Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Eiro banknotes un monētas. (Foto: LETA)

Noskaidroti 2019.gada lielākie nodokļu maksātāji

Bizness un ekonomika
8. aprīlī 09:55 2020. gada 8. aprīlī 09:55 | Papildināts, 8. aprīlī 10:57
  Jauns.lv / LETA
Latvijā lielākie nodokļu maksātāji pagājušajā gadā, tāpat kā iepriekšējos gados, bija degvielas tirgotāji, tostarp līderis bija SIA "Orlen Latvija", kas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētajos nodokļos valsts kopbudžetā 2019.gadā iemaksājis 196,78 miljonus eiro, liecina SIA "Lursoft" apkopotā informācija.

Otrajā vietā ar 185,6 miljonu eiro nodokļu maksājumiem ierindojies SIA "Circle K Latvia", kas 2017. un 2018.gadā bija lielākais nodokļu maksātājs valstī, savukārt trešajā vietā - SIA "Neste Latvija" ar 161,11 miljonu eiro nodokļu maksājumiem.

"Lursoft" norāda, ka 2019.gadā kopumā bija seši nodokļu maksātāji, kuru maksājumi valsts kopbudžetā pārsniedza 100 miljonus eiro.

Ceturtajā vietā ierindojies tabakas izstrādājumu vairumtirgotājs SIA "Philip Morris Latvia" ar nodokļos nomaksātiem 122,35 miljoniem eiro, piektajā vietā - tabakas importētājs SIA "Baltic Sales Network" ar 107,28 miljoniem eiro, bet sestajā vietā - degvielas vairumtirgotājs SIA "Pirmas" ar 104,03 miljoniem eiro. 

Septītajā vietā pēc pērn nomaksāto nodokļu apmēra ierindojusies VAS "Latvijas valsts meži" ar 86,16 miljoniem eiro, astotajā vietā - VAS "Latvijas dzelzceļš" ar 73,98 miljoniem eiro, devītajā vietā - AS "Latvijas balzams" ar 73,06 miljoniem eiro, bet desmitajā vietā - AS "Sadales tīkls" ar 65,3 miljoniem eiro. 

Lielākie iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji

Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksātājs pagājušajā gadā Latvijā bija programmatūru attīstītājs SIA "Mikrotīkls", kas pazīstams ar zīmolu "MikroTik", nomaksājot IIN 25,14 miljonu eiro apmērā, liecina SIA "Lursoft" veiktie aprēķini. 

Otrajā vietā ierindojies VAS "Latvijas dzelzceļš" ar nomaksāto IIN 14,94 miljonu eiro apmērā, bet trešajā vietā - "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca" ar 10,74 miljoniem eiro. 

Savukārt ceturtajā vietā ierindojusies informācijas tehnoloģiju uzņēmuma "Accenture" Latvijas filiāle ar IIN nomaksu 9,27 miljonu eiro apmērā, piektajā vietā - SIA "Rīgas satiksme" ar 9,18 miljoniem eiro, bet sestajā vietā - mazumtirdzniecības tīkls SIA "Maxima Latvija" ar 9,1 miljonu eiro. 

Septītajā vietā ierindojies informāciju tehnoloģiju un spēļu prezentētāju ārpakalpojumu uzņēmums SIA "Evolution Latvia" ar IIN nomaksu 8,95 miljonu eiro apmērā, astotajā vietā - "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" ar 8,21 miljonu eiro, devītajā vietā - mazumtirdzniecības tīkls SIA "Rimi Latvia" ar 7,31 miljonu eiro, bet desmitajā vietā - AS "Sadales tīkls" ar 7,06 miljoniem eiro. 

Pagājušajā gadā VID administrētajos nodokļos uzņēmumi samaksājuši 7,58 miljardus eiro, kas ir par 5,7% vairāk nekā gadu iepriekš. No šīs summas 2,58 miljardus eiro veido valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, bet 1,43 miljardus eiro - iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

"Lursoft" aprēķinā par 2019.gadā veiktajiem nodokļu maksājumiem iekļauti 163 359 komersanti.

Citi šobrīd lasa

Popdīva Šēra par slimību, kuras dēļ pieņēmusi sāpīgāko lēmumu karjerā: “Tā izsūc dzīvību”
Neapzinoties, ka saimnieks miris, uzticīgs suns trīs mēnešus viņu gaida slimnīcas vestibilā 1
"Domāju, ka nu būs jākaujas!" Sieviete Aucē domā, ka huligāni brauc ar viņas mašīnu 2
Pievienot komentāru

Инсайдер рассказал, кому Елизавета II хочет завещать все свои украшения

Выяснилась истинная причина полного разрыва отношений между герцогинями Меган и Кэтрин