Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Zāļu ražošana AS "Olainfarm". (Foto: LETA)

"Olainfarm" apgrozījums astoņos mēnešos palielinājies par 9% 2

Bizness un ekonomika
2019. gada 16. septembrī 18:37 2019. gada 16. septembrī 18:37
  Jauns.lv / LETA
Medikamentu ražotājs AS "Olainfarm" augustā strādāja ar 10,5 miljonu eiro provizorisko apgrozījumu, kas ir par 14% vairāk nekā pērn šajā mēnesī, savukārt astoņos mēnešos "Olainfarm" konsolidētais apgrozījums bija 86,4 miljoni eiro, kas ir par 9% vairāk nekā pērn, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga". 

Paziņojumā teikts, ka straujš kāpums Krievijā kompensē kritumu Baltkrievijā un Ukrainā. "Olainfarm" grupas produkcija astoņu mēnešu laikā tika pārdota 54 pasaules valstīs.

Kā liecina konsolidētie augusta realizācijas dati, septiņos no galvenajiem tirgiem bija vērojams pieaugums. Tā Krievijā apgrozījums pieauga par 52%, bet Latvijā par 10%. Straujš apgrozījuma kāpums bija Uzbekistānā (par 484%) un Itālijā (par 269%). Vēl no desmit lielākajiem tirgiem apgrozījums pieauga Kazahstānā un Tadžikistānā par attiecīgi 10% un 15%. 

Savukārt Baltkrievijā ieņēmumi samazinājās par 31% un Ukrainā par 43%, bet Nīderlandē par 66%.

2019.gada astoņos mēnešos "Olainfarm" grupas lielāko noieta tirgu kopējais īpatsvars saglabājās 78% no apgrozījuma - Latvija (īpatsvars 29%), Krievija (28%), Baltkrievija (12%) un Ukraina (8%). Uzņēmuma lielāko tirdzniecības partneru vidū ir arī Uzbekistāna, Kazahstāna, Nīderlande, Vācija, Tadžikistāna un Itālija. 

Straujākais pārdošanas pieaugums astoņu mēnešu laikā sasniegts Nīderlandē, kur realizēts par 185% vairāk nekā pērn šajā laikā, un Uzbekistānā, kur pārdošana augusi par 42% attiecībā pret pērnā gada astoņiem mēnešiem. Par 12% realizācija palielinājās Latvijā, par 8% Krievijā, par 5% Baltkrievijā, bet Tadžikistānā par 27%. No lielākajiem noieta tirgiem realizācijas samazinājums atzīmēts Ukrainā (par 7%) un Kazahstānā (par 1%).

"Augusta pārdošanas rezultāti turpina uzrādīt pozitīvu pieaugumu lielākajā daļā noieta tirgu. Arī augustā līdzīgi kā jūlijā vērojams straujš pārdošanas kāpums Latvijā un Krievijā, kā arī citos mērķa tirgos. Kā zināms, mēneša pārdošanas rezultātiem vērojamas īstermiņa svārstības atsevišķos tirgos, kas saistīts ar sadarbības partneru jau iepriekš iepirktajiem apjomiem un to plānoto realizāciju," norāda "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis.

Pēc nekonsolidētajiem provizoriskajiem datiem "Olainfarm" augustā realizējusi produkciju par astoņiem miljoniem eiro, kas ir par 17% vairāk nekā pērn šajā periodā. Preču pārdošanas apmēri palielinājās Krievijā (par 82%), Latvijā (par 3%), Uzbekistānā (par 484%), Itālijā (par 269%) un Tadžikistānā (par 36%). Savukārt apgrozījums samazinājās Baltkrievijā par 46%, Ukrainā par 43%, Kazahstānā par 6% un Nīderlandē par 66%. Augustā starp lielākajiem pārdošanas tirgiem bija arī Vācija.

Nekonsolidētie astoņu mēnešu rezultāti liecina, ka "Olainfarm" realizējusi produkciju par vairāk nekā 65,4 miljoniem eiro, kas ir par 8% vairāk nekā pērn šajā pašā laikā. Atskaites periodā ar plus zīmi strādājuši astoņi no desmit lielākajiem "Olainfarm" noieta tirgiem - Krievija (par 14%), Latvija (par 2%), Baltkrievija (par 2%), Uzbekistāna (par 42%), Nīderlande (par 185%), Vācija (par 13%), Tadžikistāna (par 24%) un Itālija (par 61%). Apgrozījums samazinājās Ukrainā par 6% un Kazahstāna par 20%. 

"Olainfarm" piederošajā aptieku tīklā SIA "Latvijas aptieka" 2019.gada augustā darbojās 68 aptiekas un to apgrozījums sasniedza divus miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk kā iepriekšējā gada augustā. 

SIA "Silvanols" apgrozījums šī gada augustā bija 0,4 miljoni eiro, kas ir par 5% mazāk nekā 2018.gada augustā. 

Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāju SIA "Tonus Elast" un "Elast Medikl" realizācija 2019.gada augustā veidoja 0,7 miljonus eiro, kas ir par 18% mazāk nekā pērnā gada augustā. 

Savukārt veselības centru "Diamed" un "Olainmed" apgrozījums bija 0,25 miljoni eiro. 

Baltkrievijas meitasuzņēmums "NPK Biotest" augustā realizējis produkciju par 0,25 miljoniem eiro, kas ir par 10% vairāk nekā pērn augustā.

2019.gada astoņos mēnešos "Olainfarm" piederošā aptieku tīkla "Latvijas aptieka" realizācija sasniedza 17 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk nekā pērn. 

"Silvanols" apgrozījums astoņos mēnešos periodā veidoja 3,6 miljonud eiro, un tas ir par 3% mazāk par pagājušā gada līmeni. 

"Tonus Elast" un "Elast Medikl" realizācija astoņos mēnešos veidoja 6,3 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 1%. 

Veselības centru "Diamed" un "Olainmed" apgrozījums astoņos mēnešos sasniedza 2,1 miljonu eiro, savukārt Baltkrievijas uzņēmuma "NPK Biotest" apgrozījums pirmajos astoņos mēnešos bija divi miljoni eiro, tādejādi uzlabojot pagājušā gada attiecīgā perioda rezultātu par 32%. 

Saskaņā ar "Olainfarm" budžetu, uzņēmuma nekonsolidētais apgrozījums 2019.gadā tiek plānots 99 miljonu eiro apmērā, savukārt konsolidētais apgrozījums - 133 miljoni eiro. 

Saskaņā ar provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem 2019.gada astoņos mēnešos ir sasniegti 66% no 2019.gadā plānotā nekonsolidētā apgrozījuma un 65% no gadā plānotā konsolidētā apgrozījuma.

Jau ziņots, "Olainfarm" grupas apgrozījums šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, pieauga par 7% un bija 66,392 miljoni eiro.

Tikmēr "Olainfarm" grupas pelņa pieauga vairāk nekā divas reizes, sasniedzot 12,461 miljonus eiro. Grupas peļņas pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) rādītājs šī gada pirmajos sešos mēnešos bija 16,928 miljoni eiro, kas ir pieaugums vairāk nekā divas reizes.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir SIA "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Citi šobrīd lasa

Nevajadzētu nomirt, pirms neesi atdevis parādus. Saruna ar Viesturu Rudzīti - par pāreju starp dzīvību un nāvi
Uzticīgi kalpots kronim. Šodien pēdējā gaitā izvada princi Filipu 13
Karaliene Elizabete II un citi tuvākie Vindzoras pilī atvadās no prinča Filipa
Skatīt visus komentārus

Больно смотреть: Елизавету II не узнать на похоронах своего мужа

Принц Уильям и принц Гарри воссоединились на похоронах принца Филиппа. Как прошла встреча братьев?