Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Izjūk „Eolika”. Viktors Zemgals sašutumā pamet grupu

Slavenības
2010. gada 20. oktobrī 08:49 2010. gada 20. oktobrī 08:49
 
Vai tiešām kvartets „Eolika”, kas nesen svinēja 30. jubileju, ir izjucis? Tāda informācija parādījās pirms dažām dienām. Un nav dūmu bez uguns – viens no dziedātājiem Viktors Zemgals portālam kasjauns.lv apstiprina, ka pamet grupu. Jo nespēj vairs izturēt melus un kolēģu alkatību.

Viktors Zemgals ir šokā, ka 30 gadu laikā, kopš pastāv grupa „Eolika” viņam pirmo reizi par sevi jādzird negatīvas lietas un pārējie grupas dalībnieki uz to noraugās klusi, atejot maliņā.

Kad vadzis pilns, tas lūst. Tā, šķiet, var raksturot situāciju, kas radusies ap leģendāro grupu „Eolika”. Bet, kas tad noticis patiesībā? Vai tiešām Viktors Zemgals ieslīcis alkoholismā un tāpēc izmests no sastāva? Vai tiešām vienā no pēdējiem koncertiem „Eolika” kāpusi uz skatuves bez viņa? Vai tiešām kāds no grupas biedriem nekaunīgi savācis sev visu peļņu un nav padalījies ar kolēģiem? Vai tiešām pie visa vainīgs nekaunīgs menedžeris, un, vai tiešām, viss šis skandāls ir tikai lēts publicitātes triks? Patiesību ievieš pats Viktors Zemgals, kuram, stāstot par notikušo, acīs raušas asaras. Viņam sāp sirds, jo „Eolikai” dziedātājs atdevis savas dzīves 30 gadus.

Apvaino par dzeršanu

Skaidrības labad vispirms noder īss notikumu izklāsts. Vispirms baumu portālā vipi.lv parādījās informācija, ka negaidīti izjūk grupa „Eolika”. No tās aizejot Viktors Zemgals, savu lēmumu pamatojot, ka neesot iespējams sastrādāties ar grupas menedžeri un Radio SWH moderatoru, bēdīgi slaveno šovbiznesa darboni Juri Milleru. „No „Eolikas” esmu aizgājis. Es tā vairs turpmāk strādāt nevaru. Es saprotu, ka es laikam tagad esmu tas sliktais. Bet sirds mana ir pilna...,” citēts tika Viktors Zemgals, kurš pārmeta menedžmentam, ka joprojām nav saņēmis naudu par vasarā notikušo „Eolikas” lielkoncertu Dzintaru koncertzālē.

Dienu vēlāk presē parādījās jau Jura Millera versija par notikušo: „Ļoti žēl, ka tik cienījamā vecumā esošais dziedātājs nespēj objektīvi raudzīties uz lietām un procesiem. Šis nav pirmais Viktora Zemgala izlēciens pret saviem kolēģiem un skatītājiem. 18. decembrī „Kino Rīga” notiks pēdējais „Eolikas” koncerts. Tā būs pēdējā iespēja redzēt šīs skatuves leģendas. Tas, vai starp viņiem būs arī Viktors Zemgals, nav zināms. Acīmredzot to parādīs laiks un šim cilvēkam pieejamais alkohola daudzums.”

Pēc menedžera teiktā koncertā Viesītē Zemgals esot tā piedzēries, ka nespējis iznākt uz skatuves, un grupa dziedājusi trijatā. Turklāt arī par koncertu Dzintaru koncertzālē mūziķiem esot samaksāts, tikai Zemgalam pēc tā „esot uznākušas nenormālas ambīcijas, un viņš esot pieprasījis daudz lielāku summu, nekā līgumā.”

Dažas dienas vēlāk, kad „Eolikas” dziedātāja Olga Rajecka bilda, ka grupa nav izjukusi un Viktors Zemgals koncertā Viesītē nav piedalījies slimības dēļ, „Eolikas” menedžeris Juris Millers portālā vipi.lv izteicās vēl skarbāk: „Ja Olga grib aizstāvēt šo psihiski slimo, degradējušos cilvēku un kultivēt šo alkoholismu, lai to dara. Mēs strādāsim!”

Kurš kuru apvaino?

Skandāls eksplodēja, kad aizvadītās nedēļas nogalē Viktors Zemgals kopā ar pārējiem „Eolikas” dalībniekiem bija devies uz koncertu Viesītē. Pirms tā Zemgals norādījis grupas koncertturnejas organizatoram Jurim Milleram, lai viņš būtu tik laipns un samaksā grupas dalībniekiem honorārus par aizvadītajiem koncertiem.

Vārds pa vārdam un izcēlusies skarba diskusija. Viktors atzīst, ka tovakar sarunā ar menedžeri bijis ass un nevairījies lietas saukt īstajos vārdos. „Biju sašutis, ka menedžeris, par kuru jau iepriekš esmu dzirdējis ne visai glaimojošus komentārus, tā pret mani un maniem grupas biedriem izturējās, nesamaksājot par iepriekšējiem koncertiem,” sarunā ar kasjauns.lv stāsta Zemgals.

Tālāk notikušo jūs jau zināt – sekoja informācija, ka Zemgals, būdams alkohola reibumā, gandrīz izjaucis Viesītē notiekošo „Eolikas” koncertu. Tovakar Zemgals ar savu uzvedību esot aizvainojis grupas dalībniekus, kā arī izrādījis necieņu pret skatītājiem, tieši tāpēc „Eolikas” pārējie dalībnieki – Olga Rajecka, Ilona Stepanova un Dainis Dobelnieks nolēmuši koncertēt bez Viktora dalības.

Alkatība vai neizmaksāti honorāri?

Zemgals stāsta, ka sadarbība ar grupas koncertturnejas menedžeri sākusies februāra sākumā. „Olga Rajecka izteica priekšlikumu, ka Juris Millers būtu ar mieru organizēt mūsu jubilejas tūri. Sākumā bija liela neizpratne, jo par šo cilvēku dzirdētas negatīvas atsauksmes. Bet, kamēr neesi viņu iepazinis, paļauties uz citu viedokli ir muļķīgi. No sākuma sadarbība jau nebija slikta. Menedžeris bija izdomas bagāts, viņš ieguldīja arī lielu darbu, bet.. Kad cilvēks vairs nesaprot savu īsto vietu un sāk iedomāties no sevis, ka viņš neatļauti var uzurpēt varu savās rokās un viņam zūd realitātes sajūta, kas ir mākslinieks un kas ir menedžeris, tad kaut kas vairs nav kārtībā,” savas domas izsaka Viktors Zemgals un ir tiešs: „Varu runāt tikai par sevi – neesmu saņēmis naudu par pēdējiem diviem koncertiem un galīgo samaksu par lielkoncertu Dzintaros. Protams, tās nav lielas naudas summas, vien pāris simti latu, bet... Tas honorārs, ko mums izmaksāja par koncertiem, ir ļoti maza naudiņa.”

Zemgals gan par šo tēmu runā negribīgi, taču viņš met arī akmeņus grupas kolēģu dārziņā, liekot nojaust, ka kāds peļņā nav padalījies. „ Ja cilvēks ir gļēvs un neizlēmīgs, ir jāmeklē iemesli, kāpēc viņš tāds ir. Skaidrs, ka Olga ir vienojusies ar Milleru jau par nākamo koncerttūres organizēšanu ar grupu „Turaidas roze”. Protams, ka Olga negrib sakašķēties ar menedžeri, jo viņš jau vienreiz bija draudējis - ja Olga nepakļausies, tad būs pārtraukta jebkura „Eolikas” un „Turaidas rozes” turpmākā darbība. Ja cilvēks ir tik šausmīgi alkatīgs un viņš baidās, kaut ko pazaudēt, tad laikam citas izejas nav,” laikam jau ne bez iemesla tik skarbs ir Viktors Zemgals.

Pirmais „Eolikas” skandāls 30 gadu garumā

Runājot par grupas menedžeri, Viktors Zemgals teic: „Ir jābūt kaut kādai subordinācijai, ko drīksti un ko nedrīksti pārkāpt. Šajā gadījumā ir pārkāpts mūsu grupas sens noteikums, ka nesaskaņas ārpus kolektīva netiek iznestas. Taču šoreiz ko tādu izdarīja nevis paši grupas dalībnieki, bet cilvēks, kurš tikai nesen tika ielaists kolektīvā.”

Zemgals ir šokēts un atzīst, ka visos grupas pastāvēšanas 30 gados šis ir pirmais publiski izskanējušais „Eolikas” skandāls. „Mēs pietiekami bieži esam lauzuši šķēpus un strīdējušies, mūsu starpā ir bijušas smagas cīņas, bet mēs nekad to neesam iznesuši publikā un vienmēr šīs nesaskaņas atrisinājām saviem spēkiem. Mums ir bijis tā, ka ar Olgu esam izplēsušies līdz riebumam, ka burtiski gribas kraut, bet, izejot uz skatuves, neviens nemanīs, ka pirms pāris sekundēm mūsu starpā ir bijušas tādas nesaskaņas. Uz skatuves viss ir jāaizmirst, skatuve ir svēta lieta. Šoreiz ir gadījies lauzējs mūsu vidū, kurš iejaucies kolektīva dzīvē,” savu viedokli pauž Zemgals.

Zemgalam pietrūkst Kiviča dūres

Izrādās, ka spiedze augusi dienu dienā un koncerts Viesītē ir bijusi tā kulminācija. Viktors Zemgals stāsta, ka viņa pacietība tad bijusi galā un viņš vairs nav izturējis.

„Tas viss jau nenotika vienā dienā. Viss sākās ar to, ka „Eolikas” jubilejas albums tika izdots, nekonsultējoties ar mums ne par dziesmu sarakstu, ne albuma vizuālo noformējumu. Mēs nebijām devuši albumam savu akceptu. Citiem kolēģiem varbūt tas nebija tik svarīgi, bet es uzskatīju, ka menedžera pienākums ir visu ar mums saskaņot. Nākamais bija tas, ka nevarējām vienoties par koncertu samaksu Dzintaru koncertzālē. Jaut tā Olga saviem spēkiem bija izsitusi, ka mums nav jāmaksā zāles īres maksa, un, ņemot vērā, ka biļetes tika izpārdotas, nevar tā būt, ka nebija nekādu ienākumu no koncerta. Taču, pilnībā honorāru tā arī nesaņēmām.”

Pirms koncerta Viesītē Viktors Zemgals pateicis menedžerim, ka, ja nesaņems savu iepriekš nopelnīto honorāru, tad tālāk ar grupu viņš vairs nedosies. „Tas bija mans ultimāts. Patiesībā es aizstāvēju visu grupas dalībnieku intereses, bet iznācis tā kā ir iznācis. Es ļoti ilgi varu neuzvilkties un nereaģēt uz kādu nekrietnību, bet pienāk brīdis un vairs nevaru savaldīties. Tad pasaku visu, ko domāju. Pieļauju, ka esmu paskarbs, varbūt nesavaldīgs izteicienos. Tā notika arī šajā gadījumā,” atklāts ir dziedātājs un piebilst, ka savu taisnību pierādīt viņš nevar, jo strādājuši bez noslēgtiem līgumiem, tāpēc menedžeris visu var mierīgi apstrīdēt.

Taču visvairāk Viktors Zemgals ir sašutis par meliem. „Esmu šokā par to, ka menedžeris var tagad kladzināt, ka „Eolika” sevi neatpelna , bet pats ir zaudējumos! Tā jau ir veca dziesma, ko viņš dzied par visiem skatuves māksliniekiem! Tikai kāpēc tad viņš pats nākamajā rītā pēc koncerta Dzintaru koncertzālē iekāpj lidmašīnā un uz pusotru mēnesi aizlido uz Ameriku??? „

Savukārt uzzinājis, kas tiek apvainots alkoholismā, un, ka dzeršanas dēj teju izjucis koncerts Viesītē, Viktors Zemgals pilnībā aizsvilies. „Millers tovakar kultivēja naidu dalībnieku starpā jau no pirmajiem koncerta akordiem. Taču uz skatuves es strādāju un man ir jābūt smaidīgam. Bet, kad viens nesmalkjūtīgs cilvēks sabojā man garastāvokli un pēc tam uzdrošinās pārmest, ka neesmu uz vienu dziesmu iznācis ārā, tad domāju, ka šajā situācijā vien pietrūka Andra Kiviča,” nikni nosaka dziedātājs, dodot mājienus, ka cits mūziķis šajā situācijā par taisnību būtu pacīnījies daudz skarbāk.

Dzeršanu nenoliedz

Kast tad īsti notika tajā Viesītē? Bija Viktors Zemgals piedzēries vai nebija? Izrādās, ka nav dūmu bez uguns!

„Es biju tajā koncertā! Es biju uz skatuves līdz pēdējai dziesmai, un pēc tam mēs vēl gājām vestibilā sniegt autogrāfus un fotografēties ar skatītājiem. Ja cilvēkam nav pietiekoši argumenti, viņš ķeras pie apmelošanas. Tas vai biju vai nebiju lietojis alkoholu, nav pat jautājums, jo tas neietekmēja koncerta gaitu. Katrā gadījumā būtu jāpajautā visiem koncerta dalībniekiem: „Kurš nebija lietojis alkoholu?”,” retoriski vaicā Viktors Zemgals.

Zemgals atzīst, ka nekad nav bijis nekāds svētais, bet arī neesot alkoholiķis, kas regulāri lieto grādīgos. „Tad man drebētu rokas un noteikti arī vizuālais izskats liecinātu, ka esmu dzērājs. Tajā vakarā, kad mums bija Viesītē koncerts, visi bijām iedzēruši. Taču šis stāsts nav par to, cik kurš daudz ir izdzēris. Alkohols ir klāt ļoti daudzos gadījumos un ar to savulaik bijušas problēmas visiem kolektīva dalībniekiem. Taču šis nebija tas gadījums, kad par to vajadzēja runāt. Tas vienkārši ir atrasts iemesls, kā negodīgi rīkoties,” paskaidro „Eolikas” dziedātājs un strikti paziņo: „Kamēr Juris Millers nesamaksās par koncertiem un neatsauks savu apmelojošo informāciju, ka es tovakar biju piedzēries, es nebraukšu vairs uz „Eolikas” koncertiem. Zinu, ka Ilonai katrs koncerts ir izdzīvošanas jautājums, arī Dainis ar savu veselības stāvokli nevar strādāt, tomēr piekrita braukt visos mūsu koncertos... Viņiem šie koncerti ir svarīgi, bet... Bet man mērs ir pilns!”

Naudu nopelnīs savā privātbiznesā

Aizejot no grupas „Eolika”, Viktors Zemgals, kurš reiz naudu pelnīja, televīzijā lasot laika ziņas, par iztikas līdzekļiem īpaši nesatraucas.

Šobrīd Viktors ar dēliem darbojas privātuzņēmumā. „Pirms pieciem gadiem biju nonācis zināmā strupceļā un ieguvu jaunu profesiju – kļuvu par nekustamo īpašumu pārdošanas speciālistu. Man ir brīnišķīga ģimene, burvīga sieva un fantastiski trīs dēli – Kristiāns, Silvestrs un jaunākais Anrijs. Mums ir kopīgs ģimenes uzņēmums „CDP”, kas nodarbojas ar arhitektūru un dizaina projektu izstrādi. Dēli ir jauni cilvēki, kuriem ir pavisam citādāka domāšana. Kristiānam ir laba izglītība, viņš ir beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju kā dizaineris un apguvis arhitekta prasmes. Mēs savā firmā būvējam privātmājas, lieli sporta kompleksi, ir veiktas pārbūves un renovācijas,” paskaidro dziedātājs.

„Eolikas” uzstāšanās „O! Kartes akadēmijā”

Santa Cipule/Foto: No Rīgas Viļņu arhīva.

­

Citi šobrīd lasa

VIDEO: no lidmašīnas uz Centrālcietumu. Eiropola meklētais Gatis Zvingulis izdots Latvijai 1
Latvijā apsver Covid-19 sertifikātam noteikt derīguma termiņu 3
"Tu esi viena no labākajām!" Timma publicē foto ar sievas jaunāko meitu, kuru viņa nedrīkst rādīt soctīklos
Pievienot komentāru

Вот так новости! Александр Градский женился на Марине Коташенко за месяц до смерти

Почему Елизавета II выбрала в мужья самого бедного принца во всей Европе?