Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Baltijas reģionā lielākais privātais investīciju fonds kļuvis par vairākuma akcionāru "Eco Baltia"

Bizness un ekonomika
30. jūnijā 09:09 2020. gada 30. jūnijā 09:09
  Jauns.lv / LETA
Baltijas reģionā lielākais privātais investīciju fonds “INVL Baltic Sea Growth Fund” ir iegādājies kontrolpaketi (52,81%) un kļuvis par vairākuma akcionāru Baltijā lielākajā vides apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumu grupā AS “Eco Baltia”.

Par izmaiņām "Eco Baltia" akcionāru sastāvā un uzņēmuma nākotnes plāniem šodien informēs preses konferencē.

"Invalda INVL" paziņojumā biržai "Nasdaq" sacīts, ka pēc darījuma Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) saglabās līdzdalību "Eco Baltia" kapitālā 30,51% apmērā, bet Simanovičs ar "Penvi Investment Ltd." starpniecību saglabās 16,68% akciju.

Tāpat paziņojumā minēts, ka divi "INVL Baltic Sea Growth Fund" partneri - Plunksnis un Deimante Korsakaite pievienosies "Eco Baltia" padomei kopīgi ar neatkarīgu locekli un atkritumu apsaimniekošanas eksperti Jurgitu Petruskaini. Vienlaikus ERAB kompānijas padomē pārstāvēs Peters Hjelts, bet Simanoviču pārstāvēs Gints Pucens.

"Mēs plānojam ieguldīt būtisku kapitālu "Eco Baltia" pārstrādes iespējās un izveidot to par skaidru aprites ekonomikas tirgus līderi Baltijas reģionā, nodrošinot augstas kvalitātes un ilgtspējīgus pārstrādes pakalpojumus. Pasaule, kādā mēs šobrīd dzīvojam, patērē vairāk resursu, nekā planēta spēj saražot, tāpēc vairākkārtēja jau esošo resursu izmantošana ilgtspējīgā veidā ir ārkārtīgi svarīga," norāda Plunksnis.

“Eco Baltia grupa”, kuras mātes kompānija ir AS “Eco Baltia”, ir lielākā vides apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei.

“Eco Baltia grupas” uzņēmumi gadā pārstrādā aptuveni 50 500 polimēru iepakojumu, ražojot augstvērtīgas otrreizējās izejvielas, ko tālāk var izmantot jaunu produktu ražošanā. 2019. gadā sākta arī lietoto riepu pārstrāde. Ik gadu uzņēmums investē vairāk nekā 4 miljonus EUR pārstrādes tehnoloģijās un vairāk nekā 500 000 EUR atkritumu savākšanas infrastruktūras pilnveidošanā.

Grupā ietilpstošie plastmasas pārstrādes uzņēmumi ir nozares līderi Baltijā un sasniedz 2% no kopējā Eiropas nozares tirgus. Grupā ietilpst vides apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumi „Latvijas Zaļais punkts”, „Eco Baltia vide”, „Eko Kurzeme”, „Jumis”, „PET Baltija”, „Nordic Plast” un „Eco Teh Baltia”.

„INVL Baltic Sea Growth Fund” ar kopējo portfeli 165 miljoni eiro ir lielākais privātā kapitāla investīciju fonds Baltijā, un tā pamata investors ir Eiropas Investīciju fonds („EIF”).

EIF ir apņēmies nodrošināt 30 miljonu eiro finansējumu, izmantojot atbalstu no Eiropas Stratēģisko investīciju fonda, kas ir Investīciju plāna Eiropai (jeb t.s. Junkera plāna) būtisks elements. Finansējums tiks piešķirts arī no Baltijas Inovāciju fonda iniciatīvas, kas izstrādāta sadarbībā ar Lietuvas, Latvijas un Igaunijas valdībām. Tās mērķis ir palielināt kapitālieguldījumus mazajos un vidējos Baltijas uzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu.

Fonda mērķis ir izveidot daudzpusīgu ieguldījumu portfeli, vienā uzņēmumā ieguldot 10-30 miljonus eiro, lai iegādātos kontrolpaketi vai būtisku mazākuma līdzdalību dažādos uzņēmumos, kam piemīt liels izaugsmes potenciāls un kuri spēs pienācīgi konkurēt starptautiskā līmenī.

Fonds darbojas galvenokārt Baltijas valstīs un tām tuvākajos Polijas reģionos, Skandināvijā un Centrāleiropā. Līdz šim Fonds ir ieguldījis divos uzņēmumos, kuri pārstāv veselības aprūpes sektoru un būvniecības nozari.

Fondu pārvalda viens no Lietuvas vadošajiem aktīvu pārvaldības uzņēmumiem – „Invalda INVL” no „INVL Asset Management” grupas. Grupas uzņēmumi pārvalda pensiju un kopieguldījumu fondus, alternatīvos ieguldījumus, individuālos portfeļus, privāto kapitālu un citus finanšu instrumentus. Grupai ir vairāk nekā 200 000 klientu Lietuvā un Latvijā. Starptautiskie investori ir uzticējuši grupai pārvaldīt aktīvus, kuru kopējais apjoms 2019. gada beigās pārsniedza 1 miljardu eiro. „Invalda INVL” ir sekmīgi darbojusies kopš tās dibināšanas 1991. gadā un tagad lepojas ar 28 gadu pieredzi privātā kapitāla pārvaldībā Baltijas valstīs, kā arī Centrāleiropā un Austrumu Eiropā, vienlaikus attīstot uzņēmumus, kas ir izveidojušies par pārliecinošiem tirgus līderiem.

Citi šobrīd lasa

Šī "jaunā meitene" pārsteidz visus, atklājot savu patieso vecumu
"Tā noformējums ir problemātisks" - pēc protestiem pret rasismu aicina mainīt Zviedrijas karogu 20
“Ja kādam jāmirst, tad tam jābūt man,” tā, glābjot māsu, nodomājis sešus gadus vecais Bridžers 1
Pievienot komentāru

Мать Бритни Спирс судится за право распоряжаться ее 200-миллионным состоянием

Внучка Пугачевой похвасталась своей роскошной жизнью в Америке