Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

33 pašvaldības saņēmušas jaunos skolēnu autobusus

Bizness un ekonomika
2010. gada 16. decembrī 13:36 2010. gada 16. decembrī 13:36
 
Šonedēļ noslēgusies jauno "Mercedes-Benz Intouro" autobusu piegāde 33 Latvijas pašvaldībām. Skolēnu drošai pārvadāšanai ar jaunajiem autobusiem, kuri kopskaitā ir 42, sagatavoti 46 autobusu vadītāji.

Skolēnu autobusos ir 40 sēdvietas un 41 stāvvieta. Autobusi ir aprīkoti ar ratiņkrēsla pacēlājiem, ratiņkrēslu drošības sistēmām un LED mirgojošām signāla gaismām. Autobusiem ir divu gadu garantija, kuru nodrošinās SIA "Domenikss".

Trīs autobusus saņēmusi Daugavpils. Auce, Madona, Bauska, Talsi, Priekule, Jelgava un Ventspils saņēmušas katra pa diviem "Mercedes-Benz Intouro" autobusiem, savukārt pa vienam autobusam saņēmusi Krustpils, Ķekava, Dobele, Tērvete, Krimulda, Cibla, Aloja, Rundāle, Rūjiena, Nīca, Durbe, Engure, Tukums, Saldus, Alūksne, Kocēni, Viļaka, Aglona, Strenči, Limbaži, Sigulda, Mazsalaca, Vecpiebalga, Rugāji un Nereta.

46 transporta līdzekļu vadītāji speciālā apmācību programmā iepazīstināti ar vispārēju informāciju par "Mercedes-Benz Intouro" autobusiem un to iespējām, kā arī apguvuši ekonomiskas braukšanas prasmes, īpašu uzmanību pievēršot degvielas ekonomijai.

SIA "Domenikss" direktors Viktors Troicins saka, ka lielās ietilpības autobusu piegāde veikta ātrāk nekā noteiktajos termiņos, turklāt pirmās atsauksmes no pašvaldībām esot pozitīvas.

Autobusi ražoti "Mercedes-Benz" rūpnīcā Vācijā, savukārt autobusu aprīkošana veikta Latvijas uzņēmumā SIA "Universāls LTD". Autobusi skolēnu pārvadāšanai pašvaldībām tiek piegādāti Latvijas-Šveices sadarbības programmas līdzfinansētā projekta "Pašvaldību aktivitāšu īstenošana, lai nodrošinātu skolēnu pārvadāšanu un ar to saistītos atbalsta pasākumus" laikā.

Kā ziņots, minētā projekta laikā SIA "Domenikss" 27 Latvijas pašvaldībām piegādās arī 37 "Mercedes-Benz Sprinter 516 CDI" autobusus ar 19 pasažieru sēdvietām.

"Mercedes-Benz Sprinter 516 CDI" autobusos ir 19 pasažieru sēdvietas, un viena autobusa cena ir 34 223 lati, savukārt "Mercedes-Benz Intouro" autobusos - 40 sēdvietas, un viena autobusa cena ir 136 780 lati.

Savukārt piegādātāju apvienība, kurā ietilpst Latvijas uzņēmums SIA "Latursus", Lietuvas uzņēmums "UAB Salociai ir Partneriai" un Turcijas uzņēmums "BMC Sanayi ye Ticaret", 22 pašvaldībām piegādās 31 "BMC Probus 215 SCB" markas autobusu.

Kopumā Latvijas-Šveices sadarbības programmas līdzfinansētā projektā 59 novadu pašvaldības saņems 110 autobusus, kuru iegādei Šveices līdzfinansējums ir 7,36 miljoni latu.

LETA/Foto:LETA

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti pastiprinājuši karakuģu grupējumu Melnajā jūrā 19
Jūras dzīvnieku pētnieki visā Eiropā apbrīno Liepājas pludmalē redzēto valzirgu un pareģo viņa nākotni 3
Pievienot komentāru