Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lauris Vīksne

Dziedātāja Agnese Rakovska nosauc Samantas Tīnas lielākos trumpjus Eirovīzijā 9

Mūzika
9. februārī 12:36 2020. gada 9. februārī 12:36
  Jauns.lv / LETA
Latvijas Televīzijas rīkotā konkursa "Supernova 2020" uzvarētājas Samantas Tīnas trumpis Eirovīzijā būs jaudīgā balss un skaļais priekšnesums, aģentūrai LETA pauda mūzikas grupas "Triānas parks" soliste Agnese Rakovska.

Viņa norādīja, ka Samanta Tīna uzstājās ar ekspresīvu priekšnesumu, kam ir sava auditorija. "Saka, ka Eirovīzija ir šovs un tā skatuve ir jāuzspridzina, bet ir piemēri, kas par to neliecina," uzsvēra Rakovska, piebilstot, ka Samanta Tīna uz skatuves ir sen, tāpēc pauda arī pārliecību, ka dziedātāja zinās, ko darīt.

Kā atzīmēja Rakovska, Eirovīzijas dziesmai jābūt radio draudzīgai, kas būs dzīvotspējīga. Viņa uzsvēra, ka nedrīkst aizmirst, ka Eirovīzija tomēr ir dziesmu konkurss, tāpēc svarīgi, ka "dziesma dzīvo, kad konkurss ir jau beidzies". 

Tāpat viņa norādīja, ka ir muļķīgi prognozēt nākotni, jo "neviens nezina, kāda ir Eirovīzijas formula". Vienlaikus Rakovska pauda cerību, ka nākotnē "Supernovā" dzirdēs kaut ko oriģinālu. Dziedātāja arī uzsvēra, ka konkursā nepieciešams turpināt iesākto kursu, kurā meklē moderno un jaunrades jaunās vēsmas. 

Kā atklāja Rakovska, viņas favorīts bija "Annna" ar dziesmu "Polyester", taču viņa novēl Samantai Tīnai veiksmi konkursā Roterdamā.

LETA jau ziņoja, ka 65.Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā maijā Nīderlandes pilsētā Roterdamā Latviju šogad pārstāvēs Samanta Tīna ar dziesmu "Still Breathing", kas sestdienas vakarā uzvarēja konkursā "Supernova 2020".

Šis priekšnesums apsteidza pārējos iepriekš atlasītos konkursa finālistus, otrajā vietā atstājot Katrīnu Dimantu ar dziesmu "Heart Beats", bet trešajā - mūziķi "Annna" ar dziesmu "Polyester".

Par ceļazīmi uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Roterdamā cīnījās arī Miks Dukurs ar dziesmu "I’m Falling For You", grupa "Bad Habits" ar dziesmu "Sail With You", Seleste ar dziesmu "Like Me", Edgars Kreilis ar dziesmu "Tridymite", Katrīna Bindere ar dziesmu "I Will Break Your Heart" un dziedātājs "Driksna" ar dziesmu "Stay".

Šogad konkursa uzvarētāju pilnībā noteica skatītāju balsojums. No viena tālruņa numura par vienu dalībnieku, zvanot un sūtot īsziņu, bija atļauts nobalsot tikai vienu reizi jeb viens zvans un viena īsziņa no viena numura. Savukārt, balsojot internetā, no vienas IP adreses par vienu dalībnieku varēja nobalsot ne vairāk kā piecas reizes.

Fināla priekšnesumus televīzijas tiešraidē vēroja arī žūrija, kuru veidoja Igaunijas jaunās alternatīvās mūzikas raidstacijas "Raadio 2" galvenā satura redaktore Mārja Merivo-Parro, Lietuvas nacionālās atlases žūrijas locekle, "LRT" šovu vadītāja Gerūta Griniūte, "Universal Music Group" Baltijas reģiona vadītājs Petri Mannonens no Somijas, kā arī pašmāju "Radio SWH" programmu producents un mūziķis Artis Dvarionas.

Pirms "Supernova 2020" fināla "Betsafe" bukmeikeri norādīja, ka šogad izteiktus līderus bijis grūti izcelt. Par galvenajiem favorītiem starp deviņiem finālistiem uzskatīja Dukuru, Dimantu, grupu "Bad Habits" un Tīnu. "Betsafe" bukmeikeri arī minējuši, ka Latvijas izvēlētā dziesma pagājušos trīs gados nav iekļuvusi Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, pieļaujot, ka tas nenotiks arī šoreiz.

Konkursa "Supernova 2020" uzvarētājs ieguvis iespēju uzstāties 65.Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā - pasaules lielākajā tiešraides televīzijas šovā, kuru pērn vēroja 182 miljoni skatītāju Eiropā un pasaulē.

"Supernova 2020" sestajai sezonai kopumā tika pieteiktas 126 dziesmas, tomēr pēc pirmās kārtas žūrija tālākai dalībai konkursā izvirzījusi tikai 28 no tām. Savukārt par vietu Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa "Supernova" finālā sacentās 26 dziesmas, no kurām starptautiska žūrija izvēlējās deviņas.

65.Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas maijā notiks Roterdamā, Nīderlandē, piedalīsies 41 dalībvalsts. Latvijas pārstāve Samanta Tīna uzstāsies otrajā pusfinālā, kas notiks 14.maijā, un par vietu finālā cīnīsies ar dalībniekiem no Igaunijas, Dānijas, Austrijas, Šveices, Somijas, Moldovas, Sanmarīno, Serbijas, Islandes, Čehijas, Grieķijas, Bulgārijas, Armēnijas, Gruzijas, Portugāles un Albānijas.

Visas minētās otrā pusfināla valstis, kā arī Francija, Lielbritānija un Spānija no tā saucamā "lielā piecinieka" varēs balsot par Latvijas dziesmu, panākumu gadījumā ļaujot tai startēt Eirovīzijas finālā.

Citi šobrīd lasa

Neticams, elpu aizraujošs skaistums. FOTO: 2020. gada labākās ainavu fotogrāfijas 1
VIDEO: robežsargi aiztur organizētu grupu 5
Peru jau pandēmijas sākumā slēdza robežas un noteica paškarantīnu. Kāpēc tā tomēr kļuvusi par Covid-19 karsto punktu? 1
Skatīt visus komentārus

«Пришлось просить»: Гарри и Меган расплачиваются с долгами при помощи принца Чарльза

«Ну да, похоронили меня в очередной раз»»: Моисеев рассказал, как и на что живет после двух инсультов