Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas filmu festivāla atklāšanu apmeklēja arī savulaik ar kino saistītais ekspremjers Māris Gailis (centrā). (Foto: Mārtiņš Ziders)

Rīgas filmu festivāls atklāts, klātesot kino radītājiem un mīlētājiem

Slavenības
2017. gada 9. septembrī 15:45 2017. gada 9. septembrī 15:45
 
Atklāšana, kuru apmeklēja daudzi simti ļaužu, bija īpaša – kinoteātrī „Splendid Palace” skanēja arī mūzika – komponists Platons Buravickis koncertā ieskaņoja kino projektu.

Šo projektu Losandželosas „Echo Park Film Center” dibinātāju vadībā uz 16mm filmas veidojuši 24 mākslinieki, rakstnieki, fotogrāfi, arhitekti, dizaineri – "Sound We See: Rīga" (Skaņa, ko redzam: Rīga).

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) norisinās no 7. līdz 17. septembrim kinoteātrī „Splendid Palace”, kā arī – „Cafe Film Noir”, „Kino Bize”, „K Suns” un Kaņepes Kultūras centrā. Festivālā šogad tiks izrādītas vairāk nekā 120 filmas. 9 festivāla filmu programmas ietver gan pilnmetrāžas spēlfilmas un dokumentālās filmas, gan īsfilmas un eksperimentālo kino.

Festivālā šogad otro gadu norisinās arī starptautisks filmu tirgus, izglītojoši pasākumi, kā arī – sarunu pasākumi, bet noslēgumā tiks pasniegtas balvas pilnmetrāžas kino, īsfilmu un mūzikas video kategorijās.

Festivāla pirmās nedēļas nogales rīti un pēcpusdienas atvēlētas ģimenēm un bērniem – Splendid Palace "ieņem" programma KIDS WEEKEND, kurā šogad gan vairākas pilnmetrāžas filmas dažādu vecumu bērniem un viņu vecākiem (ieskaitot pat "šausmeni" – Zviedrijā veidoto ģimenes piedzīvojumu filmu "213. istabu"), gan animācijas īsfilmu programma pašiem jaunākajiem skatītājiem, kuras vieskuratori – iemīļoto "Lupatiņu" veidotāji Sabīne Andersone un Edmunds Jansons. Viņu jaunā animācijas īsfilma – "Bize un Neguļa" – arī piedzīvos pirmizrādi festivālā.

Festivāla starptautiskajā pilnmetrāžas filmu konkursa programmā šogad dažādu tehniku un žanru filmas no Baltijas jūras reģiona, tostarp – arī austrumnieciski ziemeļniecisks pārsteigums "Samurajs Rauni", kura autors Mika Rete arī viesosies Rīgā. Festivālu apmeklēt plāno arī Daniels Jozefs Borgmans – konkursā iekļautās Dānijā veidotās filmas "Mīlošā Pia" režisors. Tāpat Rīgā satiksim arī Lukašu Rondudu (konkursa filma "Mīlestības sirds"), Aleksandru Vartanovu (kurš šogad uzdrošinājies ekranizēt Maksima Gorkija "Vasarniekus"), 2015. gada festivāla konkursa filmas "Ne savā dabā" autoru Ūli Jēveru (šogad – ar jauno filmu "Skats no balkona"), Alīnu Griniūti (Lietuvā veidotās "Drānas paradīzei" autori), Juliānu Radlmaijeru (konkursa filma "Buržuāzijas aprindu suņa paškritika"). Jau ziņots, ka šogad pilmetrāžas filmu konkursā iekļauta arī Kristas Burānes dokumentālā filma par Andri Freibergu – "Pasaka par tukšo telpu".

"Festivāla festivālu programmā", ar kuras palīdzību Latvijas skatītājs koncentrētā veidā var iepazīties ar interesantāko pasaules kino festivālu programmās, šogad gaidāma arī "Artimija" – krievu tā saucamā "jaunā viļņa" režisora Borisa Hļebņikova jaunā filma. Latvijas pirmizrāde – ar filmas režisora piedalīšanos! Baltijas pirmizrādi piedzīvos festivāla "mīluļa" Joahima Trīra jaunā "Telma", kas ir intriģējošs trilleris – mīlasstāsts, kurā režisors atradis vietu arī mistikai. Īpašs notikums solās būt "Manifests" – mākslinieka Juliana Rozefelta un aktrises Keitas Blānšetas veltījums mākslinieka manifesta fenomenam. No videoinstalācijas tas šogad pārtapis pilnmetrāžas filmā, kurā aktrise iemiesojas 13 dažādos tēlos – vīriešos, zinātniekos, ziņu moderatoros, bezpajumtniekos, rokzvaigznēs, sākumskolas skolotājās.

Programmā ARTDOCFEST/RIGA – kā allaž – ne vien izaicinoša dokumentālā kino programma, bet arī vairākas apaļā galda diskusijas ar filmu veidotāju, starptautisku mediju un viesu piedalīšanos. Programmas atklāšanā sestdien, 9. septembrī – režisores Veras Kričevskas Krievijā asas emocijas uzjundījusī filma par Borisu Ņemcovu – "Pārāk brīvs cilvēks".

Īpašā seansā festivālā šogad tiks izrādīta dokumentālā filma par elektroniskās deju mūzikas kultūras pirmsākumiem Latvijā – "Deju laikmets". Uz Rīgu plāno doties ne vien viens no galvenajiem filmas varoņiem – Indulis Bilzēns, bet arī Maksimilians Lencs (Westbam) un Artēmijs Troickis.

Citi šobrīd lasa

Atklāta saruna ar Lieni Greifāni. Kāpēc te viņu nesaprata, bet Krievijā novērtē?
Piespriež pat 1250 eiro sodu par vakcinācijas rindu apiešanu 31
Sieviete, kura apmānīja nāvi. Skarba anorektiķes pieredze un atklāti foto
Pievienot komentāru

Звезда фильмов для взрослых Райли Рид выходит замуж за паркуриста из Латвии

Софи Лорен: главные мужчины в жизни 86-летней актрисы