Pasaulē
2023. gada 29. decembris, 11:52

Krievija piektdien uz Ukrainu raidījusi aptuveni 110 raķetes

Jauns.lv/LETA

Krievija piektdien uz Ukrainu raidījusi aptuveni 110 raķetes, platformā "Telegram" pavēstīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Dzemdību nams, mācību iestādes, tirdzniecības centrs, daudzstāvu un privātie nami, komerciāla noliktava, auto stāvvieta. Kijiva, Ļviva, Odesa, Dņipro, Harkiva, Zaporižja un citas pilsētas," uzskaitīja prezidents.

"Šodien Krievija sita ar teju visu, kas ir tās arsenālā: [raķetes] "Kinžal", S-300, spārnotās raķetes, droni. Stratēģiskie bumbvedēji raidīja raķetes H-101/H-505. Aptuveni 110 raķetes tika raidītas, liela daļa tika notriekta," norādīja Zelenskis.

foto: AFP/PA/Scanpix

"Diemžēl apšaudes rezultātā ir bojāgājušie un ievainotie. Visi dienesti strādā pastiprinātā režīmā un cilvēkiem sniedz nepieciešamo palīdzību. Izsaku līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem, drīzu atveseļošanos cietušajiem," piebilda prezidents.

Zelenskis solīja "obligāti atbildēt uz triecieniem".

"Krievijas teroram ir jāzaudē, un tieši tā būs," uzsvēra prezidents.

Aizvadītās nakts un rīta Krievijas raķešu un dronu triecienos Ukrainas pilsētās nogalināti vismaz 12 cilvēki un 76 ievainoti, ziņo iekšlietu ministrija.

Krievija piektdien izmantojusi visus raķešu un dronu veidus, atskaitot raķetes "Kaļibr", sacīja Ukrainas Gaisa spēku pārstāvis Jurijs Ihnats.

Aptuveni 18 stratēģiskie bumbvedēji raidīja raķetes H-101/H-505, Ihnata teikto citē izdevums "Babeļ".

"Tik daudz mērķu vienlaikus savos ekrānos mēs vēl nebijām redzējuši,"' atzina Gaisa spēku pārstāvis.

Pēc viņa teiktā, tas bijis lielākais uzbrukums visa kara laikā un Krievija izmantojusi visu savu stratēģisko bumbvedēju floti.

Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs paziņoja, ka krievi masveida triecienā Ukrainai izmantoja 158 gaisa uzbrukuma līdzekļus - dažāda veida raķetes un uzbrukuma bezpilota lidaparātus; tika notriekti 27 droni "Shahed" un 87 spārnotās raķetes.