Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
d

Pasaulē strauji populāra kļūst jau 2018. gadā radīta “iPhone” funkcija

Auto un tehnoloģijas
25. jūnijā 06:09 2020. gada 25. jūnijā 06:09
  Jauns.lv
Pasaulē populāra kļūst “iPhone” funkcija, ar kuras palīdzību ātri var ierakstīt nonākšanu saskarsmē ar policiju. Tā ieinteresējusi cilvēkus pēc tam, kad ASV pāršalca protesti pret policijas visatļautību un vardarbību aizturēšanas laikā.

Tas, kā aizturēšanas laikā nomira Džordžs Floids, dažādu apstākļu sakritības rezultātā tika ierakstīts video, nepārprotami atainojot to, kā parasta situācija beidzās ar traģēdiju. Šis gadījums stiprinājis cilvēku pārliecību, ka video pierādījumam ir nozīme pat ikdienišķās situācijās, piemēram, kad automašīnu aptur ceļu policijas patruļa.

Lietotnē “Shortcuts” pieejama funkcija, kas telefona lietotājam pasakot “Siri, I’m getting pulled over”, aktivizē noteiktu notikumu ķēdi – telefona ekrāns kļūst tumšāks, tiek apturēta mūzikas atskaņošana un ar priekšējās kameru tiek uzsākta video ieraksta veikšana. Ar šīs funkcijas palīdzību ir iespējams arī nosūtīt norādītai kontaktpersonai savu atrašanās vietu un uzņemtā video kopiju.

Šo funkciju 2018. gadā izstrādāja Roberts Petersens, kurš kopš tā laika veica uzlabojumus, taču par viņa darbu līdz pat Džordža Floida protestiem zināja maz.

Jānorāda, ka šī funkcija nav vis neatkarīga lietotne, kuru var lejupielādēt savā telefonā, bet gan iOS saīsne, kuras atbalstam vajadzīgs vismaz iOS 12. Tas nozīmē, ka tad, ja gribat, lai funkcija strādā, sākumā vajadzēs veikt operētājsistēmas atjaunošanu, ja tas vēl nav izdarīts. Tāpat, lai funkcija darbotos, būs jānorāda dažādas atļaujas, piemēram, piekļūt kamerai.

Petersens vēl 2018. gadā izdevumam “Business Insider” stāstīja, ka šī funkcija būtībā ir līdzīga kamerām, kuras lieto policisti. “Man šķita, ka tad, ja tiekat apturēts, nenāks par ļaunu ierakstīt incidentu,” viņš toreiz skaidroja.

Šobrīd gan “Android” šādas programmas nav, taču ir iespējams lejupielādēt dažādas lietotnes, ar kuru palīdzību var diskrēti ierakstīt video, nonākot saskarsmē ar policiju.

Citi šobrīd lasa

Medicīniska mistērija: nav saprotams, kā jūrā ar Covid-19 inficējušies jūrnieki 6
Megana Mārkla izvēlas Lietuvā darinātu lina kleitu 2
FOTO: ar Jakovļeva asarām, izcilnieku sveikšanu un solījumu skatītājiem Nacionālais teātris sāk jauno sezonu 7
Pievienot komentāru

Герцогиня Кэтрин с новым цветом волос приняла участие в телешоу

Муцениеце впервые прокомментировала отдых детей с Прилучным и его новой возлюбленной