Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
(Foto: imago/Xinhua)

Jeep atgriežas pikapu tirgū ar jaunu auto modeli Gladiator 4

Auto un tehnoloģijas
2019. gada 16. jūlijā 16:05 2019. gada 16. jūlijā 16:05
  Jauns.lv
Automašīnu ražotājs Jeep izveidojisjaunu auto modeli Gladiator, tādējādi atgriežoties pikapu tirgū pēc 27 gadu ilgas pauzes. Jaunā automašīna ir pilnīgi no jauna radīts modelis, kas aprīkots ar galvenajām ražotāja auto iezīmēm un funkcijām.

Visi Gladiator modeļiem, kas būs pieejami Eiropā, būs aprīkoti ar 3 litru EcoDiesel dzinēju ar aptuveni 260 zirgspēku jaudu un 600 Nm griezes momentu. Tāpat, kā ierasts, dzinējs aprīkots arī ar standarta degvielas taupības Engine Stop-Start (ESS) tehnoloģiju.Auto aprīkots ar astoņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu, nodrošinot efektīvu jaudu gan braucot ar tukšu vai pilnu automašīnu, gan velkot piekabi. Jaunā Gladiator kravnesība ir 725 kg un vilktspēja līdz pat 2 722 kg.

(Foto: ZUMAPRESS.com)

Jebkurš Jeep modelis ir neatkārtojams ar tā bezceļu izbraukšanas jaudu, un arī Gladiator šajā ziņā nav izņēmums. Automašīnai ir elektroniska griezes momenta sadales sistēma, kas ļauj vienmērīgi sadalīt jaudu, nodrošinot optimālu saķeri, savukārt dzinējam un vairākiem piekares sistēmas elementiem tiek nodrošināta papildu aizsardzība. Izvēloties Sport vai Overland versiju, pikaps tiek aprīkots arī ar Command-Trac pilnpiedziņas sistēmu ar pazeminātā pārnesuma attiecību 2,72:1 un izturīgajām Dana 44 priekšējām un aizmugurējām asīm ar 3,73 aizmugurējo asu attiecību. Savukārt Rubicon versija aprīkota ar Rock-Trac pilnpiedziņas sistēmu ar Dana 44 priekšējām un aizmugurējām asīm ar “4LO” attiecību 4:1.

Automašīnas priekšrocības bezceļu apstākļiem ar to nebeidzas. Gladiator ir spējīgs uzbraukt līdz pat 43,6 grādu leņķim stāvās nogāzēs, pārvarēt 20,3 grādu slīpas uzbrauktuves un nobraukt lejā pa 26 grādu slīpām nogāzēm. Automašīnas klīrenss ir 28,2 cm un tā spēj izbraukt līdz pat 76 cm dziļu ūdenstilpi. Tāpat Gladiator Rubicon aprīkojumā ietilpst aizmugurējie bloķēšanas diferenciāļi, taču Sport un Overland komplektācijai tie jāpasūta atsevišķi. Rubicon ietilpst arī šim segmentam raksturīgā elektroniskā stabilizatora stieņa atvienošana, kas palielina riteņu kustību un bezceļu izbraukšanas spējas īpaši sarežģītu ceļu pārvarēšanai. Modeļiem, kas aprīkoti ar šo funkciju, ir arī 32 collu riepas un īpaši izturīgs tērauda aizmugures bamperis.

Veidojot Gladiator, inženieri centās apvienot Jeep leģendāro bezceļu izbraukšanas spēju ar izcilu komforta līmeni, braucot pa asfaltētiem ceļiem. Īpaši šim modelim ir izveidota daudzsaišu piekares sistēma, kā arīuzlabotas atsperes, lai braukšanas pieredze būtu pēc iespējas mazāk atkarīga no auto kravas apjoma. 

Ikdienas komfortu palīdz nodrošināt arī dažādi elektroniskie asistenti. Jeep Gladiator var tikt aprīkots ar adaptīvo kruīza kontroli ar Stop & Go funkciju, paštīrošu priekšējo kameru un aklo punktu uzraudzības sistēmu. Tāpat papildu standarta īpašībām autovadītāji iegūst arī ParkView aizmugurējā skatakameru, priekšējo un aizmugurējo parkošanās asistentu un elektronisko stabilizācijas kontroli (ESC) ar elektronisko pretapgāšanās sistēmu.

Gladiator pasažieriem pieejama ērtā ceturtās paaudzes Uconnect sistēma ar 7 collu (standarta variants) vai 8,4 collu (papildu aprīkojums) ekrāniem. Tāpat standarta aprīkojumā iekļauta navigācijas sistēma, Apple CarPlay un Android Auto savienojamības iespēja, balss kontroleziņu rakstīšanai un citas funkcijas.Savukārt mūzikas cienītājus pārsteigs Jeep jaunā pikapa skaņas sistēma – auto aprīkojumā iespējams iekļaut zemfrekvences skaļruni un arī pārvietojamu Bluetooth bezvadu skaļruni, kas novietots aiz aizmugurējiem sēdekļiemun ir brīvi pārvietojams, ļaujot izbaudīt savu iecienīto mūziku arī pludmalē vai citās vietās, kur vairs nav nepieciešams braukt ar auto.

Uzskaitītās īpašības nebūt nav visas, kas apliecina jaunā Jeep praktiskumu. Aiz Gladiator aizmugurējiem sēdekļiem un zem tiem ir izveidota papildu mantu glabāšanas vieta drošai un nemanāmai kravas uzglabāšanai. Savukārt, ja nepieciešams pārvadāt lielāku kravu, sēdekļus iespējams salocīt un salona telpu iespējams izmantot kā kravas nodalījumu. Tāpat automašīnai iespējams noņemt jumtu un durvis, tādēļ Gladiator iespējams aprīkot ar papildu slēdzamu tvertni vēl drošākai mantu uzglabāšanai.

Skatīt visus komentārus

"Опасна я": Алла Пугачева сделала селфи с красной помадой на губах

«Муж доволен моей грудью»: Лера Кудрявцева счастлива, что избавилась от силикона