Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Eksporta un inovācijas balva (Foto: LETA)

Noskaidroti šī gada veiksmīgākie Latvijas eksporta uzņēmumi 2

Bizness un ekonomika
2019. gada 5. decembrī 21:57 2019. gada 5. decembrī 21:57
  Jauns.lv / LETA
Par konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2019" jauno eksporta čempionu kļuvis valodu tehnoloģiju uzņēmums "Tilde", informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāve Inese Maziņa-Ivanāne.

Ceturtdien Melngalvju namā tika noskaidroti konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2019" laureāti - uzņēmumi, kas ir parādījuši labākos sasniegumus eksportā, inovējuši, radījuši kvalitatīvus produktus pašmāju tirgum vai izstrādājuši lieliskus rūpnieciskā dizaina paraugus. Ceremonijā laureātus sveikt bija ieradusies bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, pēc kuras iniciatīvas konkurss pirms 15 gadiem tika izveidots. 

Kā informēja Maziņa-Ivanāne, kategorijā "Eksportspējīgākais komersants" lielo un vidējo komercsabiedrību grupā pirmo vietu ieguva kokvilnas higiēnas produktu ražotājs "iCotton", otrajā vietā ierindojās uzņēmums "Kreiss", kas nodrošina kravu pārvadājumus pa autoceļiem, bet trešo vietu ieguva olu un olu produktu ražotājs "Balticovo". 

Savukārt atzinība tika piešķirta dārzeņu pārstrādātājam "Dimdiņi", metālapstrādes uzņēmumam "EMJ Metāls", sukāžu un sīrupu ražotājam "Rāmkalni Nordeco", kā arī uzņēmumam "Staļi", kas nodarbojas ar logu un durvju ražošanu.

Viņa atklāja, ka autoķīmijas ražotājs "CrossChem" ieguva pirmo vietu kategorijas "Eksportspējīgākais komersants" mazo komercsabiedrību grupā. Uzņēmumam sekoja bērnu mēbeļu ražotājs "Snores" ar otro vietu un GPS vadības sistēmu izstrādātājs "Mapon", kas ieņēma trešo vietu. 

Atzinību šajā grupā ieguva "AB Galdnieks", kas veic mēbeļu izgatavošanu un uzstādīšanu, sporta aizsargekipējuma ražotājs "Blind Save", galda spēļu izstrādātājs "Brain Games Publishing", "Gamechanger Audio", kas ražo mūzikas instrumentu skaņas efektu iekārtas, bērnu pārtikas ražotājs "Lat Eko Food", lielgabarīta platsmasas izstrādājumu izgatavotājs "Rotons" un saldējuma ražotājs "Rūjienas Saldējums", sacīja Maziņa-Ivanāne.

Tāpat konkursa kategorijā "Importa aizstājējprodukts" pirmās vietas balvu saņēma "Kinetics Nail Systems" ar dienas gaismā cietējošu nagu laku "SolarGel", otrajā vietā ierindojās "Rubrig", kas konkursā bija pieteicis gumijas flīzes sporta un rotaļu laukumiem, bet trešajā vietā - "Silvanols" ar uztura bagātinātājiem imunitātei "GoImmune".

Atzinību žūrija piešķīra "Latvijas Amerikas acu centra" pakalpojumam "Mana redze = mana dzīves kvalitāte", "Skrīveru Saldumi" ražotajām marcipāna konfektēm, kā arī "WeAreDots" inteliģentajai transporta sistēmai "Fits".

Pēc Maziņas-Ivanānes teiktā, konkursā labi veicās arī uzņēmumam "SAF Tehnika", kura iekštelpu gaisa kvalitātes uzraudzības risinājumam "Aranet4" tika piešķirta pirmā vieta kategorijā "Inovatīvākais produkts". Otrajā vietā ierindojās "Valpro" ar alumīnija sakausējuma spiedtrauku čaulu amonjaka uzglabāšanas un piegādes sistēmai "ASDSTM", savukārt trešajā - "Zekants", kas konkursā bija pieteicis bez taukvielām grauzdētas pupas "Pupuchi".

Vienlaikus autoķīmijas ražotājs "CrossChem" papildus uzvarai kategorijā "Eksportspējīgākais komersants" mazo komercsabiedrību ieguva arī pirmo vietu kategorijā "Rūpnieciskais dizains". Uzņēmumam sekoja santehnikas ražotājs "PAA" ar otro vietu un "Mezroze&Co", kuras digitāli apdrukātais mājas tekstils atnesa uzņēmumam trešo vietu.

Atzinību šajā kategorijā izpelnījās "Vaidava Ceramics" ar trauku kolekciju "Eclipse".

Konkursa pirmās un otrās vietas ieguvēji saņēma iespēju piedalīties apmaksātos darījumu braucienos, savukārt trešo vietu ieguvēji - apmaksātu reklāmas laukumu kādā no LIAA informatīvajiem materiāliem. Turklāt visi pirmo trīs vietu ieguvēji varēs izmantot konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2019" laureāta zīmi uz savu produktu iepakojumiem un informatīvajos materiālos. 

Konkursu "Eksporta un inovācijas balva" piecpadsmito gadu rīko LIAA sadarbībā ar Ekonomikas ministriju. Konkursā tiek godināti uzņēmēji, kam labi veicies eksportā, kā arī tie, kuri pašmāju tirgū piedāvājuši ko jaunu, inovatīvu un īpaši rūpnieciski dizainētu.

Citi šobrīd lasa

Sazvērestības teorijas, kas biedēja spāņu gripas pandēmijas laikā, kad cilvēki mira miljoniem 4
Murgiem un šarlatānu biznesam Covid-19 rada jaunas iespējas 6
Uzņēmumā Jelgavā konstatē Covid-19 "perēkli" 17
Skatīt visus komentārus

16-летняя дочь Крутого в микрошортах устроила танцевальный беспредел на карантине

После истории с Лещенко Лера Кудрявцева сдала тест на коронавирус