Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Auto ziņas: vai visu laiku labākais Jeep Grand Cherokee?

Auto un tehnoloģijas
6. maijā 07:55 2022. gada 6. maijā 07:55
  Auto ziņas | Jauns.lv
Šodien brauksim ar ikonisku automašīnu. Jeep ir tikai viens un Grand Cherokee arī. Tā kā Eiropas modelis jāgaida līdz gada beigām, izmantosim iespēju iepazīt pagarināto versiju no Amerikas. Šodien brauksim ar Grand Cherokee L.

L nozīmē Long, tātad pagarinātu virsbūvi. Dzimtenē jaunais "grands" debitēja tieši tāds, bet standarta garenbāzes modelis sekoja vēlāk. Eiropā L oficiāli tirgots netiks.

“Pagarinātais Grand Cherokee ir tikpat monumentāls kā nacionālais muzejs. Tad nu dosimies ekskursijā,” saka Normunds Avotiņš.

Piektās paaudzes Grand Cherokee ir jauns modelis no pirmās līdz pēdējai skrūvei un visā 4,9 metru cienībā.

“Ja nebūtu tipiskās radiatora restes ar 7 spraišļiem, iztālēm to varētu noturēt par kādu citu auto. Taču diez vai tam citam auto priekšā būtu tādi “pakaramie"."

Raksturīgie vilkšanas āķi sastopami ne visu komplektāciju bamperī, taču saglabā modeļa robusto pievilcību.

“Tā vieta, kur vislabāk var redzēt, ka Grand Cherokee pārcēlies citā līmenī, ir aizmugure. Burti palikuši savā vietā, toties lukturi ir šaurāki un elegantāki.”

Aiz bagāžnieka vāka paveras salona aizmugures daļa.

“Trīs rindas un 6 vai 7 sēdekļi Eiropas versijā mums pietrūks, jo mūsu "grands" būs dabonams tikai ar īso bāzi. Tas ka ar elektropiedziņu aprīkots ne tikai vāks, bet arī trešās rindas atzvetlnes, ir tikai saprotami. Bet izrādās, ka ar pogu var nolocīt arī otrās rindas sēdekļus.”

Atpakaļ atlocīt gan var tikai trešo rindu, taču komforta risinājums tik un tā ir iespaidīgs un reti sastopams šaipus okeāna. 

Kamēr vēl nav apsīcis entuziasms, pavērsim arī dzinēja pārsegu.

“Šeit nav daudz ko redzēt, jo 3,6 l motoru pie mums dabūt nevarēs, un diemžēl nebūs arī dīzeļa. Eiropā jaunais GC būs pieejams tikai ar hibrīdu. Un tā kā tam būšot 380 ZS, tas nemaz nav slikti.”

Vēl nesliktāks ir jaunā "granda" salons. Jau klavierlakā mirdzošā viduskonsole un lielāks ekrāns liecina, ka šis interjers ir gaismas gadus priekšā vecā "kašalota" kabīnei.

“Paskatīsimeis kas mums te ir. Jauno stūri ar saspiestu viduci atradīsim arī Compass. Kloķīši arī ir abās, nevis vienā pusē.Tas ko Compass diez vai atradīsim, ir elektriski regulējama stūre.”

Ja melnie Overland sēdekļi šķiet nepietiekami grezni, Grand Cherokee Summit tie ir izšūti ar kontrastējošiem diegiem. Otrajā rindā īstā amerikāņu garā var ielikt divus atsevišķus sēdekļus trīvietīgā sola vietā.

“Jeep vajadzēja atrast arī ko tādu, kā nav nevienam ražotājam ne šeit, ne ASV. Tā nu viņi sameklēja paši savu “mūziku"."

Audiofīliem labi pazīstamā amerikāņu marka McIntosh nekad nav bijusi sastopama automašīnās kā oriģinālaprīkojums. Arī tagad senais zīmols atrodams tikai jaunajā Grand Chreokee un par to vēl lepnākajā Grand Wagoneer.

Bet nu pagriezīsim smalko stereosistēmu klusāk un paklausīsimies, cik klusi jaunais Grand Cherokee brauc.

“Pārnesumos slēdzam ar grozāmsviru. Ir arī braukšanas režīmi un 4WD Low. Pazeminātie pārnesumi, jo Grand Cherokee joprojām ir visurgājējs.”

Pēc labas tradīcijas, mājās lielo Jeep ražos ar vismaz trim dažādām pilnpiedziņas sistēmām, no kurā līdz mums droši vien izlauzīsies viskomplicētākā Qadra Lift. Interesanti, ka L versijai tādas nav!

“Biju ne mazumu pārsteigts uzzinot, ka garajam Grand Cherokee nav pneimopiekares. Mašīna tik labi stāv uz ceļa un tik smuki slāpē nelīdzenumus, ka biju pārliecināts par pneimbaloniem. Varbūt īsajam būs pneimo. Jāsaka, ka Jeep ir vareni progresējis.”

No Eiropas liesās perspektīvas raugoties šķiet jocīgi, ka 290 ZS dzinējs amerikāņiem ir tikai tāds iztikas minimums.

“Vispār garais GC noskaņo uz nesteidzīgu braukšanu. Mēs braucam zem 90 km/h, Varētu jau ielikt Sportā, iespiest pedāli grīdā un apdzīto to minivenu, bet vai man to vajag?”

Ziemeļamerikā tādas automašīnas arvien biežāk aizstāj minivenus, tāpēc pārmērīga dinamika nav nepieciešamas. Arī L modeļa bremzes nav nekādas asās.

“Tik grezns auto nav domāts bezceļam, bet kārdinājums nobraukt no asfalta bija pārāk liels. Ko tas spēj vieglā bezceļā?”

Tieši to pašu, ko uz ceļa. Standarta amortizācija ir tik efektīva, ka milzu visurgājējs pampakos pat necenšas atraut degunu no zemes. 

Sertificēts Eiropā, garais "grands" maksā vairāk nekā 100 000 eiro, taču Eiropas modeļu sākuma cena būs daudz zemāka - sākot ar  60 000.

Kad auto ir balts un tik garš, neatstāj sajūta, it kā mēs brauktu ar Escalade. Patiesībā Grand Cherokee L tomēr ir mazāks. Taču izmērs te nav galvenais. Daudz svarīgāka ir kvalitatīvā izaugsme. Visur, kur skaties, teikts, ka šis ir visu laiku labākais Grand Cherokee. Pēc pieredzes ar šo balto kuģi, sliecos teiktajam piekrist.

Citi šobrīd lasa

Viktorija Bekhema teic, ka Deividam patīk viņas jaunais izskats. Tievums palicis vecmodīgs
FOTO: ļaudis ierodas uz "Dons Žuans" pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā 6
VIDEO: tūkstoši pulcējas gājienā par atbrīvošanos no padomju mantojuma 9
Pievienot komentāru