts garāks mūžs nekā vīram. Pēc prinča Viljama par nākamo Lielbritānijas monarhu kļūtu viņa vecākais dēls princis Džordžs.

“Kad princi Džordžu kronētu par karali, Ketrīna varētu izvēlēties vai turpmāk dēvēt sevi kā Viņas Majestāti karalieni Ketrīnu vai Karalieni Māti.”

Citi šobrīd lasa

Stingri brīdina: savvaļā augošu lakšu plūkšana, griešana vai izrakšana ir aizliegta 8
FOTO: ar vizualizācijām parāda, kāds varētu izskatīties "Rail Baltica" nākotnes ātrgaitas vilciens 13
Vāc ziedojumus aktiera Rūdolfa Plēpja rehabilitācijai
Pievienot komentāru

Счастливая герцогиня Кэтрин появилась на публике после похорон принца Филиппа

Тилль Линдеманн спел советский хит на русском языке, и теперь все гадают - зачем!