Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Alus, protams, bija arī uz uzņēmēju galdiņiem balvu ceremonijā. (Foto: Ieva Makare/Publicitātes)

FOTO: vietējie alus darītāji sadala balvas labākajiem 24

Bizness
4. februārī 15:49 2018. gada 4. februārī 15:49
Jauns.lv
Sestdien, 3.februārī atjaunotajā VEF kultūras pilī, Rīgā, godinot nozares veiksminiekus un izceļot pagājušās sezonas sasniegumus, jau septīto reizi notika Latvijas alus darītavu nozīmīgākais gada pasākums “Latvijas Alus gada balva 2017”. Svinīgā ceremonijā tika pasniegtas balvas desmit nominācijās, atzinības raksti, kā arī sveiktas jaunās, 2017.gadā dibinātās alus darītavas, portālu Jauns.lv informēja pasākuma rīkotāji.

Latvijas Alus gada balva  ir ikgadējs pasākums, kurā lielie, vidējie, mazie un mikro alus darīšanas uzņēmumi izvirza labākos un godājamākos vērtēšanai kompetentai žūrijai. 

Šo gadu laikā Latvijas Alus gada balva ir kļuvusi par gada nozīmīgāko pasākumu Latvijas alus ražotājiem un apvieno vienuviet alus brūvēšanas profesionāļus un entuziastus ar mērķi gada griezumā izvērtēt nozares attīstību, jaunākās tendences un labākos sasniegumus, apzinoties, ka konkurence ir dzinējspēks, bet sadarbība - nākotnes panākumu atslēga.

“Latvijas Alus gada balva 2017” nominācijas:

1. nominācijā “Lielākais alus tirdzniecības kāpums HoReCa grupā” balvu žūrija šogad piešķīra AS “Cēsu alus”;

2. nominācijā “Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā” par uzvarētāju atzīta zīmola “Tērvetes alus” darītava AS “Tērvetes AL”, atzinības rakstus šajā grupā saņēma “Bauskas alus” un SIA “Alus nams”;

3. nominācijā “Lielākais kāpums alus eksporta tirgū” par labāko lielo uzņēmumu grupā atzīts “Cēsu alus”, bet mazo uzņēmumu grupā – SIA “Valmiermuižas alus”;

4. nominācijā “Videi draudzīgākais un sociāli atbildīgākais ražošanas uzņēmums” šogad uzvarētāji ir trīs uzņēmumi – “Aldaris”, “Bauskas alus” un “Cēsu alus”;

5. nominācijā “Gada alus reklāmas tēls” gada balvu saņēma “Aldaris” – par pasākuma kopumu saistībā ar zīmolu “Mežpils alus”, kā arī “Valmiermuižas alus” - par aktīvu darbību reģionos un sabiedrības izglītošanu alus nozarē;

6. nominācijā “Gada jaunums, spilgtākais notikums nozarē” atzīti divi produkti – “Bauskas alus” tradicionālās vērtības etiķete “Bauskas alus” un “Valmiermuižas alus” zīmols “Namejs”. Šajā nominācijā piešķirta atzinība arī SIA “Madonas alus”- par zaļo ideju saistībā ar bišu alus zīmolu “Beeer”;

7. nominācijā “Labākais alus iepakojums” balvu saņēma “Valmiermuižas alus”. Uzņēmums atzinību izpelnījās par grafikas dizaina risinājumiem alus zīmolam “Namejs, kurš veltīts spēlfilmai „Nameja Gredzens” un svētkiem un dabas ritējumam par godu radīto produktu etiķeti  - Saule & Mēness  etiķešu komplektiem;

8. atbalstītāja LATRAPS speciālbalvu uzņēmumam par 2017.gadā sasniegtajiem rezultātiem saņēma alus darītava Pumpurs. Nominantu starp nozares jaunpienācējiem, mikrouzņēmumiem izvēlējās un speciālbalvu pasniedza Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā savienība LATRAPS  Iesalnīca, dāvinot uzņēmumam vienu tonnu iesala graudu.

9. Konkursa uzvarētāji tautas balsojumā nominācijai “Mīlētākā Latvijas alus darītava” bija divi. Nano alus darītavu grupā – “IndieJānis”, ko Suntažu pagastā brūvē mājražotājs Jānis Rudzītis, bet mazo alus darītavu grupā -SIA “Bauskas alus”. 

Interneta balsojumā, kas notika no 10. līdz 25 janvārim, interesenti varēja vērtēt kopumā 44 alus darītavas. Balsojumā kopumā saņemtas 8392 balsis, turklāt nebija tādas alus darītavas, kas nebūtu saņēmusi nevienu balsi. Līdzās abiem uzvarētājiem nākamo lielāko balsu skaitu saņēma alus darītavas “Aldaris”, “Tērvetes alus” un “Brenguļu” zīmola darītava SIA “Abula”.

10. Latvijas Alus gada balvas ceremonijā ikgadus tiek pasniegta tradicionālā balva par mūža ieguldījumu Latvijas alus darīšanas  jomā, tādejādi izrādot cieņu nozares ilggadīgiem un augsti profesionāliem pārstāvjiem. Balvu “Par mūža ieguldījumu alus nozarē” šogad saņēma Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesore Daina Kārkliņa.

LAGB 2017 vērtēšanas komisija lēma, ka šogad  īpaši izceļama ir Brenguļu alus darītava, kurai  piešķirta atzinība par reģionālo alus darīšanas meistarību.

Pērn darbību sākušas sešas jaunas mazās alus darītavas -“Ezerbrūzis”, “Ziemeļenkurs”, “IndieJānis”, “Jaunpils”, “Vecmuiža” un “Pumpura alus. Alus, kvasa un iesala dzērienu biedrības Alusbrālība vadītājs Andrejs Šikors pasniedza atzinības rakstus sveicot ar pievienošanos alus darītāju saimei. 

Visu nomināciju pieteikumu izvērtēšanas komisijā šogad darbojās Latvijas Alus darītāju savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš, Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece lauku attīstības jautājumos Sniedze Sproģe un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure. 

Tāpat žūrijā šogad bija Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas Restorānu nodaļas vadītājs Jānis Pumpiņš un “Kustības par labu alu” pārstāvis Mārtiņš Klišāns. Reklāmas un iepakojuma sfēru pārstāvēja Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa un Latvijas Iepakojumu asociācijas valdes priekšsēdētāja Iveta Krauja.

Savukārt konkursa komisiju vadīja alus zinātājs, mājbrūvētājs, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta pētnieks Mārtiņš Andžs.

Citi šobrīd lasa

"Nav jēgas mocīties – tu nestaigāsi!" - ratiņbasketbolists Aigars Miklāvs atklāti par dzīvi pirms un pēc traģiskās avārijas
Diviem jaunajiem KPV LV Saeimas deputātiem problēmas ar amatpersonas deklarācijām 10
11 būtiskas īpašības, kuras ceļ vīrieša seksapīlu (un skaidrojums, kāpēc) 5
Skatīt visus komentārus

Как сейчас живет женщина, которая почти год назад из-за наркотиков вырвала свои глаза

Как сегодня живет исполнительница роли Мальвины Татьяна Проценко