Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bils Geitss. (Foto: CAMERA PRESS/ROTA / Vida Press)

Bils Geitss: nākamie seši pandēmijas mēneši būs vissliktākie 7

Slavenības
2020. gada 16. decembrī 06:59 2020. gada 16. decembrī 06:59
  Jauns.lv
Kompānijas “Microsoft” dibinātājs Bils Geitss nācis klajā ar draudīgu prognozi 2021. gadam. Miljardieris un filantrops brīdinājis, ka, iespējams, visā pasaulē nebūs atelpas no koronavīrusa un pirmie četri līdz seši nākamā gada mēneši varētu būt vissliktākie, kādi līdz šim bijuši.

“Diemžēl nākamie četri līdz seši mēneši varētu būt paši sliktākie šīs pandēmijas laikā. IHME (Veselības metrikas un novērtēšanas institūts) prognozē vēl vairāk nekā 200 000 jaunu nāves gadījumu,” norādījis Geitss.

Miljardieris gan paudis cerību, ka no lielas daļas prognozēto nāves gadījumu varētu izvairīties, ja cilvēki sekotu Covid-19 ieviestajām izolācijas prasībām, tostarp nēsātu maskas un neuzturētos vietās, kur ir daudz ļaužu.

Geitss, kurš ir arī Bila un Melindas Geitsu fonda līdzpriekšsēdētājs, izteicies, ka ir vīlies, kā Amerika tiek galā ar pandēmiju, jo saslimušo un mirušo skaits aizvien turpina pieaugt.

“Es domāju, ka ASV labāk tiks ar to visu galā,” apliecinājis Geitss.

Agrāk sniegtā intervijā viņš tika teicis, ka pasaule pamazām atgriezīsies pie ierastā dzīves ritma nākamā gada pavasarī, kad “skaitļi ievērojami mainīsies”.

Bils Geitss uzskata, ka no daudzām nāvēm varētu izvairīties, ja cilvēki apzinīgāk ievērotu izolācijas prasības. (Foto: CAMERA PRESS/Thierry Charlier / Vida Press)

Geitsa fonds investējis miljonus, lai finansētu jaunās Covid-19 vakcīnas izstrādi, kā arī piešķīris milzu līdzekļus testēšanai un loģistikas vajadzībām. Fonds piešķīris 70 miljonus ASV dolāru, lai vakcīna būtu pieejama visur, arī cilvēkiem trūcīgās zemēs.

Bils Geitss izteicies, ka pandēmijas laikā bloķētā starptautiskā sadarbība bijusi “destruktīva un nepareiza”, kad viņam jautāts viedoklis par Donalda Trampa izteikumu “Amerika pirmām kārtām”.

Saistītās ziņas

Monika Zīle smej - kad viņu Bils Geitss ar vakcīnu sačipos, beidzot nebūs bail iet sēnēs un apmaldīties 1
Bils Geitss komentē sazvērestības teorijas par viņa saistību ar pandēmiju 10
Arī Ņikita Mihalkovs apvaino Bilu Geitsu vēlmē "čipot" visus planētas iedzīvotājus un kontrolēt cilvēku skaitu 3

“Mēs vēlamies, lai pasaules ekonomika turpinātu attīstīties. Mēs vēlamies līdz minimumam samazināt nāves gadījumu skaitu. Kā jūs jau zināt, galvenā tehnoloģija ir vācu,” norādījis Geitss, piebilstot, ka ASV būtu jāatbalsta visa cilvēce.

Pēc viņa teiktā, nākotnē valstīm jāpalielina potenciāls vakcīnu izplatīšanas un ražošanas ziņā.

Gads jau aizsākās ar postošām katastrofām – mežu ugunsgrēkiem, zemestrīcēm un viesuļvētrām.

Kopš pirmā Covid-19 gadījuma aizvadītā gada nogalē Ķīnā, jaunais koronavīruss inficējis 72 miljonus cilvēku visā pasaulē un nogalinājis vairāk nekā vienu miljonu cilvēku. ASV ir pandēmijas visvairāk skartā valsts. No 16 miljoniem konstatēto saslimšanu, reģistrēts gandrīz 300 000 vīrusa izraisītu nāves gadījumu.

Citi šobrīd lasa

Cik daudz D vitamīna lietot? Devai ir nozīme, un pārdozēšanai var būt sekas 1
Ļaudis satraucas - vai Kiviču pāra suns nonācis dzīvnieku patversmē? 7
FOTO: ar vizualizācijām parāda, kāds varētu izskatīties "Rail Baltica" nākotnes ātrgaitas vilciens 13
Skatīt visus komentārus

Счастливая герцогиня Кэтрин появилась на публике после похорон принца Филиппа

Тилль Линдеманн спел советский хит на русском языке, и теперь все гадают - зачем!