Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Izsludināts konkurss uz "Latvenergo" padomes locekļu amatiem
LETA

Izsludināts konkurss uz "Latvenergo" padomes locekļu amatiem 3

Bizness un ekonomika
2019. gada 9. augustā 15:27 2019. gada 9. augustā 15:27
  Jauns.lv / LETA
Ekonomikas ministrija kā AS "Latvenergo" valsts kapitāldaļu turētāja izsludinājusi konkursu uz kompānijas piecu padomes locekļu amatiem, tostarp vismaz trim neatkarīgajiem, pavēstīja ministrijā.

Kandidāti aicināti iesniegt pieteikums līdz šā gada 30.augustam.

"Lai jaunā padome nodrošinātu koncerna ilgtermiņa attīstību, stratēģisko vadību, finanšu un risku uzraudzību, kā arī veicinātu koncerna vērtības ilgtermiņa pieaugumu un darbības efektivitāti, "Latvenergo" padomes sastāvam jābūt sabalansētam, kur padomes locekļiem kopā ir nepieciešamās kompetences, iemaņas un pieredze uzņēmumu stratēģiju izstrādē un īstenošanā, finanšu vadībā un uzraudzībā, risku pārvaldībā, iekšējā audita jautājumos, korporatīvajā pārvaldībā, izpratne par "Latvenergo" koncerna darbības jomām, tostarp zināšanas enerģētikas jomā, svešvalodu zināšanas, laba reputācija un nepieciešamā pieredze vadošajos amatos," sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Viņš arī atzīmēja, ka "Latvenergo" koncerns ir viens no lielākajiem energoapgādes pakalpojumu sniedzējiem Baltijā, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu.

"Latvenergo" padomes locekļu kandidātu atlasei un novērtēšanai ir piesaistīta personāla atlases kompānija SIA "Human Source".

Kandidātu atlases procesa nodrošināšanai un kandidātu novērtēšanai Ekonomikas ministrija ir izveidojusi nominācijas komisiju, kurā iekļauti valsts kapitāldaļu turētāja izvirzītie pārstāvji, valsts kapitāldaļu pārvaldības koordinācijas institūcijas, proti, Pārresoru koordinācijas centra izvirzītais pārstāvis, neatkarīgi eksperti, kā arī neatkarīgs novērotājs ar padomdevēja tiesībām, lai nodrošinātu atbilstības novērtēšanas procesa caurskatāmību.

Nominācijas komisijas vadītājs ir Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, nominācijas komisijas vadītāja vietnieks - Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvis Normunds Bergs, savukārt komisijas locekļi ir Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dzintars Kauliņš, Pārresoru koordinācijas centra pārstāve Sarmīte Ozola un SIA "Latvijas mobilais telefons" padomes priekšsēdētāja vietnieks Anrī Leimanis. Nominācijas komisijas novērotāji ar padomdevēja tiesībām ir Latvijas arodbiedrības "Enerģija" pārstāvis Aivars Āboliņš un biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" pārstāvis Jānis Veide.

Kandidātu atlase notiks vairākās kārtās. Kandidāti, kas tiks virzīti otrajai vērtēšanas kārtai, tiks aicināti piecu darba dienu laikā iesniegt redzējumu prezentācijas formā par "Latvenergo" galvenajiem nākotnes izaicinājumiem, sniedzot ieskatu kompānijas svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai.

Atbilstoši "Larvenergo" statūtiem kompānijas padomē ir pieci padomes locekļi.

"Latvenergo" kapitāla daļu turētāja pārstāvis ir Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs.

Jau ziņots, ka šogad 19.jūnijā tika atlaista "Latvenergo" padome un tās vietā tika iecelta pagaidu padome, bet no atsevišķiem koalīcijas politiķiem izskanēja kritika saistībā ar pagaidu padomes locekļu iecelšanas veidu un atbilstību amatam, tādējādi, norādot uz politisko spiedienu, 1.jūlijā pagaidu padome atkāpās.

Atlaistajā padomē kopš 2016.gada darbojās bijušais ''DNB bankas'' vadītājs Latvijā Andris Ozoliņš, Latvijas nacionālās aviokompānijas ''airBaltic'' valdes loceklis, Slovākijas pilsonis Martins Sedlackis, Ekonomikas ministrijas bijušais valsts sekretāra vietnieks un lidostas ''Rīga'' bijušais valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš, Finanšu nozares asociācijas (iepriekš Latvijas Komercbanku asociācija) bijušais prezidents un AS ''Valsts nekustamie īpašumi'' padomes loceklis Mārtiņš Bičevskis, kā arī bijusī ''RB Rail'' valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa.

Savukārt pagaidu padomes sastāvā bija ekonomikas ministra padomnieks Pāvels Rebenoks, ministra biroja vadītāja Inese Kublicka, Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs, AS "Rigensis Bank" valdes loceklis Renārs Degro un Artūrs Šnoriņš.

"Latvenergo" koncerna mātesuzņēmuma auditētais apgrozījums pagājušā gadā bija 435,199 miljoni eiro, kas ir par 12,7% mazāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 41% un bija 212,733 miljoni eiro. Savukārt "Latvenergo" koncerns pērn strādāja ar 878,008 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2017.gadā, bet koncerna peļņa saruka 4,2 reizes un bija 75,955 miljoni eiro.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. "Latvenergo" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Citi šobrīd lasa

Drāma Igaunijā: autobusa pasažiere izglābj 30 cilvēku dzīvības 3
"Kur galvā rodas vārdi?" - Navaļnijs pastāsta par atveseļošanās procesu 4
Anglijā pašnāvību izdara televīzijas šova dalībniece un 13 bērnu māte 2
Skatīt visus komentārus

Амбициозная герцогиня: эксперт объяснила почему Кэтрин не смогла быть просто «королевской женой»

Как семья Михаила Ефремова учится жить без заработков актера