foto: LETA
"Swedbank" peļņa Latvijā deviņos mēnešos - 83 miljoni eiro
"Swedbank" Centrālā ēka Balasta dambī.
2019. gada 23. oktobris, 08:57

"Swedbank" peļņa Latvijā deviņos mēnešos - 83 miljoni eiro

Jauns.lv / LETA

"Swedbank" peļņa Latvijā šogad deviņos mēnešos bija 83 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja bankas mediju attiecību vadītājs Jānis Krops.

Vienlaikus bankas mājaslapā publiskotais finanšu pārskats liecina, ka 2019.gada deviņos mēnešos "Swedbank" grupas peļņa Latvijā bija 79,569 miljoni eiro, kas ir par 3,6% mazāk nekā 2018.gada deviņos mēnešos, bet pašas "Swedbank" peļņa samazinājusies par 2,1% un bija 83,31 miljons eiro.

Krops atzīmēja, ka "Swedbank" peļņu sekmēja lielāka bankas klientu ekonomiskā aktivitāte, kas atsaucās arī lielākos bankas ieņēmumos.

"Swedbank" grupas Latvijā aktīvi 2019.gada septembra beigās bija 5,687 miljardi eiro, kas ir par 2,5% jeb 147,745 miljoniem eiro mazāk nekā 2018.gada beigās, kad grupas aktīvi bija 5,835 miljardi eiro, liecina publiskotais finanšu pārskats.

Bankā informēja, ka "Swedbank" tīrie procentu ienākumi salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu ir auguši par 5%, galvenokārt kredītportfeļa izaugsmes dēļ. Kredītportfelis ir palielinājies par 6%, kur izaugsmi nodrošināja pieaugums gan uzņēmumu, gan mājsaimniecību kredītportfelī.

Savukārt tīrie komisiju ienākumi 2019.gada deviņos mēnešos sarukuši par 1%. Zemākus ienākumus no ieguldījumu pārvaldīšanas kompensēja lielāki ieņēmumi no maksājumu karšu un maksājumu apkalpošanas. Tikmēr citi ienākumi ir palielinājušies par 10%, galvenokārt augot ienākumiem apdrošināšanas jomā.

Tāpat pieauguši kopējie izdevumi. Augstākas personāla izmaksas un ieguldījumi digitālajos risinājumos ir veicinājuši izmaksu kāpumu par 4%.

Kredītuzkrājumi sasniedza miljonu eiro, salīdzinot ar uzkrājumu atbrīvošanu miljona eiro apmērā attiecīgajā periodā pērn.

Vienlaikus "Swedbank" piesaistīto noguldījumu apmērs audzis par 1%.

Šogad deviņos mēnešos "Swedbank" par savu banku izvēlējušies teju 30 000 jaunu klientu, tostarp 19 000 ir jaunieši vecumā līdz 26 gadiem.

"Trešais ceturksnis aizvadīts inovāciju zīmē, klientiem aktīvi sākot izmantot mūsu piedāvātos jauninājumus - jauno mobilo lietotni un norēķinus ar dažādām viedierīcēm. Nodrošinot iespēju "Swedbank" internetbankā aplūkot sava "SEB bankas" konta atlikumu, esam piedzīvojuši jaunas ēras sākumu banku nozarē. Jau pārskatāmā nākotnē "Swedbank" klienti varēs pievienot jebkurā citā Eiropas bankā atvērtu kontu, aplūkot tā atlikumu un darījumu vēsturi, kā arī veikt maksājumus, nepametot "Swedbank" mobilo lietotni vai internetbanku. Simbolisks datums bija arī 9.septembris, līdz kuram mūsu klienti izvēlējās modernākas un drošākas alternatīvas ierastajām kodu kartēm," sacīja Latvijas "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Reinis Rubenis.

2018.gada deviņos mēnešos "Swedbank" grupa Latvija strādāja ar peļņu 82,587 miljonu eiro apmērā, bet pašas "Swedbank" peļņa bija 85,062 miljoni eiro.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.