foto: AP/Scanpix
Bijušais viceprezidents neatbalstīs Trampa kandidatūru prezidenta vēlēšanās
"Nevajadzētu būt pārsteigumam, ka es šogad neatbalstīšu Donaldu Trampu," sacīja bijušais ASV viceprezidents Maiks Penss.
Pasaulē
2024. gada 16. marts, 09:49

Bijušais viceprezidents neatbalstīs Trampa kandidatūru prezidenta vēlēšanās

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

Bijušais ASV viceprezidents Maiks Penss piektdien paziņoja, ka neatbalstīs Donalda Trampa kandidatūru ASV prezidenta vēlēšanās šogad.

"Nevajadzētu būt pārsteigumam, ka es šogad neatbalstīšu Donaldu Trampu," Penss sacīja intervijā telekanālam "Fox News".

ASV mediji nosauca šo paziņojumu par "satriecošu" un "pārsteidzošu", lai gan starp Pensu un Trampu dziļas domstarpības pastāvēja jau kopš viņu amata termiņa beigām un Pensa atbalsts Trampam būtu pārsteigums.

Abu atsvešināšanās sākās pēc tam, kad Tramps mēģināja panākt, lai Penss palīdzētu viņam mainīt 2020.gada vēlēšanu rezultātus, kas liecināja par Trampa sakāvi un Džo Baidena uzvaru, un vairākkārt uzbruka Pensam sociālajos medijos, kad Penss nepiekrita šai shēmai.

Trampa fani pārkāpj robežu un ielaužas ASV Kapitolijā

Trešdien ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju un policijas sadursmju dēļ slēgta Kapitolija ēka Vašingtonā, kur kongresmeņiem paredzēts apstiprināt Džo Baidena ...

gallery icon

Pēc Trampa un viņa sabiedroto atkārtotiem mēģinājumiem mainīt vēlēšanu rezultātus Trampa piekritēju pūlis iebruka Kapitolijā un daži no iebrucējiem skandēja "Pakārt Maiku Pensu!".

Penss paziņoja "Fox News", ka Trampa dienas kārtība "atšķiras no konservatīvās dienas kārtības, kurai mēs sekojām mūsu valdīšanas četros gados".

64 gadus vecā Pensa izteikumi izskanēja dažas dienas pēc tam, kad Tramps priekšvēlēšanās nodrošināja pietiekami daudz delegātu balsu, lai kļūtu par Republikāņu partijas kandidātu prezidenta vēlēšanām novembrī.

Penss bija viens no agrīnajiem Trampa sāncenšiem republikāņu priekšvēlēšanās, bet izstājās no tām jau oktobrī, nespējot gūt pietiekamu republikāņu atbalstu.

Penss tomēr sacīja, ka nekad nebalsotu par Baidenu, kurš šonedēļ nodrošināja Demokrātu partijas nomināciju prezidenta vēlēšanām.

Penss bija lojāls Trampam līdz 2021.gada 6.janvāra notikumiem. Intervijā "Fox News" viņš nosauca Trampa darbības šo notikumu laikā par "pārdrošām" un sacīja, ka tās "apdraudēja mani un manu ģimeni".

Penss intervijā aizstāvēja Trampa administrācijas sniegumu, sakot, ka "neiedomājami lepojas" ar tās panākumiem.

Postaža, ko Kapitolijā pēc ielaušanās aiz sevis atstājuši Trampa atbalstītāji

Simtiem demonstrantu ielauzās ēkā dažas stundas pēc Vašingtonā trešdien notikuša Trampa atbalstītāju mītiņa. Tramps uzrunā mītiņa dalībniekiem atkārtoja savus apgalvojumus ...

gallery icon

"Tas bija konservatīvs sniegums, kas padarīja Ameriku plaukstošāku un drošāku, un kurā konservatīvie tika iecelti mūsu tiesās mierīgākā pasaulē," sacīja Penss.

"Tomēr savas prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā es liku saprast, ka starp mani un prezidentu Trampu bija dziļas viedokļu atšķirības dažādos jautājumos."