foto: LETA
Talsos domes vadībai alga palielināta pat par 450%
Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone (NA)
Bizness un ekonomika
2021. gada 26. novembris, 13:45

Talsos domes vadībai alga palielināta pat par 450%

Jauns.lv / LETA

Talsos novada domes vadībai algu palielina no 50% līdz pat 450%, taču par darbiniekiem domās vēlāk, informē Talsu novada domes deputāts, "Mēs - Talsiem un novadam" valdes priekšsēdētājs Edgars Zelderis.

Vakar Talsos novada domes priekšsēdētājai Sandrai Pētersonei (NA), vietniekiem Aldim Pinkenam (JV) un Andim Astrātovam ("Talsu novada attīstībai") alga tika palielināta par vairāk nekā 50%, priekšsēdētājai no 2420 eiro uz 3732 eiro, kas ir par 54% vairāk, bet vietniekiem no 2140 eiro uz 3281 eiro, kas ir par 53% vairāk.

Zelderis norāda, ka visvairāk alga tika palielināta komiteju vadītājiem, no 453,25 eiro uz 2499,20 eiro, kas ir palielinājums par 451%. Savukārt deputātiem atalgojums palielināts no 441 eiro uz 661,50 eiro, kas ir 50% pieaugums. Algu palielināšanas ietekme uz budžetu būs 151 000 eiro gadā.

""Mēs - Talsiem un novadam" deputāti kategoriski iebilda pret šādu ievērojamu algas palielinājumu, tomēr notikušajā Talsu novada domes sēdē deputātu vairākums pieņēma lēmumu ievērojami palielināt atalgojumu domes priekšsēdētājai un vietniekiem, paši sev un komiteju vadītājiem," uzsver Zelderis.

Viņš piebilst, ka uz jautājumiem, vai, kad un par cik pašvaldības darbiniekiem tiks palielinātas algas, netika atbildēts. Tas tikšot vērtēts nākamgad.

Laikā, kad atsevišķu jomu pārstāvjiem ilgstoši liegts strādāt savā pamatprofesijā valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ, šāda prakse nav pieņemama, uzskata opozīcijas deputāti.

"Mēs - Talsiem un novadam" deputātu priekšlikums vispirms izvērtēt darbinieku palielināšanas iespējas un tikai pēc tam palielināt algas domes vadībai tika noraidīts.

Par atalgojumu balsoja Nacionālās apvienības deputāti Sandra Pētersone, Gaidis Bērziņš, Gundars Sebris, Eva Kārkliņa, Latvijas Zemnieku savienības deputāts Dainis Karols, Latvijas Zemnieku savienības deputāts Almants Kalniņš, "Talsu novada attīstībai" deputāti Andis Astrātovs, Juzefa Kļava, Oļegs Solovjovs, "Jaunās vienotības" deputāti Aldis Pinkens, Andra Grīvāne, Māris Rozenbergs. Pret lēmumu paaugstināt atalgojumu balsoja "Mēs - Talsiem un novadam" deputāti.

Kā komentē Pētersone, paaugstinot algas domes deputātiem un darbiniekiem, pašvaldības mērķis esot sakārtot atlīdzības sistēmu, kas, apvienojoties četrām pašvaldībām, katrā bijusi citāda. Turklāt grozījumi normatīvajā aktā par darba algu paaugstinājumu pēdējo reizi veikti 2013.gadā un patlaban neatbilst esošajai realitātei.

Pētersone piebilst, ka ne tikai Talsu novada pašvaldība, bet arī citas pašvaldības saskaras ar grūtībām piesaistīt darbam pašvaldībā profesionālus speciālistus zemā atalgojuma dēļ.

Domes priekšsēdētāja norādīja, ka, izstrādājot jaunos atlīdzības noteikumos, ņemti vērā mēnešalgas apmēra noteikšanas vispārīgie principi sadalījumā pa amatu grupām, kā arī darbinieka novērtējums. Viņa sola, ka no nākamā gada 1.janvāra visiem pašvaldības darbiniekiem algas kāpums būs līdz 30%. Turklāt nākamā gada otrajā ceturksnī pašvaldībā tiks izstrādāts jauns normatīvais akts atbilstoši Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma jaunajām normām.