Pasaulē
2023. gada 2. decembris, 22:22

VIDEO: lidmašīna piesalusi pie Minhenes lidostas skrejceliņa

Jauns.lv

Spēcīgā sniegputenī ne vien atcelti visi reisi Minhenes lidostā, kāda lidmašīna pat piesalusi pie skrejceliņa.

Sociālajos tīklos publicētajā video redzama stipri sasvērusies lidmašīna, kura piesalusi pie pacelšanās-nolaišanās joslas, kuru ugunsdzēsēji mēģina atbrīvot no ledus un nostādīt normālā stāvoklī.

Ironiski, bet lidmašīnai bijis paredzēts doties uz ANO klimata konferenci Dubaijā.

Minhenes lidostā stiprās snigšanas dēļ atcelti visi reisi vismaz līdz svētdienai plkst.6.00, kopumā ietekmēti 760 reisi. Sākotnēji lidojumi tika apturēti tikai līdz sestdienas pusdienlaikam. Līdz sestdienas rītam Minhenē izveidojies vairāk nekā 40 cm biezs sniega slānis.

Pasažieri aicināti nedoties uz lidostu, bet svētdien pirms izbraukšanas pārbaudīt pie attiecīgās lidsabiedrības sava reisa statusu.

Savukārt lidsabiedrības "Lufthansa" pārstāvis norādījis, ka gaisa satiksmes apturēšana Minhenē ietekmēs arī citas Vācijas lidostas. Piemēram, arī Frankfurtē sestdien ir nopietni lidojumu ierobežojumi.

Ietekmēta arī dzelzceļa satiksme, īpaši Minhenes apkārtnē. Nolūzušie koki vietām aizšķērsojuši sliežu ceļus, bet gaisa elektropārvades vadi ir apledojuši.

Dzelzceļa reisi no un uz Minhenes Centrālo staciju sākotnēji tika atcelti, un pasažieriem Ulmā un Minhenē nakti nācies aizvadīt vilcienos. Bavārijas galvaspilsētā sākotnēji nācies apturēt arī metro, autobusu un tramvaju satiksmi.

Visā Bavārijā reģistrēts liels satiksmes negadījumu skaits. Tiek prognozēts, ka vilcienu satiksme Vācijas dienvidos būs stipri traucēta līdz pat pirmdienai.

Sniegs ieviesis arī korekcijas Vācijas bundeslīgā, liekot atcelt Minhenes "Bayern" un "Union Berlin" spēli.

Stipra snigšana valsts dienvidos un dienvidaustrumos turpināsies vismaz līdz sestdienas pēcpusdienai.

Tikmēr vairāki lidojumi atcelti vai kavējas arī citur Eiropā.

Lidojumi kavējas Dublinas lidostā un Glāzgovas lidostā, kas ir viena no noslogotākajām Lielbritānijas lidostām. Glāzgovas lidosta 2. decembrī ziņoja, ka atcelti vairāki desmiti reisu, bet vēlāk aviosatiksme tika atjaunota.