foto: Paula Čurkste/LETA
Igaunijas uzņēmums "Omniva" likvidēs 75 darbavietas; "Omniva Latvija" norāda, ka mūsu valsti tas neskars
SIA "Omniva" pakomāts.
Bizness un ekonomika
2024. gada 1. februāris, 11:08

Igaunijas uzņēmums "Omniva" likvidēs 75 darbavietas; "Omniva Latvija" norāda, ka mūsu valsti tas neskars

Jauns.lv/LETA

Igaunijas valstij piederošā pasta pakalpojumu un loģistikas kompānija "Omniva" Igaunijā likvidēs 75 darbavietas, taču atlaišana var skart arī darbiniekus Latvijā un Lietuvā, paziņoja uzņēmums. Tiesa, "Omniva Latvija" norāda, ka atlaišanas Latviju neskars.

"Informējam, ka "Omniva" Latvijā nav plānojusi cilvēku atbrīvošana no darba. Minētie lēmumi par amata vietu likvidēšanu skars nodarbinātos Igaunijā – pamatā tos, kas saistīti ar universālā pasta pakalpojumu sniegšanu. Vienlaikus informējam, ka kopumā uzņēmuma darbības rezultāti Latvijā iepriekšējā gadā ir bijuši pozitīvi un pat labāki nekā iepriekš, un darbavietu likvidēšana saistīta ar uzņēmuma darbības efektivitātes uzlabošanu Igaunijā," teikts "Omniva Latvija" paziņojumā.

Jau ziņots, ka kolektīvā atlaišana ietekmēs cilvēkus dažādos amatos un nodaļās, turklāt daudzi no pašlaik vakantajiem amatiem netiks aizpildīti. Kompānija prognozē, ka lielākā daļa pārmaiņu notiks šā gada pirmajos četros mēnešos.

"Omniva" valdes priekšsēdētājs Marts Megi skaidro, ka loģistikas kompānijām pagājušā gada otrā puse bija ārkārtīgi sarežģīta, jo ekonomikas un ģeopolitisko sarežģījumu dēļ samazinājās sūtījumu skaits un piegāžu ķēdes kļuva ilgākas, kas palielināja "Omniva" izmaksas.

Lai saglabātu konkurētspēju, "Omniva" izmaksas jāsamazina par vismaz 2,5 miljoniem eiro, teica Megi.

Viņš arī uzsvēra, ka procesu automatizācija vairos efektivitāti, tomēr ir jāveic arī citi taupības pasākumi. 

Tāpat Megi atzīmēja, ka Igaunija ir lielākais uzņēmuma tirgus, tādēļ darbavietu skaita samazināšana galvenokārt notiks tur, tomēr "atlaišana skar ne tikai Igaunijas darbiniekus, un pēdējo mēnešu laikā ir pārskatītas arī amatu pozīcijas "Omniva" Latvijas un Lietuvas struktūrvienībās un izmaiņas veicam visās struktūrvienībās".

"Omniva" ir Igaunijas valstij piederoša kompānija, kas piedāvā loģistikas, digitālos un starptautiskā tranzīta pakalpojumus.

Kompānijas apgrozījums 2023.gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā attiecīgo periodu gadu iepriekš pieauga par 8,9% - līdz 31,4 miljoniem eiro, tomēr uzņēmums strādājis ar gandrīz 1,4 miljonu eiro zaudējumiem pretstatā 26 miljonu eiro peļņai 2022.gada jūlijā-septembrī.

Latvijā "Omniva" apgrozījums 2022.gadā bija 18,367 miljoni eiro, kas ir par 1,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās 3,8 reizes un bija 635 072 eiro. Kompānija reģistrēta 2012.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2945 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Igaunijas "Eesti Post".