foto: imago/localpic/Scanpix
Šrēders pieļauj, ka viņa draudzība ar Putinu var sekmēt kara izbeigšanu
Bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders ar toreizējo dzīvesbiedri Dorisu un Krievijas caru Vladimiru Putinu 2005. gadā Hanoverē.
Pasaulē
2024. gada 28. marts, 16:46

Šrēders pieļauj, ka viņa draudzība ar Putinu var sekmēt kara izbeigšanu

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

Bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders intervijā ziņu aģentūrai DPA pieļāva, ka viņa draudzība ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu var sekmēt kara izbeigšanu Ukrainā.

"Mēs daudzus gadus saprātīgi strādājām kopā. Iespējams, tas joprojām var izrādīties noderīgi, lai nonāktu pie sarunu ceļā panākta risinājuma. Es citu ceļu neredzu," sacīja bijušais kanclers.

Vaicāts, kāpēc viņš turpina uzturēt draudzīgas attiecības ar Krievijas diktatoru, neraugoties uz tūkstošiem nogalinātu cilvēku un Krievijas kara noziegumiem Ukrainā, Šrēders atbildēja: "Ir tiesa, ka šī ir dimensija, kas ir atšķirīga."

Savulaik šķitis, ka šīs personīgās attiecības var būt noderīgas, lai atrisinātu ārkārtīgi sarežģītu politisku problēmu.

"Un tieši tāpēc es uzskatu, ka būtu pilnīgi aplami aizmirst visas pozitīvās lietas, kas mūsu starpā ir notikušas pagātnē. Tas nav mans stils, un es arī tā nerīkojos," skaidroja bijušais kanclers.

Šrēders atgādināja par savu 2022.gada marta misiju neilgi pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, kad, kā sacīja ekskanclers, viņš vispirms Stambulā ticies ar toreizējo Ukrainas parlamenta deputātu, patlabanējo aizsardzības ministru Rustemu Umerovu un tad devies uz Maskavu sarunām ar Putinu.

Šī iniciatīva cieta neveiksmi.