foto: Lietuvos paštas
Jau rudenī Latvijas iedzīvotāji varētu sākt izmantot Lietuvas pasta pakomātus
Latvijas sadarbība ar "Lietuvos paštas" stāsies spēkā jau rudenī.
Bizness un ekonomika
2024. gada 21. marts, 10:50

Jau rudenī Latvijas iedzīvotāji varētu sākt izmantot Lietuvas pasta pakomātus

Biznesa nodaļa

Jauns.lv / LETA

VAS "Latvijas pasts" parakstījis savstarpējās sadarbības memorandu ar "Lietuvos paštas", kas paredz, ka turpmāk abas puses Baltijas valstīs varēs izmantot viena otras pakomātu tīklu.

Attiecīgi "Latvijas pasta" klienti varēs nosūtīt un saņemt pakas "Lietuvos paštas" pakomātos, kas darbojas ar zīmolu "Unisend". Kopumā Lietuvas uzņēmumam ir gandrīz 750 "Unisend" pakomātu punktu, tostarp 300 atrodas Latvijā vai Igaunijā.

Savukārt "Unisend" klienti, veicot sūtījumus uz Latviju, varēs izmantot "Latvijas pasta" pakomātu tīkla pārklājumu.

Paredzēts, ka abu uzņēmumu sadarbības modelis praktiski sāks darboties 2024.gada rudenī.

Kompānijā informē, ka patlaban notiek aktīvs darbs pie pakomātu tīklu savietojamības un funkcionalitātes salāgošanas. 

"Latvijas pasta" valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čebotare atzīmē, ka parakstītā vienošanās stiprinās pozīcijas pārrobežu sūtījumu segmentā un veicinās uzņēmumu savstarpējo pieredzes apmaiņu.

Uzņēmumā atgādina, ka "Latvijas pasts" turpina darbu pie pakomātu tīkla attīstības Latvijā, dubultojot pakomātu skaitu līdz vairāk nekā 400 punktiem.

"Latvijas pasts" attīstīs arī e-komercijas sūtījumu un loģistikas biznesa segmentu, tostarp universālā pasta (paku un sīkpaku piegādes) un eksprespasta pakalpojumus, kā arī sūtījumus pakomātu tīklā. Paralēli uzņēmums attīstīs jaunus paku sūtījumu pārsūtīšanas virzienus sadarbībā ar globālajiem e-komercijas pakalpojumu sniedzējiem, pozicionējot Rīgu kā loģistikas centru, pauž kompānijā.

Jau ziņots, ka "Latvijas pasta" apgrozījums 2022.gadā bija 100,009 miljoni eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums strādāja ar 2,21 miljona eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 2300 darbinieku.