Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Signe Baldere-Sildedze. (Foto: LETA)

Signe Baldere-Sildedze: Repharm turpina melot, ka nopirkusi daļas no Annas Emīlijas Maliginas

Bizness un ekonomika
22. februārī 13:21 2021. gada 22. februārī 13:21
  Jauns.lv
Lai arī ko “Repharm” grupa publiskajā telpā apgalvotu, tai nav ne tiesību, ne pilnvaru uz Annas Emīlijas Maliginas piederošajām AS “Olainfarm” akcijām un SIA “OLMAFARM” kapitāldaļām. Saistības, ko Repharm grupas uzņēmums “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” ir pārņēmusi no SIA “Zdorovie Europe” (tagad – SIA ''Farma Fund”), kas it kā dodot tiesības uz Annas Emīlijas Maliginas “Olainfarm” akcijām un SIA “OLMAFARM” kapitāldaļām, ir izbeigtas un nav spēkā jau kopš 2020. gada maija, paziņojumā medijiem pauž Annas Emīlijas Maliginas dabiskās aizbildne un likumiskā pārstāve Signe Baldere-Sildedze.

"Vēršu Tieslietu ministrijas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Konkurences padomes uzmanību uz notiekošo mēģinājumu piesavināties manas meitas īpašumā esošās akcijas un kapitāla daļas. Aicinu iesaistīties un arī nepieļaut mazākuma akcionāru tiesību rupjus pārkāpumus.

Pirms nonākšanas “Repharm” grupas uzņēmuma AS “Rīgas Farmaceitiskā fabrika”  rokās SIA ''Farma Fund” nosaukums bija SIA “Zdorovie Europe” un tas bija Ukrainas farmācijas kompānijas “ZDOROVYE” LTD meitas uzņēmums.  Es, Signe Baldere-Sildedze, kā likumiskā pārstāve savas meitas interesēs 2019. gada 30. septembrī noslēdzu priekšlīgumu (nevis pirkuma līgumu) ar SIA “Zdorovie Europe”, kas paredzēja “Olainfarm” akciju un SIA “OLMAFARM” kapitāldaļu pārdošanu 2023. gadā. Tomēr 2020. gada 25. maijā šis priekšlīgums tika izbeigts, jo radās pamatotas aizdomas par šajā darījumā norēķiniem izmantotās naudas izcelsmi. “Repharm” grupa noklusē, ka minētajā darījumā vispār nav piedalījusies. Tagad “Repharm” grupas uzņēmuma rīcībā ir nonācis nevis līgums, bet gan spēkā neesošs un izbeigts priekšlīgums. Priekšlīgumu izbeidzu jau  2020. gada maija saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma 30. pantu. 

“Zdorovie Europe” ne ar veco, ne arī jauno nosaukumu nav veikuši daļu no pirkuma samaksas Annai Emīlijai Maliginai – šādi “Repharm” apgalvojumi neatbilst patiesībai.  “Zdorovie Europe” bija apmaksājusi pusi no garantijas summas, bet otru pusi nesamaksāja, jo 2020. gadā priekšlīgums, kas paredzēja nākotnē slēgt pirkuma līgumu, tika izbeigts. Būtiski uzsvērt, ka garantijas summa nav pirkuma maksa. Jebkuras naudas summas, ko SIA “Zdorovie Europe” jeb nu jau SIA "Farma Fund" pēc publiskiem izteikumiem, ka tā plāno turpināt veikt maksājumus, netiks pieņemtas un tiks atskaitītas atpakaļ. 

“Repharm” grupa aizmirsusi pateikt un noklusē, ka par jau 2020. gadā izbeigto priekšlīgumu ir civiltiesisks strīds un lieta atrodas tiesā. Par 2019. gada 29. oktobra priekšlīgumu Rīgas rajona tiesā atrodas lieta, kurā “Zdorovie Europe” – tagadējā SIA “Farma Fund” – prasa 2020. gada maijā izbeigtā priekšlīguma izpildi, lai gan noformulējusi šo prasību kā nemateriālu un nav samaksājusi pat valsts nodevu.
“Repharm” grupa ar visām iespējamajām metodēm mēģina iegūt kontroli pār AS “Olainfarm” un tai piederošajiem meitas uzņēmumiem, tādā veidā būtībā plānojot iegūt dominējošu stāvokli farmācijas nozarē.

“Repharm” grupas līdzīpašnieks Andrejs Leibovičs un viņa partneri kāro ne tikai pēc manas meitas Annas Emīlijas Maliginas piederošajām akcijām un daļām. Publiski pieejamā informācija liek izteikt ticamu minējumu, ka “Repharm” būtiski palielinājis savu faktisko kontroli pār AS “Olainfarm”. Ja var ticēt publiski pieejamajai informācijai, “Repharm” ieguva ievērojamu daļu “Olainfarm” akciju, iegūstot faktisko kontroli pār Nikas Sveļjevas daļām. “Repharm” grupa ir arī iegādājusies “Olainfarm” akcijas ar “Rīgas Farmaceitiskās fabrikas” starpniecību.  Ir novērots, ka Nikas Saveļjevas un “Rīgas Farmaceitiskās fabrikas” pārstāvji veic saskaņotas darbības AS “Olainfarm” kopsapulcēs. Finanšu un kapitāla tirgus komisija acīmredzot šim apstāklim nav pievērsusi uzmanību, jo “Repharm” par to nav paziņojusi ne FKTK, ne arī publiski.

Jau 2019. gada 17. jūnijā kārtējā akcionāru sapulcē uzrunāju klātesošos akcionārus un informēju, ka nedēļu pirms šīs sapulces ar Repharm grupu saistītas personas Andrejs Leibovičs, Vadims Telica izteica konkrētu piedāvājumu pārdot akcijas, ko nepieņēmu. Piedāvājums tika izteikts ultimativā formā ar izspiešanas elementiem. Toreiz man tika uzrādīti divi līdzmantinieku jau parakstīti dokumenti, sagatavoti iesniegšanai Uzņēmumu reģistrā izmaiņu veikšanai un man tika dotas divas stundas laika pievienoties viņu lēmumam atsavināt akcijas. Jau toreiz izteicu aizdomas, ka ir iestājies obligātais akciju atpirkums saistībā ar divu akcionāru apzinātu rīcības saskaņošanu, divu lielu akciju pakešu pārdošanu vienai personai, kura iegūst no akcijām izrietošas balsstiesības tādā daudzumā, kas nosaka obligātā akciju atpirkuma piedāvājuma izteikšanu. Uzskatu, ka tas ir tiešs apliecinājums ar kādām metodēm, un kādā veidā šobrīd dažas personas cenšas iegūt kontroli pār “Olainfarm”".
 

Citi šobrīd lasa

"Ar mani patiesībā notikuši diezgan lieli brīnumi," - Baiba Sipeniece par pandēmiju, šoviem un dzīvi
"Baraholka" 90.gadu stilā? Centrāltirgus vadība taisnojas par bijušā Piena paviljona "jauno veidolu" 10
Vīruss neatkāpjas. Visā Latvijā pieaug Covid-19 gadījumu un slimnīcās nonākušo skaits 11
Pievienot komentāru

Смерть в день рождения: 14-летний именинник решил покатать пятерых друзей на машине родителей. Выжил только один

Постаревший Джонни Депп вышел в свет впервые за долгое время