Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aktieris Toms Krūzs ir varonis ne tikai uz ekrāna. (Foto: SplashNews.com/ Vida Press)

Harisons Fords glābj tūristus, Kamberbačs metas virsū huligāniem - aktieri, kas ir varoņi arī īstajā dzīvē 2

Slavenības
2019. gada 11. novembrī 06:25 2019. gada 11. novembrī 06:25
  Jauns.lv
No Benedikta Kamberbača līdz Sofijai Vergarai, no Keitas Vinsletas līdz Tomam Krūzam – visus šos slavenos cilvēkus vieno tas, ka viņi ir steigušies palīgā citiem nelaimē nonākušajiem.

Dažas no šīm Holivudas slavenībām iejutušās varoņu lomās uz ekrāniem, taču viņu prasmes un labā sirds ir izglābusi arī cilvēku dzīvības patiesajā dzīvē. Kāds izvilcis cilvēkus no degošas automašīnas. Kāds palīdzējis, izsaucot neatliekamo medicīnisko palīdzību, kad tā bijusi visvairāk nepieciešama.

Benedikts Kamberbačs

Foto: Deutsch-USA TODAY/Sipa/ Vida Press

Britu aktieris, kuru vislabāk pazīstam kā detektīva Šerloka Holmsa atveidotāju, pērn īstajā dzīvē stājies pretī četriem huligāniem, kas centušies aplaupīt velokurjeru. Kamberbačs kopā ar sievu Londonā braucis savā automašīnā, kad pamanījis, ka uzbrūk velokurjeram no ēdiena piegādes kompānijas “Deliveroo”. Viņš nekavējoties apstādinājis savu spēkratu un steidzies palīgā, kliedzot “lieciet viņu mierā”. Laupītgribētāju bariņš aizmucis, tā arī neko nenozadzis, bet laicīgās iejaukšanās dēļ velosipēdistam pat nav bijusi vajadzīga hospitalizācija, - apliecina policija. “Deliveroo” vēlāk savā “Twitter” kontā izteica pateicību Kamberbačam, novērtējot viņa rīcību kā varonīgu.

Niko Rosbergs

Foto: Twitter/ Vida Press

2016. gada aprīlī F1 braucējs Niko Rosbergs Montekarlo pilsētā izglāba piecus gadus vecu zēnu no noslīkšanas. Rosbergs atstāja savu septiņus mēnešus veco meitiņu guļam šūpulītī uz mola, un ar visām drēbēm metās jūrā, lai glābtu nelaimē nonākušo puisēnu.

Hjū Džekmens

Foto: SplashNews.com/ Vida Press

Filmas “Vilknadzis” zvaigzne Hjū Džekmens 2016. gada martā kļuva par varoni reālajā dzīvē, kad palīdzēja glābt dzīvību savam dēlam un vēl kādam vīrietim, kurus savā varā bija pārņēmis spēcīgs vilnis Sidnejas Bondi pludmalē. Viņš izvilka abus drošībā un mudināja citus peldētājus doties krastā.

Toms Krūzs

Foto: Cheriss May/Sipa USA/ Vida Press

Aktieris Toms Krūzs filmās bīstamos kaskadieru trikus veic pats. Tā, ka tas nepārsteidz, ka viņš ir īsts varonis ne tikai uz ekrāniem, bet arī īstajā dzīvē. Kad Toms Krūzs 1996. gadā redzēja, ka autovadītājs ar savu spēkratu notiec cilvēku un aizbēg no notikuma vietas, bet nespēja atrast vainīgo, aktieris apmaksāja upura vairāku tūkstošu dolāru lielo slimnīcas rēķinu.

Dženifera Lorensa

Foto: Marechal Aurore/Abaca/Sipa USA/ Vida Press

“Oskara” balvas laureāte Dženifera Lorensa reiz izsaukusi neatliekamo medicīnisko palīdzību, kad pamanījusi netālu no savas mājas noģībušu meiteni. Lorensa centās palīdzēt jaunajai sievietei un palika kopā ar viņu līdz mediķu atbraukšanas brīdim.

Harisons Fords

Foto: AFP/Scanpix

Aktieris Harisons Fords dzīvē bijis varonis ne vienu reizi vien. Pirms dažiem gadiem viņš izglāba sievieti pēc auto avārijas. 2001. gadā viņš lika lietā savu pilota licenci, lai sēstos lidaparātā un dotos meklēt 13 gadus vecu skautu zēnu, kurš bija apmaldījies Jeloustounas nacionālajā parkā, ASV. Vēl gadu pirms tam aktieris izglāba divu ceļinieku dzīvības. Viņi bija devušies pārgājienā Vaiomingas kalnos, kur tos piemeklējusi augstuma jeb kalnu slimība.

Klints Īstvuds

Foto: Vida Press

Profesionālo golferu asociācijas pasākumā 2014. gadā aktieris un režisors Klints Īstvuds sniedza pirmo palīdzību kādam no pasākuma viesiem. Īstvuds veica Heimliha paņēmienu viesim, kurš bija aizrijies ar siera gabalu. Aktiera prasme un ātrā reakcija izglāba šim vīrietim dzīvību.

Princis Harijs

Foto: SplashNews.com/ Vida Press

Princim Harijam nācās likt lietā apgūtās pirmās palīdzības sniegšanas prasmes, kad polo spēles laikā pretējās komandas spēlētājs saskrējās ar citiem, un zirga spēriena rezultātā zaudēja samaņu. Princis viņu pagrieza stabilajā sānu pozā, līdz sportists nāca pie samaņas.

Arnolds Švarcenegers

Foto: Hanashiro/USA Today Network/Sipa/ Vida Press

“Terminatora” filmu zvaigzne Arnolds Švarcenegers bija īsts varonis, kad ģimenes brīvdienu laikā Havaju salās izglāba kādu vīrieti no noslīkšanas. Švarcenegers atpūtās pludmalē, kad pamanīja kādu peldētāju cīnāmies par savu dzīvību, izmisīgi cenšoties noturēties virs ūdens. Aktieris nekavējoties metās okeānā un izvilka nelaimē nonākušo krastā.

Džerards Batlers

Foto: Xavier Collin/Image Press Agency/ Vida Press

Filmas “300” zvaigzne Džerards Batlers 1997. gadā Skotijā izglāba slīkstošu zēnu. Aktieris bija devies piknikā, kad dzirdēja slīkstošā zēna draugus saucam pēc palīdzības un nekavējās ne mirkli, redzot slīkstošo puiku. Batleram par izrādīto drosmi vēlāk piešķīra sertifikātu par varonību.

Džeimijs Fokss

Foto: Zuma / SplashNews.com/ Vida Press

2016. gadā aktieris Džeimijs Fokss pierādīja, ka ir patiess varonis arī īstajā dzīvē. Viņš izvilka cilvēku no degošas automašīnas. Upuris bija zaudējis kontroli pār spēkrata vadību un iebraucis notekgrāvī, kā rezultātā auto vairākas reizes apmetis kūleni un aizdedzies.

Šons Penns

Foto: AFP/Scanpix

2010. gadā pēc Haiti postošās zemestrīces aktieris Šons Penns aktīvi piedalījās palīdzības sniegšanā upuriem un viņu ģimenēm. Viņš nodibināja vairākas organizācijas, kas palīdz cietušajiem Haiti iedzīvotājiem, kā arī pats personīgi pavadīja daudz laika šajā vietā un cītīgi strādāja.

Vins Dīzels

Franšīzes “Ātrs un bez žēlastības” zvaigznes Vina Dīzela ātrā reakcija palīdzēja glābt kādas ģimenes dzīvību pēc tam, kad 2001. gadā tās spēkrats bija sadursmē aizdedzies. Sasniedzis nelaimes vietu, Dīzels palīdzēja cietušajiem izkļūt no degošā auto.

Sofija Vergara

Foto: AFP/Scanpix

Seriāla “Modernā ģimene” zvaigzne Sofija Vergara steidzās palīgā sievietei, kura 2012. gada Jaungada dienā paģība pie naktskluba Lasvegasa. Aktrise pārbaudīja sievietes pulsu, izsauca mediķus un sagaidīja viņu ierašanos.

Kens Jongs

Foto: Faye Sadou/AdMedia/Sipa USA/ Vida Press

Tu iespējams to nezināji, taču filmas “Paģiras” (“The Hangover”) aktieris Kens Jongs ir licencēts ārsts. Kad vienai no aktiera fanēm uznāca lēkme viņa “stand-up” izrādes laikā Fēniksā, ASV, Kens Jongs nekavējoties steidzās sievietei palīgā un uzturējās līdzās, līdz viņa atguvās.

Keita Vinsleta

Foto: Longines / Splash News/ Vida Press

Aktrise Keita Vinsleta viesojās pie laba sava drauga sera Ričarda Brensona viņa īpašumā Karību salās, kad 2011. gadā šo vietu piemeklēja viesuļvētra Irēna. Pēc tam, kad zibens iespēra mājā un izcēlās ugunsgrēks, Vinsleta iznesa Brensona 90 gadus veco mammu no liesmām un nogādāja drošākā vietā.

Dastins Hofmans

Foto: Stephen Lovekin/REX/ Vida Press

2012. gadā aktieris Dastins Hofmans palīdzēja kādam rīta krosiņa skrējējam Londonas Haidparkā, kurš paģība. Hofmans izsauca ātro neatliekamo medicīnisko palīdzību, kam izdevās glābt vīrieti no nāves.

Saimons Kauels

Foto: AFF-USA/REX/ Vida Press

Lai cik dīvaini tas arī neizklausītos, taču talantu šova bosa Saimona Kauela kritika reiz izglābusi kādam konkursa dalībniekam dzīvību. Kauels ievērojis, ka “The X Factor” dalībniecei Džekijai Grejai ir neparasti “griezīga” balss. Greja vēlāk devusies pie ārsta un izmeklējumu rezultātā atklājies, ka viņa cieš no plaušu slimības.

Mila Kunisa

Foto: CAMERA PRESS/Lumeimages / Vida Press

Reiz aktrise Mila Kunisa izglāba kāda strādnieka dzīvību. Vīrietis tobrīd strādāja viņas mājā un viņam sākās lēkme. Kunisa izsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību un bija kopā ar cietušo, līdz ieradās mediķu brigāde.

Raiens Goslings

Foto: James Shaw/REX/ Vida Press

2011. gadā aktieris Raiens Goslings bija “labais samarietis” un pārtrauca divu cilvēku kautiņu Ņujorkas ielās.

Patriks Dempsijs

Foto: Xavier Collin/Image Press Agency/ Vida Press

Seriāla “Grejas anatomija” aktieris Patriks Dempsijs savas mājas priekšā redzēja avarējam automašīnu. Viņš nekavējoties steidzās palīgā pie stūres esošajam pusaudzim un palika kopā ar viņu līdz mediķu atbraukšanai.

Rianna

Foto: Lia Toby/WENN.com/Vida Press

Iespējams, ka dziedātāja Rianna ir palīdzējusi glābt daudzas dzīvības. Popzvaigzne sociālajos tīklos bieži dalījās ar stāstiem par slimiem bērniem, kuriem nepieciešama kaulu smadzeņu transplantācija un tiek meklēti donori.

Demija Mūra

Foto: Jason Merritt/Radarpics/REX/ Vida Press

2009. gadā aktrise Demija Mūra sazinājās ar policiju pēc tam, kad no fanes ar “Twitter” starpniecību bija saņēmusi vēstulīti, kurā meitene atzīstas vēlmē atņemt sev dzīvību. Policijas pārstāvji spēja noteikt, kur šī meitene dzīvo un ieradās pēc viņas, lai aizvestu uz psiholoģisko pārbaudi.

T.I.

Foto: Cathy Gibson / SplashNews.com/ Vida Press

Reperis T.I. reiz palīdzēja grupas “Creed” līderim Skotam Stapam atlabt pēc tam, kad viņš noleca no viesnīcas balkona Maiami. 2010. gadā viņš sadarbojās ar Atlantas policiju un pārliecināja vīrieti atkāpties no jumta malas, pēc tam, kad potenciālais pašnāvnieks bija draudējis no ēkas nolekt.

Lūks Vilsons

Foto: Splash News/ Vida Press

Aktieris Lūks Vilsons pirms dažiem gadiem iekļuva trīs automašīnu avārijā Losandželosā. Kopā ar vēl vienu aculiecinieku Vilsons palīdzēja BMW automašīnā iesprostotajai sievietei izkļūt no viņas spēkrata. Diemžēl trešās automašīnas šoferis gāja bojā notikuma vietā.

Līvs Šraibers

Foto: Jennifer Graylock/Sipa USA/ Vida Press

Aktieris palīdzējis sievietei, kura netālu no viņa mājas bija pakritusi un savainojusies.

Donijs Vālbergs

Foto: Angel Marchini/REX/ Vida Press

Viens no brāļiem Vālbergiem (Donijs ir grupas “New Kids On The Block” dziedātājs) izglāba fanes dzīvību, izmantojot savu atpazīstamību un ar “Twitter” starpniecību lūdzot palīdzēt atrast sievietei nieres donoru. Palīdzību ilgi nebija jāgaida un drīz vien jaunā dāma varēja doties uz transplantācijas operāciju.

Deivids Lī Rots

Foto: Vida Press

Pēc īslaicīgās aiziešanas no grupas “Van Halen”, tās līderis Deivids Lī Rots apguva jaunu profesiju. 2004. gadā viņš Ņujorkā sāka strādāt kā paramediķis neatliekamās palīdzības dienestā.
“Paramediķis ir apmācīts sniegt palīdzību cietušajiem situācijā, kad kvalificēta medicīniskā palīdzība kādu apstākļu dēļ nav pieejama. Paramediķa galvenais uzdevums ir nostabilizēt cietušā stāvokli un nogādāt viņu profesionālu mediķu rokās. Daudzās pasaules valstīs paramediķu palīdzība tiek izmantota ne tikai armijā, bet arī glābšanas dienestos, policijā un pat uz kuģiem un naftas ieguves platformām,” skaidro mediķi.

Džeks Osborns

Foto: STEWART COOK/REX/ Vida Press

Rokera Ozija Osborna dēls Džeks Osborns reiz kopā ar draugu izglābuši slīkstošu sievieti Havaju salās, kuru peldes laikā piemeklējusi sirdslēkme. Viņiem izdevies izvilkt sievieti no ūdens un atdzīvināt, kamēr atbraukusi neatliekamā medicīniskā palīdzība.   

Citi šobrīd lasa

39 gadus vecais Uldis gandrīz zaudēja dzīvību muļķības dēļ 7
Ādamsona apcietināšana jeb kapteinis “Haizivs” uz āķa 15
Dānis Ēriksens Eiropas futbola čempionāta spēlē tiek hospitalizēts; mačā pēc pārtraukuma uzvar Somija 2
Skatīt visus komentārus

Кошмар в Дании на ЕВРО-2020: футболист Эриксен потерял сознание во время матча и оказался на волосок от смерти 1

Если бы не делали пластику: составлены фотороботы "честно постаревших" Пугачевой и Ротару